Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

ce poti face cu 5000 euro?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
am disponibili 5000euro si vreu sa fac ceva cu ei....le-am pus gand rau.
parca n-as vrea sa-i cheltui aiurea dar nici la banca nu-i duc,ca poate se plictisesc acolo. le-o fi si lor urat sa stea singurei.
e drept ca suma nu e mare,dar cu o idee buna ,poate fi un start.
ce va trece prin cap?
de ''spart'' aiurea aceasta suma nu cred ca e interesant...iei ceva,te plictisesti si gata banii.

#2
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Stai in sat, oras mic, oras mare ?

#3
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Investeste-i la noi.

Ne descurcam.

#4
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013

 Owidiu, on 13 septembrie 2013 - 16:45, said:

Stai in sat, oras mic, oras mare ?
ploiesti ca oras,dar mai stau si pe la tara.

 dadi272, on 13 septembrie 2013 - 16:50, said:

Investeste-i la noi.

Ne descurcam.
care ''noi''?

voi cam prin ce domenii va invartiti?

asta nu se vrea a fi un topic gen ''mura-n gura''..poate lansa careva o idee viabila,nu stii de unde sare iepuroiulPosted Image

#5
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Esti student/elev ?
Ce lucrezi, daca lucrezi ?
Ce stii sa faci pentru a-ti face viata mai usoara si comoda ? (intrebare foarte serioasa)

#6
GabryNane

GabryNane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 24.08.2012
Baga la pacanele pe bet maxim.Ori la bal,ori la spital.

#7
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012

 lacusta75, on 13 septembrie 2013 - 16:38, said:

am disponibili 5000euro si vreu sa fac ceva cu ei....le-am pus gand rau.
parca n-as vrea sa-i cheltui aiurea dar nici la banca nu-i duc,ca poate se plictisesc acolo. le-o fi si lor urat sa stea singurei.
e drept ca suma nu e mare,dar cu o idee buna ,poate fi un start.
ce va trece prin cap?
de ''spart'' aiurea aceasta suma nu cred ca e interesant...iei ceva,te plictisesti si gata banii.


Poti sa mi-i imprumuti, eu stiu exact ce sa fac cu ei doar ca nu-s sigur c-o sa-mi si iasa, evident.

Ce poti sa faci e sa iti faci o idee de afacere singur sau s-o preiei de la altii, sa iti faci un plan de afaceri competitiv si sa te duci sa ceri inca 5000 de iepuroi de la programele care sprijina tinerii antreprenori. Nu stiu ce varsta ai si daca te incadrezi. Sunt multe variante dar banutii tai nu sunt multi dar zic eu suficienti pentru un start up daca ai mult talent, multa ambitie, bulan si idei clare despre cum si ce vrei sa faci !

#8
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
am trecut de stadiul de elev,student de mult timp...am activat in domeniul de prestari servicii(constructii).

 bareback_her, on 13 septembrie 2013 - 17:06, said:



Poti sa mi-i imprumuti, eu stiu exact ce sa fac cu ei doar ca nu-s sigur c-o sa-mi si iasa, evident.
ce-ti trece prin cap? am avut si eu ceva idei dar s-au dovedit a fi nerentabile,nerealizabile din N motive.

#9
cflorin32

cflorin32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 18.11.2011
Altceva nu mai ai? Masina, casa, utilaje etc?

#10
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
masina am,casa este....scule exista. m-am cam saturat de prestat instalatii,zugraveli,ziduri si betoane. vroiam ceva mai individual fara implicari de personal si dotari grele.

Edited by lacusta75, 13 September 2013 - 17:16.


#11
cflorin32

cflorin32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 18.11.2011
Cred ca mai e nevoie de multa munca si ceva noroc, idei miraculoase nu prea sunt.
Si eu aveam multe idei, dar cand m-am apucat sa le pun in practica, m-am lovit de multe piedici - una e pe hartie/forum, alta in realitatea ta de langa tine.
Tot tu trebuie sa-ti dai seama de contextul tau, ce ar merge in zona ta.
Ai putea face comert de exemplu, dar depinde de tine daca-ti place si de contextul in care te invarti.

Edited by cflorin32, 13 September 2013 - 17:25.


#12
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Din cate observ eu tu vrei sa iti deschizi o afacere.Iti dau un sfat: lasa-te de lucrurile astea.Afacerile nu se deschid pe forumuri,in afaceri ori esti facut pentru asa ceva ori te lasi :)

#13
Un_Nimeni_Celebru

Un_Nimeni_Celebru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.05.2007
Ti-as spune sa investesti in mine, dar ti-ar trebui vreo 12.000, adica sa ma ti 2 ani acasa linistit, cu vreo 500 euro pe luna. Studiez programarea. Mai multe nu pot sa-ti spun. Problema este ca nu ne cunoastem, deci n-ai cum sa ai incredere in mine. Dar daca ai vreun prieten in care ai incredere, sfatul meu e sa investesti in ideile lui (daca are o idee buna). Cred ca pentru 10% din castig ti-as putea vinde ponturi financiare la loto la casa-pariurilor, dar nu vad cum am putea sa facem "contractul".

#14
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Asa, da-le banii prietenilor ca sa-ti iei adio si de la bani si de la prietenie.

#15
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 lacusta75, on 13 septembrie 2013 - 17:08, said:

am trecut de stadiul de elev,student de mult timp...am activat in domeniul de prestari servicii(constructii).


ce-ti trece prin cap? am avut si eu ceva idei dar s-au dovedit a fi nerentabile,nerealizabile din N motive.
învaţă să faci tatuaje şi fă o afacere din asta ,ies bani cu investiţii mici , ai în avatar un exemplu .

#16
red_dog4ever

red_dog4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,371
  • Înscris: 22.05.2008

 lacusta75, on 13 septembrie 2013 - 16:57, said:

ploiesti ca oras,dar mai stau si pe la tara.
Nu-ti ajung banii pentru o afacere, dar daca tot stai la tara eu as incepe ceva cu agricultura. Nu trebuie sa fie neaparat o afacere, ci doar pentru tine o mica gradina. Poti vinde si pe la vecini, daca vrei neaparat sa scoti ceva bani.
Vad ca nu ai nicio pasiune sau un domeniu mai cunoscut, deci nu are rost sa bagi banii intr-o afacere si mai ales asa putini.

#17
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Esti comerciant bun?

#18
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Cumpara actiuni la Rosia Montana Gold C.
Acum sunt destul de jos din cauza la ce s-a intamplat in ultimul timp, dar pe urma am gandesc ca o sa creasca iar, dupa ce se mai linistesc apele.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate