Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

aceleași contracte pentru firme ca pentru persoane fizice

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
Am vazut mai demult o reglementare care impunea ca firmele care ofera servicii catre populatie sa fie obligate sa ofere aceleasi servicii in aceleasi conditii si pentru firme.
Nu mai stiu daca era doar un proiect sau e in functiune.
Stie cineva detalii?

Multumesc!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu am auzit sa existe o astfel de lege si nici nu cred ca ar fi posibila pentru ca firmele au, in mod normal, nevoi diferite fata de persoanele fizice. O detaliere a genului de servicii care te intereseaza ar fi utila.

#3
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
Pai contractele nu sunt obligatorii, deci asta cu nevoile nu are sens, clientul stabileste pe care serviciu şi-l doreste.
Am citit despre asta acum vreun an-doi.
Ma gandesc la serviciile de telefonie si internet.

#4
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Nu cred. De exemplu RDS-u nu ofera acelasi tip de abonament (persoana fizica) si pt persoana juridica. Mi-au zis ca nu si cu asta basta, daca nu imi convine sa merg la altcineva

#5
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
Da, stiu ca la RDS e asa. Totusi am sperat ca pe aria de drept sa fie cineva care sa stie despre reglementarea asta, despre care sigur am citit. Ce nu stiu e daca era proiect sau era functionala.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 ban, on 03 octombrie 2013 - 17:06, said:

clientul stabileste pe care serviciu şi-l doreste.
In cazul asta, care e subiectul discutiei? Clientul persoana juridica analizeaza oferta furnizorilor de servicii si alege in functie de preferinte.

#7
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
Tu faci posturi? Cred ca am zis destul de clar:

Quote

firmele care ofera servicii catre populatie sa fie obligate sa ofere aceleasi servicii in aceleasi conditii si pentru firme


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asa cum spuneam mai sus, nevoile firmelor nu sunt aceleasi cu cele ale populatiei. Stiu ce te doare: abonamentele nelimitate adresabile doar persoanelor fizice. Pai nu se poate pentru ca o firma de callcenter foloseste telefonul 23 ore din 24, 7 zile pe saptamana pe cand o persoana fizica nu va reusi asta niciodata.
Ar exista posibilitati sa ocolesti acest neajuns dar cine detine informatia are de platit telefonul.

#9
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
Deci eu chiar am citit despre ce am povestit mai sus si am o memorie foarte proasta, in sensul ca uit, dar nu in sensul ca imi aduc aminte lucruri care nu s-au intamplat.
De asta apelez aici la memoria colectiva.
(nu vreau un abonament de telefon nelimitat, ci chestii mai ieftine, potrivite unei firme foarte mici)
mersi!


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate