Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Fundația Ceata: Ceata eliberează artele și tehnologiile actuale

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
tct

tct

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.02.2013
Ziua Libertății Programelor și 30 de ani de GNU

Fundația Ceata organizează Ziua Libertății Programelor în 6 orașe românești și o dedică proiectului GNU, care împlinește luna aceasta 30 de ani de la lansare. Comunicatul: http://ceata.org/com...ani-de-gnu.html

Vă invităm să participați alături de voluntarii și colaboratorii Fundației Ceata la aceste evenimente. Pentru înscrieri, vă rugăm să completați formularul: http://evenimente.ceata.org

#2
tct

tct

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.02.2013
Am mai promovat cu ocazia altui eveniment participarea pe acest forum, dar nu a venit nimeni la eveniment.

Este cineva abonat la acest fir de discuție (care pare singurul de știri despre programe libere de la Softpedia) interesat să participe la aniversarea a 30 de ani a proiectului GNU? Avem evenimente în 6 orașe, deci crește șansa de a avea abonați la acest fir într-un oraș în care organizăm evenimentul. Ieri s-au adăugat noi prezentări pe paginile evenimentelor de la ceata.org. Dacă există astfel de persoane interesate, le rog să nu ezite, să se înscrie la http://evenimente.ceata.org

Altfel, poate doriți să spuneți ce vă reține să participați la evenimente dedicate programelor libere. Fundația Ceata organizează aceste evenimente aproape de români ca să-i ajute să-și îmbogățească cunoștințele, să participe în comunitate, să se întâlnească, să discute, să lege colaborări cu alți participanți (nu neapărat cu voluntarii Fundației Ceata). Știu că timpul este prețios și prea puțin, dar haideți să mai ieșim de după monitoare și să ne cunoaștem față în față. Sau cel puțin, dacă aveți prea multe responsabilități și puținul timp rămas în afara lucrului îl dedicați familiei, vă rog, trimiteți mai departe acest anunț celor mai tineri, mai novici, mai interesați din cercurile voastre de prieteni și de la serviciu.

În speranța că veți veni la evenimentul nostru sau îmi veți răspunde la întrebare, mulțumesc!

#3
ovilix

ovilix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 01.08.2013
Râmnicu Vâlcea, România -- sâmbătă, 28 septembrie 2013, 11:00 -- sala de anunțat, gazda de anunțat, adresa de anunțat.
Cred ca vin si eu, ca e sambata.

#4
tct

tct

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.02.2013
Te așteptăm! Toate persoanele înscrise la un eveniment primesc prin poștă electronică informațiile despre locul de desfășurare imediat ce ni se confirmă de la instituția unde am solicitat o sală. Înscrierile se fac la http://evenimente.ceata.org

#5
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Posttct, on 16 septembrie 2013 - 08:14, said:

Este cineva abonat la acest fir de discuție (care pare singurul de știri despre programe libere de la Softpedia) interesat să participe la aniversarea a 30 de ani a proiectului GNU?
Acum aveţi un topic dedicat pe o arie dedicată open-source.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate