Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
bugabb

bugabb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2013
Salut am 18 ani 1.88 si 65+ kg ( sunt foarte slab dupa parerea mea) si as vrea sa ma ingras..
Momentan folosesc Gfx8 de 2 ori pe zii ( dimineata, imediat ce ma trezesc, si imediat dupa sala)
As dorii sa va intreb daca vi se pare ok ca pe langa Gfx8 sa adaug si o cretina ( Kre-Alkalyne de la LABRADA)
Am mai facut 2 luni de sala, dar m-am lasat din cauza ca m-am demoralizat datorita faptului ca nu am vazut rezultate
Nu stiu ce sa fac, prietenii imi spun sa incerc steroizi.. (Danabol, pastile), dar sincer imi este cam frica..
Am doua programe de antrenament, dar momentan nu m-am decis care ar fi cel mai potrivit..
1)
Luni : Piept Biceps
Marti : Picioare Abdomen
Miercuri : Liber
Joi : Spate Triceps
Vineri : Umeri Trapez Abdomen
2)
Luni : Piept Triceps
Marti : Picioare
Miercuri : Liber
Joi : Spate Biceps
Vineri : Umeri Abdomen

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Stai asa cum esti ca esti bine
Parca vad ca te dai la steroizi si nu stiu ce suplimentele piizdii si iti distrugi organismul


#3
bugabb

bugabb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2013
Sa raman pe Gfx8 si Kre-Alkalyne?

#4
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View Postbugabb, on 03 septembrie 2013 - 17:24, said:

Sa raman pe Gfx8 si Kre-Alkalyne?
Astea ce drequ sunt ?


#5
bugabb

bugabb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2013
Pai te pricepi sau vorbesti aiurea?
Cum adica ce sunt ?
Gfx8 = Proteina
Kre-Alkaylne= Creatina

#6
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View Postbugabb, on 03 septembrie 2013 - 17:20, said:

Salut am 18 ani 1.88 si 65+ kg ( sunt foarte slab dupa parerea mea) si as vrea sa ma ingras..
Momentan folosesc Gfx8 de 2 ori pe zii ( dimineata, imediat ce ma trezesc, si imediat dupa sala)
As dorii sa va intreb daca vi se pare ok ca pe langa Gfx8 sa adaug si o cretina ( Kre-Alkalyne de la LABRADA)
Am mai facut 2 luni de sala, dar m-am lasat din cauza ca m-am demoralizat datorita faptului ca nu am vazut rezultate
Nu stiu ce sa fac, prietenii imi spun sa incerc steroizi.. (Danabol, pastile), dar sincer imi este cam frica..
Eu zic sa folosesti macar de doua ori pe zi o carte de romana, in primul rand.

In al doi-lea, Gfx8 are 43% carbo, 45% proteina si altele, mai bine ti-ai lua un concentrat proteic bun (<80% proteina) decat sa dai banii pe aia. Creatina e folositoare doar in cazul in care ai ceva timp de cand mergi la sala si ai in gand sa continui inca o perioada buna in ritmul asta. O sa-ti sporeasca forta, altfel, nu vad de ce ai lua.

Cat despre celalalt lucru, alegeti prietenii mai bine ca n-ai s-ajungi bine..

Ce vrei sa vezi in doua luni? Intoarce-te dupa un an si uita-te in oglinda, nu dupa fiecare sedinta la sala..

Edited by vlad29marko, 03 September 2013 - 17:32.


#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View Postbugabb, on 03 septembrie 2013 - 17:29, said:

Pai te pricepi sau vorbesti aiurea?
Cum adica ce sunt ?
Gfx8 = Proteina
Kre-Alkaylne= Creatina
Da ma pricep
Renunta la ce nu-ti foloseste

#8
bugabb

bugabb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2013
Ai putea sa imi zici ce este bun pentru mine?

#9
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,712
  • Înscris: 06.07.2005
Creatina as introduce-o mai tarziu. La inceput ai tendinta sa nu lucrezi exercitiile ca la carte si cu plusul de rezistenta de la creatina esti mai predispus la accidentari. Aici depinde si de complexitatea miscarilor, nu cunosc exact ce faci, generalizez.
Renunta la GFX-8 ca nu faci decat sa indesi zahar in tine cu polonicul. Incearca un gainer mai serios, ceva de la Nutrend/Cytosport/Dymatize/Gaspari.

Mergi la sala de placere si nu mai fi fixat pe ideea ca nu cresti. Eu am crescut foarte greu, cu antrenament corect, alimentatie adecvata, suplimente si odihna. Rabdare sa ai si iti garantez ca vei creste. N-am destule degete la maini/picioare ca sa-mi numar amicii care s-au lasat repede de sala la scurt timp pentru ca "mergeau degeaba". Inca o chestie, daca vrei sa cresti dar nu iti face placere sa mergi la sala, lupta e pierduta.

#10
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View Postbugabb, on 03 septembrie 2013 - 17:32, said:

Ai putea sa imi zici ce este bun pentru mine?

Depinde de ce fel de tip somatic ai si de ce anume vrei tu sa reallizezi.
Sunt doua posibilitati: ori iti iei un gainer ca sa incepi sa te ingrasi (din descriere esti extrem de slab) si incepi sa-ti faci si un plan alimentar corect, in paralel cu trasul la sala, ori incerci cum am facut eu (si eu am fost in situatia ta, ectomorf, slabutz): iti iei un concentrat proteic, cum am zis mai sus si dai tare la sala. In felul asta o sa cresti mai greu in greutate, dar cu rezultate mai bune.

Ce este de retinut: in oricare caz, tu trebuie sa-ti stabilesti un plan alimentar solid. Cel mai probabil esti dezorganizat si nu mananci cand trebuie, incearca sa-ti reglezi mesele, sa fii atent la mancarurile nesanatoase si tot asa.. Gasesti detalii prin imprejurimi..

#11
bugabb

bugabb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2013
@vimann Iti multumesc mult, putem tine legatura?

View Postvlad29marko, on 03 septembrie 2013 - 17:41, said:

Depinde de ce fel de tip somatic ai si de ce anume vrei tu sa reallizezi.
Sunt doua posibilitati: ori iti iei un gainer ca sa incepi sa te ingrasi (din descriere esti extrem de slab) si incepi sa-ti faci si un plan alimentar corect, in paralel cu trasul la sala, ori incerci cum am facut eu (si eu am fost in situatia ta, ectomorf, slabutz): iti iei un concentrat proteic, cum am zis mai sus si dai tare la sala. In felul asta o sa cresti mai greu in greutate, dar cu rezultate mai bune.

Ce este de retinut: in oricare caz, tu trebuie sa-ti stabilesti un plan alimentar solid. Cel mai probabil esti dezorganizat si nu mananci cand trebuie, incearca sa-ti reglezi mesele, sa fii atent la mancarurile nesanatoase si tot asa.. Gasesti detalii prin imprejurimi..

Asta cu trasul tare..mai greu..
Pot sa zic ca nuprea am forta, sau nustiu, practic imi cedeaza mereu cate un umar, cateodata si antebratul..
Pe langa sa zicem creatina, proteina, alte suplimente farmaceutice care m-ar putea ajuta?

Edited by bugabb, 03 September 2013 - 17:47.


#12
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View Postbugabb, on 03 septembrie 2013 - 17:45, said:

Asta cu trasul tare..mai greu..
Pot sa zic ca nuprea am forta, sau nustiu, practic imi cedeaza mereu cate un umar, cateodata si antebratul..
Pe langa sa zicem creatina, si proteina, alte suplimente farmaceutice?
E normal sa fie "mai greu" la inceput, pana se obisnuieste corpul cu efortul ridicat constant.
Daca ai probleme, dureri si astea, fie nu executi corect exercitiile, fie folosesti o greutate prea mare. Cred ca stii principiul de baza in alegerea greutatii: la ultima serie pe care o efectuezi, ultimele 3 repetari sa fie facute cu greu, daca cedezi mai devreme inseamna ca greutatea e prea mare, daca simti ca mai poti face cateva repetari, maresti greutatea.
Incearca sa vorbesti cu cineva de la sala mai experimentat, cu un instructor, ceva, roaga-l sa-ti mai explice o data exercitiile pe care nu esti sigur ca le stapanesti.

#13
bugabb

bugabb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2013
As vrea ca pe langa ce folosesc momentan sa mai adaug niste vitamine, minerale sau orice m-ar ajuta catusi de putin, daca aveti vreo sugestie..

#14
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
iti recomand sa bagi ce a bagat si asta daca tot vrei suplimente "farmaceutice", o sa ai curu ciur dar macar o sa ai muschi

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DWvu-yE1TwU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mar-zZz, 03 September 2013 - 17:56.


#15
bugabb

bugabb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2013
As prefera sa renunt la "steroizi", pana la urma sala nu a fost facuta pentru asta
Si in + nu as vrea sa imi fac rau

#16
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Te dor cate una si cate alta pentru ca:
1. nu faci incalzirea cum trebuie...
2. Fortezi degeaba...
Vezi ce s-a spus mai sus, incalzire ca la carte si n-o sa te mai doara umeri si alte oase/ligamente... Lasa fumat si alcool, dormi cat trebuie si o sa fie si mai bine..
Aia nu-ti sunt prieteni.. Imi pare rau ca nu am facut poze vara asta, sa-ti arat cum arata un steroidat fara sala... Daca n-ar fi avut schelet ar fi fost o chestie diforma... Chiar si asa era diform... O caricatura umana....

Edited by c14h3r, 03 September 2013 - 18:28.


#17
bugabb

bugabb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2013
Multe persoane imi spun sa folosesc creatina monohidrata..
Ce parere aveti ?
Sa merg incontinuare pe suplimentele pe care le folosesc acum si luna viitoare sau.. sa incerc altceva?

#18
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Nene, caluleaza-ti mai intai dieta zilnica si vezi daca mai ai loc de suplimente.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate