Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

E-mail furat

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1
Alex567

Alex567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 05.02.2010
Salut. Speram sa nu vin cu aceasta intrebare, dar va rog frumos sa ma ajutati. Ieri un idiot a postat pe acest forum un program pe care l-am descarcat. Era un virus cu ajutorul caruia mi-a furat parola de la e-mail(asta este cea mai importanta). In acel e-mail am avut mesaje importante, date personale, tot ce imi trebuia. Mentionez ca a schimbat si e-mail-ul alternativ si numarul de telefon. Cum pot recupera parola? Poate folosii datele in vreun scop? Astept raspunsurile voastre cat mai curand. Multumesc.

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Raspunsul la intrebarea de siguranta ti-l mai amintesti?

#3
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Ala de ieri cu Scan-Rat2 ? Din pacate nu cred ca mai poti face ceva . E urcat pe virustotal .
https://www.virustot...sis/1378021847/

Edited by tidicristi, 01 September 2013 - 09:51.


#4
Alex567

Alex567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 05.02.2010
Era un program online-hd ceva de genul acesta. Am incercat sa resetez parola, dar nu cred ca mai sunt sanse. Problema este daca acel idiot poate folosii datele mele in vreun scop. Mentionez ca aveam conturi importante(poker, pariuri). Imi poate folosii acele date? Accept faptul ca acel e-mail nu-l mai pot recupera, dar sper sa nu poata folosii datele.

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Daca spuneai despre ce program e vorba, sa nu-l descarce si altii, poate meritai sa fi ajutat. Dar, daca pe tine te doare-n basca de altii, normal ar fi ca si pe ceilalti sa-i doara tot acolo de problema ta.

#6
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Speri mata dar speri degeaba.

Ia incearca o abstinenta de la a instala tot felul de rahatele care nu sunt "certificate".

Ma rog, cum se zice in cazuri asemanatoare, condoleante.

#7
Alex567

Alex567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 05.02.2010
Nu am spus numele programului deoarece deja a fost sters de pe acest forum. Parerea mea este ca ar trebuii verificate inainte de a fi urcate(de catre forum). Imi puteti spune daca se pot folosi acele date?

#8
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Se pot folosi, e la mintea cocosului ca da.
Recupereaza parola cu intrebarile de siguranta...daca mai e posibil si nu ti-a schimbat ceva prin setari.

#9
Alex567

Alex567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 05.02.2010
Asta incerc sa spun, au schibat tot ce era de schumbat. Nu il mai pot recupera. In ce scop se pot folosii acele date? Mentionez ca aveam scrise doar numele, data nasterii si resedinta.

#10
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Nu stiu mintea umana ce monstri naste.
Dar numai faptul ca iti monopolizeaza conturile, e suficient de naspa.

Edited by -Diana-, 01 September 2013 - 10:07.


#11
Alex567

Alex567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 05.02.2010
Acele conturi pe care le aveam cu acel e-mail nu o sa le mai accesez. Eu sper sa nu poata folosii in vreun fel datele care au fost scrise acolo. Sper sa nu aveti si voi aceste probleme. Am reinstalat windows-ul pt a fi sigur ca am scapat de acei virusi. Recomandati sa mai fac si altceva?

#12
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Intra in toate conturile cu care te  legai de la emailul ala si schimba-ti parolele de acolo sau delete account.
Nu le lasa la indemana desteptului care ti-a furat emailul.

La chestiile de IT, sa zica baietii care se pricep, nu stiu daca e suficienta reinstalarea windowsului.

#13
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
pt. siguranta cei de la yahoo iti cer un nr. de telefon ca sa recuperezi parola , ai incercat cu telefonu!? sau o adresa de mail pt siguranta!?
scaneaza calculatoru cu Kaspersky

Edited by STARTREK1, 01 September 2013 - 10:21.


#14
Alex567

Alex567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 05.02.2010
Am sa scanez pc-ul acum. E-mailu-ul a fost google. Nu mi-au cerut un nr de tlf. Am facut un nou cont pe hotmail. Cred ca este cel mai bine securizat.

:)))

#15
Alex567

Alex567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 05.02.2010
Multumesc Gabriel. Credeti ca ar trebui sa trimit un e-mail politiei?

#16
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
E-mail, Politiei? :)
Poti sa trimiti dar sa nu astepti raspuns in secolul asta.

#17
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005

View PostAlex567, on 01 septembrie 2013 - 10:41, said:

Am sa scanez pc-ul acum. E-mailu-ul a fost google. Nu mi-au cerut un nr de tlf. Am facut un nou cont pe hotmail. Cred ca este cel mai bine securizat.

Poti sa-ti faci si pe luna mail daca tot o sa instalezi "aplicatii" gen... iti trebuie un minim de educatie cu privire la securitatea datelor.

#18
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Ce antivirus foloseai tu? Aveai firewall?
Unii pur si simplu o merita. Acel baiat destept o sa profite de pe urma ta. Daca nu ar fi fost el, ar fi fost altul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate