Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Management Anul I

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#73
Bratu_94

Bratu_94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 19.09.2013
OAMENI BUNI

Stiam de la bun inceput ce ma asteapta, stiu ce vreau sa fac pe viitor, asta nu va priveste.
Eu vroiam doar o parere de la cineva care a trecut cel putin prin Anul I la Management, pentru ca sunt si discipline care nu ajuta prea mult si sunt discipline foarte importante. Eu voiam doar un sfat.

Exemplu: Ba fii atent la materia x, aia e foarte importanta, te asteapta si in anul 2 si in anul 3.




Nu aberatii si impresii de 2 bani. Ca, vezi-Doamne, voi sunteti mari ingineri, patroni, profesori, etc.

Edited by Bratu_94, 21 September 2013 - 23:48.


#74
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ce-ai scris acolo? Nu vad.

#75
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View PostBratu_94, on 21 septembrie 2013 - 23:42, said:

stiu ce vreau sa fac pe viitor, asta nu va priveste.
Hie hie
Nu ne minti ,ca nu stii nimic
Ai zis clar ca daca nu tine smecheria cu asta o sa mai faci o alta facultate

#76
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Postasda, on 21 septembrie 2013 - 23:37, said:

You're the man prietene, de de-al de tine are nevoie societatea, globalizarea si umanitatea, de conformisti blindati de stereotipuri transmise ca ADN-ul din coi in circumvolutiuni, de sclavi tipizati cu matrite perfecte pentru a-i servi, felicitari, esti parte din miliardele cu lesa pe destin !
Prieten esti cu altii, nu cu mine.
Daca te crezi vreun psiholog rasat sau vreun fin cunoscator al naturii umane, vezi ca esti pe langa. Nu ma cunosti, asa ca du-te si canta la alta masa, n-am marunt pt tine in seara asta. Astept salariul de la companie ca sa-mi permit sa platesc analiza ta. Si inca ceva: subiectul topicului astuia e altul, nu persoana mea. Lasa etnobotanicele si citatele din Dan Puric si "ramai focusat" pe subiectul topicului, ok?

#77
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostBratu_94, on 21 septembrie 2013 - 23:42, said:

Stiam de la bun inceput ce ma asteapta, stiu ce vreau sa fac pe viitor, asta nu va priveste.
Si de ce nu ai scris asta de la inceput ? Posted Image
Evitai probabil 90% din discutiile de aici daca scriai asta in loc de celelalte posturi din care rezulta contrariul.

View PostBratu_94, on 21 septembrie 2013 - 23:42, said:

Exemplu: Ba fii atent la materia x, aia e foarte importanta, te asteapta si in anul 2 si in anul 3.
Dar nu trebuie sa te intereseze o materie din cauza ca se face si in alti ani.
Tu trebuie sa stii exact ce asteptari ai de la specializarea aceasta si in functie de asta sa iti setezi prioritatile.

De exemplu, eu nu invat anato pt ca fac si in anul 2 sau histo pt ca fac si morfopat ci le invat pt ca stiu ca o sa am nevoie de ele toata viata.

PS: Modifica cat mai poti si schimba culoarea. Cu rosu au voie doar moderatorii.

Edited by Corupt, 21 September 2013 - 23:47.


#78
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View PostBratu_94, on 21 septembrie 2013 - 23:42, said:

[ fii atent la materia x, aia e foarte importanta, te asteapta si in anul 2 si in anul 3. [/size]
Pai in anul 2si3 te asteapta aceiasi pierdere de timp ca si in anul 1

#79
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,011
  • Înscris: 02.11.2009

View PostLowrider, on 21 septembrie 2013 - 23:45, said:

Prieten esti cu altii, nu cu mine.
Daca te crezi vreun psiholog rasat sau vreun fin cunoscator al naturii umane, vezi ca esti pe langa. Nu ma cunosti, asa ca du-te si canta la alta masa, n-am marunt pt tine in seara asta. Astept salariul de la companie ca sa-mi permit sa platesc analiza ta. Si inca ceva: subiectul topicului astuia e altul, nu persoana mea. Lasa etnobotanicele si citatele din Dan Puric si "ramai focusat" pe subiectul topicului, ok?

Prietene tu ramai sclav pe veci, multi vrem alta viata !

Iti place slugaci du-te tata si te sclaveste pe 300-800 de iepuroi si nu ne mai parazita cu viata ta de eunuc ca nu intereseaza pe nimeni rateurile tipizate ale societii pentru ca e arhiplin de voi !

Think outside the box, dar pentru asta macar sa poti gandi chiar ca e musai !

#80
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Am inteles, sa traiti. Acum am voie sa ma intorc la viata mea de eunuc supus companiei si masoneriei care mi-a pus lesa si ma conduce din umbra dandu-mi impresia ca sunt un om liber care gandeste singur si ia deciziile in functie de ceea ce-si doreste el de la viata, de propriile abilitati si de propria judecata ?

@initiator: nu exista materii mai importante si materii mai putin importante. Conteaza sa stii ce vrei sa faci mai departe si in functie de asta iti stabilesti tu ce e important pt tine si ce nu. Oricum, ca sa termini facultatea trebuie sa-ti iei toate examenele, deci din punctul asta de vedere toate materiile sunt importante. Sincer, in locul tau alegeam Informatica si faceam Managementul la master. Dar e optiunea ta si doar mai incolo vei putea spune daca a fost o alegere potrivita sau nu. Multa bafta.

Edited by Lowrider, 22 September 2013 - 00:05.


#81
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012
Ma, enorm de multi mor convinsi ca au facut ce trebuie cand ei n-au fost decat marionete patetice ale sistemului puterii crezand ca prind pe cineva de-un picior !

Va place e problema voastra, asda are dreptate, indivizii astia de care e plina lumea cufundati in conformism sunt cheia si motorul economiilor globale, se omoara si-si distrug existentele mizere ca sa ofere societatii ceea ce au fost indoctrinati de mici sa ofere fara sa cantareasca crezand ca daca scot un "salariu" gata, s-au ajuns, s-au realizat, s-au fericit si s-au indeplinit !

Mi-e mila de voi eunucilor !

Edited by bareback_her, 21 September 2013 - 23:58.


#82
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View Postbareback_her, on 21 septembrie 2013 - 23:58, said:

Mi-e mila de voi eunucilor !
Si de mine ?

#83
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012

View Postpetre69, on 22 septembrie 2013 - 00:01, said:

Si de mine ?


Prietene, mi-a fost mila si de mine candva in acest sens. Nu vorbesc din plictis sau din impresia ca sunt vreun cioranete neinteles.

Fiecare stie cel mai pentru el daca se incadreaza chiar daca vrea sa-si dribleze constiinta precum Messi adversarii...

#84
Bratu_94

Bratu_94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 19.09.2013
@ Petre- de tine oricui cred ca ii e mila, dupa cate am vazut, se pare ca te duce mintea "mult"

Gata, va rog nu mai faceti off-topic.

#85
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
@initiator , unde esti la management , in ce oras ?

#86
Bratu_94

Bratu_94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 19.09.2013

View Postqew, on 22 septembrie 2013 - 00:06, said:

@initiator , unde esti la management , in ce oras ?


Petrosani

#87
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013

View PostBratu_94, on 21 septembrie 2013 - 23:42, said:

OAMENI BUNI

Stiam de la bun inceput ce ma asteapta, stiu ce vreau sa fac pe viitor, asta nu va priveste.
Eu vroiam doar o parere de la cineva care a trecut cel putin prin Anul I la Management, pentru ca sunt si discipline care nu ajuta prea mult si sunt discipline foarte importante. Eu voiam doar un sfat.

Exemplu: Ba fii atent la materia x, aia e foarte importanta, te asteapta si in anul 2 si in anul 3.




Nu aberatii si impresii de 2 bani. Ca, vezi-Doamne, voi sunteti mari ingineri, patroni, profesori, etc.

Hai ca incepe tiganeala...

Cea mai inutila si cretina materie este Stiinta, Tehnologie, Inovatie, nici acu nu am reusit sa inteleg de ce au bagat-o. Alte materii inutile, sa zicem ca tin mai mult de cultura generala, sunt geopolitica, economia europeana iar politologia este numa buna de sters la fund cu ea, o tampenie. Ce nu mi-a placut au fost finantle publice si statistica, materii greoaie, ermetice. In rest, tot ce continea cuvintul management a fost ok.

Pe ce sa te axezi? Invata sah, daca nu stii, daca stii, perfectioneaza-te. Stiu ca o sa ti se para o gluma insa nu e, te ajuta sa-ti organizezi mintea. De asemeni, axeaza-te pe psihologie, lumea economica este pusa in miscare nu de roboti ci de oameni. Si a cunoaste cum reactioneaza, cum functioneaza psihicul uman este o conditie obligatorie ca sa reusesti. De exemplu, sa cunosti limbajul non verbal te ajuta sa-ti dai seama daca un partener de afaceri vrea sa-ti dea teapa. Si, mai ales, cunoaste-te pe tine insuti, daca vei ajunge sa te cunosti, vei putea sa-i "citesti" pe cei din jur.
Dezvolta-ti creativitatea, asta iti va permite sa treci de la etapa reactiva la cea activa. si sa actionezi inaintea celorlalti.

#88
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View PostBratu_94, on 22 septembrie 2013 - 00:08, said:

Petrosani

Daca despre domeniu nu are rost sa comentez, pot sa spun ca  ti-ai cam ales prost universitatea si orasul. Nu ai oportunitati aproape deloc acolo . Da e adevarat, daca vrei inveti oriunde, dar degeaba vrei oportunitati daca nu ai asa ceva .

Edited by qew, 22 September 2013 - 00:13.


#89
torex

torex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.02.2007

View PostBratu_94, on 22 septembrie 2013 - 00:08, said:



Petrosani
Asta e bomboana de pe coliva :)). Dupa ce ca faci Management si crezi ca poate iesi contabil, spre exemplu, mai faci si intr-un oras de provincie, la vreo facultate de care, sigur, cea mai mult lume nu a auzit niciodata. Si greseala la faza cu "contabilul" nu este ca e gresit sa crezi ca in urma facultatii de management iesi contabil, cand de fapt iesi altceva; raspunsul corect e simplu: nu iesi nimic.

#90
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
De ce nu te muti in bucuresti ?

Acum cativa ani erau 12 taxi in petrosani
Acum cate sunt ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate