Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#18415
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View PostKristin, on Mar 24 2007, 11:32, said:

Ma intreb daca Grig si-a dat consimtamantul ca sa apara articolul despre Claudiu pe yogaesoteric...., din cate stiu..tot ce misca trece pe la G....,doar e SCOALA LUI, nu? :P
  

In mod sigur  l-a dat. Am vazut eu stampila cu DA pe original.   :lol: Ca acum si-a facut stampila, ca e atit de high (in sferele Absolutului, la ce va gindeati voi, poznasilor?) ca nici pixu-n mina nu il mai poate tine.

Quote

S-au facut de tot rasul...JENANT, mai ieri G  il prezenta pe CLAUDIU, cel cu Sinele revelat, azi aflam ca a fost in legatura cu SECU:), si nu cu SHAMBALA...  Tot Claudiu o fi vandut si filmele alea...lol

Sambhala e tarim TOP SICRAT , era clar ca sint infiltrati secu si pe acolo. G himself l-a trimis pe Claudelu acolo, dar s-a prins REGELE LUMII ca trandafirasul nu era decit parfum beatific si l-a zburat de acolo.

In afara de asta, am a va spune si eu un sicrat: Gregorica si-a comandat o stampila pe care scrie FIND HIM AND KILL HIM.  :w00t: si o yantra noua si ultrasecreta.  :naughty:

#18416
klopete

klopete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 29.10.2006

View Posticsoc, on Mar 24 2007, 06:52, said:

pour les connaisseurs: Ca tot am zis de batai la masina ... circulau si cateva zvonuri referitoare la detinatorul unei masini de scris si la aventurile sale intr-o perioada in care masina de scris era un instrument pe care securitatea il tinea la ochi sa nu fie scrise prin intermediul ei mesaje anti-proletare ...

In vremea aceea se batea si manual si cu masina, adica se batea la masina ceea ce trebuia batut manual, vezi marturia lu Groza. Oare cit adevar si cit minciuna s-a "batut" cu masina aia de scris? :naughty:

Edited by klopete, 24 March 2007 - 13:06.


#18417
klopete

klopete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 29.10.2006

View PostKristin, on Mar 24 2007, 10:32, said:

Ma intreb daca Grig si-a dat consimtamantul ca sa apara articolul despre Claudiu pe yogaesoteric...., din cate stiu..tot ce misca trece pe la G....,doar e SCOALA LUI, nu? :P    
S-au facut de tot rasul...JENANT, mai ieri G  il prezenta pe CLAUDIU, cel cu Sinele revelat, azi aflam ca a fost in legatura cu SECU:), si nu cu SHAMBALA...  Tot Claudiu o fi vandut si filmele alea...lol

Evident ca si-a dat consimtamintul, el e de acord cu orice cacat, cu orice intriga. Mie nu mi se pare a se fi ridicat vreodata deasupra unor babe clevetitoare de pe sant, marturie ne sta limbajul standard de "lemn de misa" folosit tot timpul. In acele vremuri sa ai pe cineva la Secu era mai ceva ca Shambala, deci nu trebuie sa ne mire. Scapatul de belele pentru unii nu era o problema daca aveai pe cineva la "Shambala". Necazuri au fost tot timpul, dar s-au aplanat mai cu cite  o fetita, mai un wiski, si abia dupa 2002 cind ar fi trebuit tiruri de wiski ca sa fie lasat in pace, a fost izgonit din "shambala". Acum fredoneaza melodia "Shambelito fratilor".

#18418
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View PostKristin, on Mar 24 2007, 12:32, said:

Ma intreb daca Grig si-a dat consimtamantul ca sa apara articolul despre Claudiu pe yogaesoteric...., din cate stiu..tot ce misca trece pe la G....,doar e SCOALA LUI, nu? :P    
S-au facut de tot rasul...JENANT, mai ieri G  il prezenta pe CLAUDIU, cel cu Sinele revelat, azi aflam ca a fost in legatura cu SECU:), si nu cu SHAMBALA...  Tot Claudiu o fi vandut si filmele alea...lol
Parca vad ca maine poimaine apare pe site un articol in care o sa se afirme ca si Sinele era securist si ca a colaborat cu vechiul regim (cacofonie neintentionata dar dupa parerea mea bine plasata :D).

Daca si-a dat Grig acordul?
Pai eu cred ca el i-a reamintit (putin distorsionat) lui Petrica povestea asta ... se stia ca Simona avea o ruda la securitate ... dar daca incepem sa judecam oamenii dupa rude de ce sa nu incepem cu Maestrul - brother Gaby ce-o mai face?

E ca-n bancul ala cu dosarele securitatii:

Se spune ca erau doi frati - unul fusese comunist in ilegalitate si unul lucrase in Siguranta Statului.
Ilegalistul avea mereu probleme pe cand fratele sau o ducea din ce in ce mai bine ...
Intalnindu-se o data, ilegalistul ii zice:
"Pai bine mai, eu am luptat pentru partid in ilegalitate si astia ma chinuie iar tu ai batut atatia comunisti la Siguranta si tu esti ala care s-o duci bine acum?! Nu inteleg!"
Sigurantistu zice:
"Vezi ca esti prost! In dosarul tau ce zice - ca ai un frate care a lucrat la Siguranta Statului ... pe cand in al meu scrie ca am un frate ilegalist! Intelegi?!"


Oricum, e revoltatoare chestia asta cu atacarea lui Claudiu!
Rusinica, lama, rusinica!

#18419
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 24 2007, 10:35, said:

@coscilica,
ce-ti mai place sa ne tii fierbinti, derbedeule!
Ne arunci graunte cu tiriita. Hai, rastoarna sacul, ca sintem numai ochi, sa nu-ti fie de deochi.  :kisstogether:
Secretul in a fi plicticos este sa spui totul ...

Unele chestii erau zvonuri ... am aruncat si eu o vorba sa vaz daca mai stie cineva ceva.
Iar referitor la prieteni de-ai lui Grig (amici mai bine zis ...) erau cativa, printre care si Mario dar si altii cunoscuti in domeniul "paranormal", care - avand preocupari comune - se tot intalneau, faceau schimburi de carti etc.
Unii dintre ei au avut ceva probleme in perioada cand Grig a "evadat". Mario nu, din cate stiu - si se zvonea ceva si in legatura cu asta.
Oricum Mario era baiat cuminte nu fusese initiat de o tantrica (Lady Diamond ?!) in artele tainice ale amorului.
Iar cine are acces la reviste frantuzesti mai deochiate de prin anii '80 va avea mari surprize. Maaari surprize!

Ar fi interesant de studiat si dosarul lui G de la secu ... unele chestii au scapat prin ziare (Tinerama de exemplu, long time ago).

Oricum insa, MISA o sa mearga mai departe ... tot mai departe ... va sfarsi ca un punct in zare, departe ... iar din Grig se va pastra doar ce s-a pastrat din Rasputin si Terente. (glumesc, dar mi-au cazut ochii pe un ziar de azi ... si nu m-am putut abtine sa nu scriu si asta !)

#18420
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006

View Posticsoc, on Mar 24 2007, 15:40, said:

Oricum Mario era baiat cuminte nu fusese initiat de o tantrica (Lady Diamond ?!) in artele tainice ale amorului.
Iar cine are acces la reviste frantuzesti mai deochiate de prin anii '80 va avea mari surprize. Maaari surprize!
google nu zice nimic, cica lady diamond e o poveste.
reviste din anii 80 - doar englezesti, pe usenet.


>>> Ar fi interesant de studiat si dosarul lui G de la secu ... unele chestii au scapat prin ziare (Tinerama de exemplu, long time ago).
care-i treaba cu tinerama ??

#18421
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View Postbhairava, on Mar 24 2007, 16:02, said:

google nu zice nimic, cica lady diamond e o poveste.
reviste din anii 80 - doar englezesti, pe usenet.
>>> Ar fi interesant de studiat si dosarul lui G de la secu ... unele chestii au scapat prin ziare (Tinerama de exemplu, long time ago).
care-i treaba cu tinerama ??
Gelu voican a zis intr-un interviu la tv parca de initioatoarea lui G din franta ca ar fi avut un pseudonim de genul asta ... nu sunt sigur (de aici si semnul de intrebare)
in tinerama au fost publicate acum vreo 8-10 ani de zile cateva fotografii cu G tanar si diverse fetitse. Mi-a zis cineva atunci cand au aparut ca astea nu-s nimic ... pe langa ce trimitea spre publicare in strainataturi.

#18422
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View Posticsoc, on Mar 25 2007, 03:27, said:

Gelu voican a zis intr-un interviu la tv parca de initioatoarea lui G din franta ca ar fi avut un pseudonim de genul asta ... nu sunt sigur (de aici si semnul de intrebare)
in tinerama au fost publicate acum vreo 8-10 ani de zile cateva fotografii cu G tanar si diverse fetitse. Mi-a zis cineva atunci cand au aparut ca astea nu-s nimic ... pe langa ce trimitea spre publicare in strainataturi.

  Stai ca iar ma bagati in ceata...Ce legatura mai are si Gelu Voican cu Gbu  :lol: ?Eu cel putin iar inclin sa cred ca nu a existat nici o initiatoare ci doar povesti...pomopoase ca de obicei :rolleyes:

#18423
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

View Posticsoc, on Mar 24 2007, 16:27, said:

Gelu voican a zis intr-un interviu la tv parca de initioatoarea lui G din franta ca ar fi avut un pseudonim de genul asta ... nu sunt sigur (de aici si semnul de intrebare)
in tinerama au fost publicate acum vreo 8-10 ani de zile cateva fotografii cu G tanar si diverse fetitse. Mi-a zis cineva atunci cand au aparut ca astea nu-s nimic ... pe langa ce trimitea spre publicare in strainataturi.
Povestea e ca "initiatoarea" a venit dupa un anunt publicat de G intr-o revista frantuzeasca. Pozele pe care le trimitea G. erau cu diverse, dar mai ales cu A.M., prietena lui mai stabila din vremea aceea. Unele poze au fost facute de Dinu. Cand cu povestea cu Tinerama, G. a negat ca l-ar reprezenta si au zis ca sunt colaje gen "Academia Catavencu" menite sa il discrediteze. Ce-i drept, arata interesant G. cu sutien :rolleyes: Revenind la "initiatoare", aceasta probabil ca s-ar mira si astazi de ce a generat prin initierea ei...  Apropos, astia care initiaza ceva (sau pe cineva), nu au raspundere  asupra a ceea ce au initiat :naughty: ? Adica din cand in cand nu mai fac un control sa vad daca a iesit bine, sau nu a degenerat? Sa zicem ca eu initiez un foc...

#18424
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View PostJedi Knight, on Mar 25 2007, 05:18, said:

Povestea e ca "initiatoarea" a venit dupa un anunt publicat de G intr-o revista frantuzeasca. Pozele pe care le trimitea G. erau cu diverse, dar mai ales cu A.M., prietena lui mai stabila din vremea aceea. Unele poze au fost facute de Dinu. Cand cu povestea cu Tinerama, G. a negat ca l-ar reprezenta si au zis ca sunt colaje gen "Academia Catavencu" menite sa il discrediteze. Ce-i drept, arata interesant G. cu sutien :rolleyes: Revenind la "initiatoare", aceasta probabil ca s-ar mira si astazi de ce a generat prin initierea ei...  Apropos, astia care initiaza ceva (sau pe cineva), nu au raspundere  asupra a ceea ce au initiat :naughty: ? Adica din cand in cand nu mai fac un control sa vad daca a iesit bine, sau nu a degenerat? Sa zicem ca eu initiez un foc...
  
  Unde-i poza cu sutien/??Ai idee daca e postata pe undeva???Apropos de astia care initiaza.Cica gbu avea tot timpul probleme pe motivul ca a intiat pe unii care nu practicau sau nu meritau..ceva de genul asta.Si noi la spirale trebuia sa asteptam ore la rand sa catadicseasca maiasteru sa vina ca sa ne ardem carma , ca de noi astia neeliberatii n-am fi avut altceva de facut decat sa stam in camp deschis sa ne aerisim :frust:

#18425
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postkimiko, on Mar 24 2007, 17:38, said:

Unde-i poza cu sutien/??Ai idee daca e postata pe undeva???Apropos de astia care initiaza.Cica gbu avea tot timpul probleme pe motivul ca a intiat pe unii care nu practicau sau nu meritau..ceva de genul asta.Si noi la spirale trebuia sa asteptam ore la rand sa catadicseasca maiasteru sa vina ca sa ne ardem carma , ca de noi astia neeliberatii n-am fi avut altceva de facut decat sa stam in camp deschis sa ne aerisim :frust:

Nici eu nu stiu poza asta cu sutien, dar poate rugam pe Sarica sa ne aranjeze o poza de genul asta, sa ne facem o parere.
Si eu am auzit de obsesia lui,cum ca turma de yoghisti nu merita initierile lui valoroase. Si cica de aia ar fi fost batut amaritul atunci la mare.
Si baiat bun cum e, lasa tot poporul sa astepte dupa el nu numai la spirale. Cine stie ce se alegea de noi, daca nu ne-am fi ars asa karma de cutre nenoroctie. Ar trebui sa-i multumim. :rolleyes:

#18426
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 24 2007, 18:44, said:

Nici eu nu stiu poza asta cu sutien, dar poate rugam pe Sarica sa ne aranjeze o poza de genul asta, sa ne facem o parere.
Si eu am auzit de obsesia lui,cum ca turma de yoghisti nu merita initierile lui valoroase. Si cica de aia ar fi fost batut amaritul atunci la mare.
Si baiat bun cum e, lasa tot poporul sa astepte dupa el nu numai la spirale. Cine stie ce se alegea de noi, daca nu ne-am fi ars asa karma de cutre nenoroctie. Ar trebui sa-i multumim. :rolleyes:

Cum ti-a scapat tie, Ceci, cu ochiul ala al tau atoatevigilent, faimoasa poza cu sutien (si parca si cu chiloti de dama), in care GB, mai tanar, mai barbos si mai paros, zambeste extaziat in bratele unei femei (tipa il tine literalmente in (pe) brate, mai-mai sa il ridice ea pe el)? Daca nu ma insel, poza e facuta la mare, pe plaja, si parca GB a zis ca exemplifica starea de energie feminina benefica sau asa ceva...

Amu' nu mai stiu daca sutienul si chilotii erau rosii, ca parca nu era color poza...

Si parca pe forum a fost un link catre poza respectiva, dar nu sunt 100% sigura...

Edited by Deria_Leena26, 24 March 2007 - 19:35.


#18427
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006
hai ma ca poza cu sutien e celebra
era de-a dreptul un cliseu, aparea aproape in toate articolele despre misa, intr-o vreme.
speram ca dati linkuri interesante (eventual care sa inceapa cu www.youtube .... ) :D

initierea pe filiera franceza e recunoscuta chiar de el in ceva articole despre tantra, dar nu da nume. si evident uita sa mentioneze ca erau si camere de luat vederi :)

#18428
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 23.09.2004

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 24 2007, 18:44, said:

Nici eu nu stiu poza asta cu sutien
Posted Image
sursa :)

#18429
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View Postkimiko, on Mar 24 2007, 17:01, said:

Stai ca iar ma bagati in ceata...Ce legatura mai are si Gelu Voican cu Gbu  :lol: ?Eu cel putin iar inclin sa cred ca nu a existat nici o initiatoare ci doar povesti...pomopoase ca de obicei :rolleyes:
Ce legatura exista intre Gelu Voican (masonelu) si Grig ar fi interesant de aflat.
Insa e evident ca nu se plac deloc unul pe altul.

#18430
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postbonobo, on Mar 24 2007, 19:04, said:

Mda, multumesc. Face toti banii poza asta.  :lol: Dar cine e shaktiuta care il poarta pe brate?
Ce sa fac, mai am si eu scapari.
Daca il prind pe ala care a conspectat paginile din care face parte mesajul cu poza asta, s-a ras pe bot de salariu si nici cadou de pasti nu mai pupa.  :P

Edited by cecilia.ghitulescu, 24 March 2007 - 20:18.


#18431
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View PostJedi Knight, on Mar 24 2007, 18:18, said:

Povestea e ca "initiatoarea" a venit dupa un anunt publicat de G intr-o revista frantuzeasca. Pozele pe care le trimitea G. erau cu diverse, dar mai ales cu A.M., prietena lui mai stabila din vremea aceea. Unele poze au fost facute de Dinu. Cand cu povestea cu Tinerama, G. a negat ca l-ar reprezenta si au zis ca sunt colaje gen "Academia Catavencu" menite sa il discrediteze. Ce-i drept, arata interesant G. cu sutien :rolleyes: .......................
In Tinerama fusesera publicate si alte poze - mai hard - a fost o serie intreaga de articole despre trecutul lui Grig - nu le-am dat atentie atunci, stiu ca Grig a zis ca sunt toate trucaje ... dar mie nu mi s-au parut trucate ...Mai era si un facsimil cu chestii gen " in foto 1 ma recunosc pe mine si pe A. M. (pe vremea aceea inca nu M. parca) ...", asa, un fel de declaratie in care recunostea activitatea sa "anticomunista".

Edited by icsoc, 24 March 2007 - 20:28.


#18432
dolphin

dolphin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.11.2006
Inca o scrisoare de la Monete .Enjoy  :D





Draga Claudiu,

Sunt pur si simplu consternat de modul in care te-ai schimbat in rau in ultima perioada. Esti aproape de nerecunoscut comparativ cu fiinta care o apreciam si pe care o stiam inainte si care se manifesta modest si atit de minunat in trecut.

De abia acum realizez ca tu pur si simplu nu–ti mai dai seama de ce forte demoniace esti controlat IN ACESTE MOMENTE.

Mi-au spus oameni de la curs ca au primit mesaje de la tine prin iubita ta Antoaneta Gotea prin care ii invitai sa faca meditatii de revelarea sinelui cu tine. Modul in care incerci cu nerusinare sa racolezi oameni de la MISA pentru a-i convinge ulterior sa faca yoga cu tine mi se pare las si abject deoarece dovedeste ca nu esti in stare sa-ti gasesti singur oameni si sa formezi o scoala proprie si doresti distrugerea acestei scoli pentru a-i fura cursantii. Am intilnit citiva oameni care au venit sa discute cu tine si care dupa aceasta, s-au decis sa vina nu numai sa faca meditatii cu tine dar si sa participe la viitoarele cursuri de «yoga» in scoala pe care vrei sa o deschizi ca «NOU si fals Mæstru, fariseu »( banuiesc ca vei folosi si tu aceleasi cursuri ale lui Grieg pe care deja le foloseste si Narcis in strainatate)

Noi stiam insa ca prin invitatia la meditatiile tale urmaresti de fapt sa-ti creezi pepiniera noilor cursuri de «yoga» pe care le doresti cu atita ardoare sa le tii alaturi de ratacitii tai colegi Simona si Liviu. Chiar daca fata de cei care se apropie de tine le dai cu viclenie senzatia ca pot sa vina in continuare la scoala MISA , noi stim ca ulterior nu-i vei lasa sa mai participe la cursurile scolii noastre si intr-un mod insidios, pervers si satanic ii vei ghida malefic pentru a parasi aceasta cale spirituala.

Nu stiu daca realizezi ce karma grea iti faci in a deturna de pe o cale spirituala autentica un discipol? Ar trebui sa mai citesti din cartile sacre, pentru ca in trecut te considerai un mare «erudit», pentru a-ti da seama de intentiile tale rele de acum. Am aflat deasemenea cu o mare stupoare ca la un moment dat cind ceva nu ti-a convenit, chiar ai afirmat : «daca nu mi-as controla supararea v-as face f mult rau». Acest lucru dovedeste inca o data (daca mai era nevoie) de caderea ta spirituala si atitudinea ta dusmanoasa fata de Grieg si a acestei scoli spirituale. Desi in exterior pozezi ca o fiinta plina de bunatate in interiorul tau de fapt nutresti multe intentii de razbunare pe care doar in aparenta reusesti sa le maschezi. Dar despre prietenul tau Liviu, stii ca vorbeste prin Brasov ca deja esti pregatit sa preiei conducerea MISA ??....Asta intetionezi tu de fapt sa faci ?? Intrebarea mea este urmatoarea: ce se va intimpla intr-un moment cind nu te vei mai putea controla? pentru ca e clar ca fiind subjugat de fortele satanice care te manipuleaza acum ca pe o marioneta nu mai poti controla foarte multe lucruri ???

Ai grija ca tranzitele de acum te predispun in aceste saptamani si la lipsa de autocontrol si violenta si excese de autoritate. Tranzitele pe harta ta natala te predispun de multe saptamini la o stare de marasm spiritual. In acest moment ai tranzitul saturnian 20 grade leu peste steliumul soarele 19 grade leu si mercur la 18grade leu si uranusul 25 grade leu si sensul vietii-nodul nord la 27 grade leu R.Tranzitul neptunian 20 grade in varsator in opozitie acum cu soarele natal 19 grade leu si intreg steliumul (orb perfect) creaza in tine starea de incapacitate de a avea discernamint, luciditate, si te afli intr-o mare iluzie karmica pe sensul vietii si o incapacitate de a fi sustinut de Gratia lui Dumnezeu.

Acest aspect ,opozitia saturn-neptun este acum pe harta cerului actual si face ca multi sa se confrunte cu teste spirituale karmice data de acesta conjunctura astrala. Mai mult in aceste saptamini se resimte si tranzitul lui marte in varsator peste neptun, deci ai si marte in varsator opozitie cu saturn in leu (care este in conjunctie acum cu steliumul din leu) ceea ce iti amplifica tensiunea, violenta, excesele de autoritate, subliniind si mai mult situatia dramatica in care te gasesti. ( Sa speram ca te vei putea controla!) Toate acestea ar trebui sa te determine sa reflectezi mai adinc, pentru ca nimic nu e intimplator, si din harta astrala se vede ca a a sosit momentul scadentei, mai ales ca stim ca cunosti si tu putina astrologie.Se spune ca astrele inclina dar nu determina ..dar asta in cazul inteleptilor. Este evident pentru noi ca esti supus influentelor astrale si inca esti departe de a fi deasupra lor.

Celor foarte putini care vin sau vor veni alaturi de tine tin sa le transmit ca aceasta actiune a lor este un act evident de tradare fata de Grieg si fata de aceasta scoala in care au crescut si invatat toate cite le stiu acum. Prin atitudinea lor inconstienta isi bat joc de toate cadourile spirituale si Gratia pe care le-au primit dealungul anilor din partea lui Grieg. Chiar daca unii dintre voi veti avea naivitatea sa va autoconsolati ca veti merge in paralel cu amindoua veti vedea ca, veti fi ulterior deturnati intr-un mod pervers pentru ca fortele demoniace care lucreaza intr-un mod insidios in si prin noii farisei va vor face sa va indoiti in curand de toate binefacerile si momentele frumoase care le-ati trait in aceasta scoala. Un lucru trebuie sa nu-l uitati: claudiu si putinii rataciti de linga el, nu va vor putea in final ghida catre Dumnezeu... pentru simplul motiv evident ca NU SUNT IN COMUNIUNE CU DUMNEZEU. Pentru ca un orb nu poate sa ii ghideze pe un alti orbi. Cititi (pana nu va fi prea tarziu pentru voi) cu atentie si cu discernamint in BHAGAVAD GITA capitolul «YOGA STARII DEMONIACE» si veti descoperi cu uimire ca acolo este descris exact «portretul imoral» actual al lui Claudiu. Nu este (SPER!!) posibil sa va imaginati ca aceste potriviri frapante care spun mult pentru un om inteligent si cu bun simt sunt niste «SIMPLE COINCIDENTE». Noi stim chiar si cu minima intuitie pe care o avem ca niste falsi mæstri precum Claudiu,Liviu si Simona nu vor putea atrage catre ei decat niste falsi discipoli care vor fi la fel de fatarnici si nesinceri tot asa cum au fost ei fata de Grieg de atatia ani. Pomul se cunoaste dupa roade. Aveti rabdare si luati-va timp sa-i observati cu o mare atentie pe acesti «farisei» cum se comporta si veti vedea in curand ca ceea ce spune Maestrul despre ei este adevarat. Fetele lor de mici sfinti au devenit deja de adevarati «farisei» care ameninta, uneltesc, camataresc, santajeaza si profereaza JIGNIRI. Nu VA AMAGITI pentru ca nu veti face decit sa pierdeti ani buni si pretiosi urmind niste orbi care va vor trage in final cu ei in groapa deziluziilor sapate de propriile lor miini si intr-un tirziu o sa regretati amarnic pasii gresiti pe care i-ati facut acum. Chiar daca sunteti foarte putini, eu imi fac plin de compasiune datoria sa va informez, ca in fond alegerea gresita va fi a voastra. Nu veti putea spune niciodata in fata lui Dumnezeu ca nu ati aflat despre toate aceste lucruri si ca nu le-ati stiut.

Cu compasiune

Marius

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate