Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#18379
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View Postbhairava, on Mar 24 2007, 01:44, said:


:roflmaofast:alta palarie:roflmaofast:

#18380
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View PostJedi Knight, on Mar 22 2007, 12:20, said:

Quod licet Iovis, non licet bovis.
Gresit!

QUOD LICET JOVIS NON LICET BIVOLIS!

#18381
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View Postendeuce, on Mar 23 2007, 01:53, said:

cand erau atacuri in ziare intr-o vreme, se facea mare caz ca de ce nu semneaza ziaristii articolele cu numele complet, ci doar cu initiale. Iata ca acum vedem pe yogaesoteric semnatura in (mai demult) incriminatele initiale.
Fii sigur/sigura ca ai fi avut o surpriza daca semnau cu numele complet ... mai ales articolele acelea "ciomagiu gurului iubit" ...

#18382
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View Postmantra mioritica, on Mar 24 2007, 05:47, said:

--- yoga si-a amintit-o din alte vieti. Si Tufoi, cel care a scos cartea dedpre yoga in timpul comunismului i-ar fi fost elev, dar a decazut de pe cale : a preferat sa scrie cartea, pt glorie si pt ca editarea ei i-a adus o bursa in America, la o universitate de yoga !   :cursing:  si ca semn suprem al decaderii lui Tufoi , ne spunea ca nu doar ca a absolvit o sectie a acestei universitati, dar ca sa nu se intoarca in Romania, s-a apucat sa se inscrie la alta sectie a aceleiasi universitati, cu alta bursa. Si tragea Grig concluzia : e cazut de pe cale, pt ca in loc sa practice yoga, o studiaza din punct de vedere teoretic de ani de zile, pt bani si traiul bun din America !
--- Si nu scotea o vorbulita despre Vulcanescu ! ! !

Deci io inclin sa cred ca afirmatia facuta la tv acu fo cativa ani despre faptul ca Vulcanescu i-a fost profesor a facut-o asha spontan amintindu-si de unii autori de carti de yoga...in fine...Tufoi era cazut ailalti doi Dan Mirahorian si Florin Bratila erau si aia deraiati.Ce mai ,Osho slabanog etc etc ...Numai el e fara de greseala.Ce poa sa insemne asta??

#18383
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View Postkrm, on Mar 23 2007, 13:42, said:

Titlu: PROSTIILE de pe yogaesoteric.net., care ne privesc pe toti
Pe mine nu ma privesc ... (ah ce as continua - o sa va povestesc curand ce inseamna aceste trei puncte).


Quote

Din cate am inteles exista un user "lama-nu-mai-stiu-cum" care are legatura directa cu administrarea site-ului sus-amintit.
Sfat: sa i se ia legitimatia de autor de articole numitului Laurențiu Ionescu, autorul articolului (plin de prostii) "Asaltul diavolilor ", pe care-l puteti "lectura" pe http://www.yogaesote...l...O&item=4570.
..........
Doua: numai lucifer a cazut din ceruri, satana nu a prea fost pe acolo!
zau, facem pariu?
Dar in povestea cu Iov cine vorbea cu God?
Stai tu linistit - Satana avea biletel de la Grig sa poata intra oricand in ceruri ...
vezi ca dai cu bata in balta, again...

Quote

Trei: lucifer nu a fost niciodata heruvim, deoarece ierarhia heruvimilor, fiind cea mai inalta dintre cele noua ierarhii angelice, este considerata ca fiind complet in comuniune cu vointa divina, deci incapabila de cadere!!!
Cea mai inalta ierarhie e cea a Serafimilor, conform lui Dionisie Nupreaareoapgitu ... copiat prin intermediari si de Grig.

Quote

Articolul este plin de tampenii, asa ca cititi-l numai daca doriti sa radeti in hohote!
Este cam plin ... dar trebuie sa iasa la numar, nu vezi ca scriu si omagii - nimic serios , spiritual , care sa ajute oamenii practic in evolutie.
Basme cu masoni, fete ale lui Claudiu (chiar , pe cnad se vorbeste si despre preputsul sau ?!) si alte bazaconii.

Quote

....
Asa ca draga lama......, daca ai in grija site-ul, atunci nu mai da posibilitatea tuturor stupizilor sa-l foloseasca, pent' ca oleaca de karma se pune si pe freza ta, iar scoala noastra se face (iarasi) de ras!!!!
Cum e scoala asa e si siteul!

#18384
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View Postkimiko, on Mar 23 2007, 19:51, said:

Deci io inclin sa cred ca afirmatia facuta la tv acu fo cativa ani despre faptul ca Vulcanescu i-a fost profesor a facut-o asha spontan amintindu-si de unii autori de carti de yoga...in fine...Tufoi era cazut ailalti doi Dan Mirahorian si Florin Bratila erau si aia deraiati.Ce mai ,Osho slabanog etc etc ...Numai el e fara de greseala.Ce poa sa insemne asta??
Da, se pare ca si el si Mario au invatat cateva chestii de la Vulcanescu.
Dar cum sa invetse un guru de la un obscur prof de mate ?!

#18385
alchemical-transformation

alchemical-transformation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.07.2006
@lamezoteric

Adevărata față a lui Claudiu iese la iveală :o :o :o  



Săptămâna trecută în finalul cursului de anul 15 din București, Petrică Groza s-a ridicat și a relatat la microfon următoarele:

"În 1989 :w00t: , în urma unei acțiuni, care nu a fost singulară, din partea organelor de Miliție, am fost arestați eu, Grieg, Claudiu Trandafir și alte 10-15 persoane care practicau yoga cu Grieg la acea vreme. Am fost închiși trei zile în arestul Miliției Capitalei, timp în care am fost bătuți cu program


......bla...bla...bla...

Hai ca am inceput sa "urlu" si eu...

Pai bine mai ezotericule iar dai cu bata in balta????
Sau esti in criza de articole...ca ziaristii aia farmazoni de care te plangi ca nu iti fac deptate si nu respecta codul....

Pe cand un articol cu titlul  "Adevărata față a lui Gregorian iese la iveală" ? :naughty:

Probabil trebuie sa asteptam tot asa vreo 18 ani ca "sa-si aduca unul aminte".... :puke:

Edited by alchemical-transformation, 23 March 2007 - 20:06.


#18386
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006
@ lamaesoteric

acum inteleg de ce sugerai subtil un "good bye" in ultimul tau post ...
pai cred si eu ca ti-e un pic rusine cu articolul asta despre Claudiu!
Jos palaria!

Sa mai scriu ce scriam de obicei, tipand, la faze de genul asta?

#18387
krm

krm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 24.10.2006

View Posticsoc, on Mar 23 2007, 17:58, said:

Cea mai inalta ierarhie e cea a Serafimilor, conform lui Dionisie Nupreaareoapgitu ... copiat prin intermediari si de Grig.

corect...ai dreptate...prima triada, cea indumnezeita este formata din serafimi heruvimi si tronuri

#18388
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View Posticsoc, on Mar 23 2007, 20:07, said:

@ lamaesoteric

acum inteleg de ce sugerai subtil un "good bye" in ultimul tau post ...
pai cred si eu ca ti-e un pic rusine cu articolul asta despre Claudiu!
Jos palaria!

Sa mai scriu ce scriam de obicei, tipand, la faze de genul asta?
Evident urmeaza un articol cu titlul:
"Cine se ascunde in spatele Simonei Trandafir"
ilustrat cu imagini de genul urmator:
[ http://files.myopera.com/rafael1510/albums/31427/Transition.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://files.myopera.com/rafael1510/albums/31427/169872.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
... misa merge mai departe?! ... tot mai departe merge mai lama, cand ar trebui sa fie din ce in ce mai aproape ...

Edited by icsoc, 23 March 2007 - 20:39.


#18389
naga27

naga27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.01.2007

View Posticsoc, on Mar 23 2007, 20:36, said:

Evident urmeaza un articol cu titlul:
"Cine se ascunde in spatele Simonei Trandafir"
ilustrat cu imagini de genul urmator:
[ http://files.myopera.com/rafael1510/albums/31427/Transition.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://files.myopera.com/rafael1510/albums/31427/169872.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
... misa merge mai departe?! ... tot mai departe merge mai lama, cand ar trebui sa fie din ce in ce mai aproape ...


Ce sa va zic  aricolul de pe yogaespteric bate recordul de prostiee ....daca se arunca in Claudiu cu povestile lui pETRICA GROZA rau sa ajunss,
Petrica a fost dat afara de la curs ptr ca a dat o declaratie ca MISA a ajutat PD ul sa intre la conducere si atunci...petrica a fost dat afara de GRIEG  bineinteles dar vestea i-a dat-o Claudiu, si acum sa razbunat ....face declaratii aberante care apar pe yogaesoteric....nasol tare...dar cind Claudiu facea tabara de REVELARE A SINELUI si parapsihologie  si aducea o garmada de banii pe linga cursurile de yoga care erau cele mai mari si aduceau cei mai multi bani ...atunci nu avea legatura cu securritatea ...numai acumm........ e o campanie  f urita ANTI CALUDIU si asta e f urit ......dar poate ca le da si CALUDIU o lectie si nu mai da inapoi nimic din toate  proprietatile care sunt pe numele lui...ata ar fii  tare de tot....

#18390
endeuce

endeuce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 23.02.2007

Quote

Dl. Claudiu Trandafir mi-a spus că provine dintr-o familie evreiască și are un sentiment puternic pentru națiunea evreiască”, povestește Harella, 26 ani, cetățean israelian.
http://yogaesoteric....ng=RO&item=4107

este de vazut daca se vor mai regasi articole scrise de Claudiu, precum si diversele referinte la persoana lui.

Edited by endeuce, 23 March 2007 - 21:40.


#18391
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

View Postendeuce, on Mar 23 2007, 21:27, said:

Quote

Dl. Claudiu Trandafir mi-a spus că provine dintr-o familie evreiască și are un sentiment puternic pentru națiunea evreiască”, povestește Harella, 26 ani, cetățean israelian.
http://yogaesoteric....ng=RO&item=4107

este de vazut daca se vor mai regasi articole scrise de Claudiu, precum si diversele referinte la persoana lui.

Sa nu ziceti ca nu v-am spus!  :naughty: Acum evident ca o vor folosi pe invers.
Claudiu mai bine ar pleca departe de Romania, cel putin o perioada. Ar putea lua exemplul "iesirii" lui Narcis. Smooth and softly.

Edited by Jedi Knight, 23 March 2007 - 22:23.


#18392
mantra mioritica

mantra mioritica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.01.2007
Daca nu le vinde proprietetile ( ca tot sunt pe numele lui ) si sa plece cu bani cu tot, tot degeaba  .....  Ca de provocat a fost provocat peste masura.....

Edited by mantra mioritica, 23 March 2007 - 22:22.


#18393
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postmantra mioritica, on Mar 23 2007, 21:22, said:

Daca nu le vinde proprietetile ( ca tot sunt pe numele lui ) si sa plece cu bani cu tot, tot degeaba  .....  Ca de provocat a fost provocat peste masura.....

Dar au astia un stil in ultima vreme de ma doboara.
Intii il ia maestru pe  Claudiu la sentiment, ca defapt Simona e coasta dracului (parca Eva era facuta din coasa lui Adam - asta o fi dracul ala orginalul :notangel: ) si l-a atras pe carari gresite (parca si in mailul adresat mie imi reprosa Petanjalnicul, ca l-am pervertit la cutrism pe Ghitulescu - are omu o fixa) si cind se prinde in sfirsit ca pe asta il doare-n pix de textele lui, incepe sa-i caute pete in trecut. Mai niste pile la secu, mai ca e evreu...ma intreb daca nu urmeaza cumva ca e mason sau ceva porc de reptilian.
Parca s-au cretinizat cu totii. Cred ca e de la energia intreit cretinizatoare cu care ii sustine de zor maestrul de la anul nou incoace. :naughty:

Edited by cecilia.ghitulescu, 23 March 2007 - 22:44.


#18394
mantra mioritica

mantra mioritica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.01.2007
Cred ca imi scapa ceva : daca omul tot s-a sictirit de MISA, daca tot a vrut sa fie domn si sa le returneze proprietatile si sa se desparta civilizat , de ce MISA nu poate sa accepte asta ?   Claudiu le-a propus cea mai eleganta si mai convenabila despartire, insa ei prefera sa o faca tiganeste, ca la usa cortului din Tartasesti.....

Dau fuga sa-mi iau masinuta de facu pop-corn, ca nu se mai poate asa : spectacolul devine picant....

Edited by mantra mioritica, 23 March 2007 - 23:14.


#18395
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View Postmantra mioritica, on Mar 23 2007, 23:07, said:

Cred ca imi scapa ceva : daca omul tot s-a sictirit de MISA, daca tot a vrut sa fie domn si sa le returneze proprietatile si sa se desparta civilizat , de ce MISA nu poate sa accepte asta ?   Claudiu le-a propus cea mai eleganta si mai convenabila despartire, insa ei prefera sa o faca tiganeste, ca la usa cortului din Tartasesti.....
Nu iti scapa cumva faptul ca el s-a apucat iarasi de meditatii de revelare a sinelui, deci sa-i atraga si sa-i corupa pe nestiutorii nevinovati ... ca un leuts?!
Nu citisi povestea cu talc care tot in el dadea ... si care profetsea ca o sa se intoarca celalalt animal batran din pribegie si o sa inceapa sa raga.
Adevarul e ca ragetele lui s-au tot auzit si din ce in ce mai pline de intelepciune, dar parca nu erau de leu, nu?

Edited by icsoc, 23 March 2007 - 23:18.


#18396
mantra mioritica

mantra mioritica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.01.2007
Da, corect : asta mi-a scapat ! Da' n-am fost prea atenta, ca sunt in mutari....
Ce sa zic, Grig seamana din ce in ce mai mult cu o caracatita : nu-i ajunge ca i se returneaza proprietatile, mai vrea sa-i ia lui Claudiu si dreptul la libera concurenta....  Asa ca, aplica metoda discreditarii , poate-poate nestiutorii vor crede tot ce debiteaza Bivolaru....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate