Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Apple iPhone 5C

- - - - -
  • Please log in to reply
234 replies to this topic

#19
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006
Ba da, merita.


#20
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postrichelieu, on 11 septembrie 2013 - 22:00, said:

Ba da, merita.

m ai convins.... cand se lanseaza o sa stau ca idiotu la coada noaptea sa prind un iphone :))))))))))))))))))))))))))))

#21
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006
Din toata fraza asta, doar doua cuvinte sunt adevarate.   Te las sa ghicesti care.

#22
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Una si cu una fac doua. Mi se pare nesimtit de scump 5c ul.

#23
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,136
  • Înscris: 17.06.2010
Nu va pune nimeni sa-l cumparati, daca sunt fraieri care dau atatia bani pe nimic..asta e.

#24
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

View PostRaySefo, on 12 septembrie 2013 - 09:17, said:

Nu va pune nimeni sa-l cumparati, daca sunt fraieri care dau atatia bani pe nimic..asta e.
Evident. Era doar o parere. Fiecare cumpara ce cosidera ca i se potriveste.

#25
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
În reclama de la 5c se vorbește în Română și Klingoniană :roflmao:

#26
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Si nimic in rromani, rasistii dracului!

#27
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postandreigherghe, on 12 septembrie 2013 - 15:42, said:

În reclama de la 5c se vorbește în Română și Klingoniană :roflmao:

Link?

#28
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RFAk_kZn2xI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Secunda 34

#29
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postandreigherghe, on 12 septembrie 2013 - 17:22, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RFAk_kZn2xI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Secunda 34

Nu am auzit nimic romaneste insa sunt pe mobil in un loc aglomerat. O sa ma uit acasa :)

#30
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007

View Postn3utr1n0, on 12 septembrie 2013 - 17:35, said:

Nu am auzit nimic romaneste insa sunt pe mobil in un loc aglomerat. O sa ma uit acasa Posted Image

Este femeia care zice "ești gata?" ;)

#31
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

View PostRoVal1972, on 12 septembrie 2013 - 09:13, said:

Una si cu una fac doua. Mi se pare nesimtit de scump 5c ul.

În comparaţie cu ce? E acelaşi telefon ca iPhone 5, ceva mai ieftin, dar nou. Dacă era ok să cumperi 5 la preţul de anul trecut ar trebui să fie ok şi să cumperi 5C la preţ mai mic.

Dacă e prea scump în comparaţie cu aşteptările de-al vedea la 200 de euro... asta deja înseamnă o problemă cu preţurile Apple în general.

N-au niciun motiv să scoată niciun produs mai ieftin din moment ce se vând în draci la preţurile stabilite. Dacă mai vrei încă un motiv pentru existenţa lui 5C, poftim: majoritatea produselor Apple au două versiuni curente, una de top şi una ok. iPhone nu avea, acum are.

#32
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Ia stati asa: Daca eu imi iau un cover black si il pun pe 5-ul meu alb, atunci am si eu iPhone 5c? Posted Image

#33
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Da, cam așa. Dar un 5c mai subțire și mai ușor.

#34
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Romanul e un specimen interesant. In tara asta, ca sa nu cumva sa pari nustiucum (cocalar, needucat, prost) nu ai voie sa ai Iphone, BMW, haine facute de anumite firme. Firme care in afara nu sunt vazute deloc prost. La noi romanul te si eticheteaza. Ce imi pasa mie ca sunt cocalari care au asa ceva? Asta inseamna ca nu mai pot avea ceva de calitate ca au si altii?
Bai fratilor, si mie imi place Samsung S4, de exemplu. Arata bine, nu il simt asa frumos ca design dar e o experienta placuta. Nu imi place asa mult OS-ul Android, mi se pare plin de zorzoane. Dar e functional, chiar daca nu se misca pe gustul meu. Nu incerc sa ii fac prosti pe cei care au android. Pot sa respect oamenii indiferent de telefonul care il au. Dati-l naibii de telefon. Sunt telefoane bune toate, totul tine de gust. Nu ati obosit sa tot schelalaiti pe aici?

Legat de subiect: Arata ok 5c. Cred ca tot varianta normala cu spate metalic imi place mai mult (5, 5s). Problema e ca nu prea ii vad rostul lui 5c. Mai bine scoteau doar 5s, daca tot varianta "low budget" nu e asa low ca pret.
Dupa parerea mea, un smartphone bun nu trebuie schimbat la fiecare generatie. Cum nu s-a simtit nevoia de 4s fata de 4 sau de 5 fata de 4s (desi in cazul lui 5 au fost mai multe schimbari, inclusiv de design, diagonala). Eu nu schimb 5-ul cu 5s, nu are nici un rost, cu atat mai putin cu 5c.
La fel vad treaba si cu Samsung. Cine avea S2 nu prea renta sa cumpere S3 cand a aparut. La fel si cu S3->S4.
Mai nasol e in cazul telefoanelor low end cu Android, dupa un update simti ca nu mai poate.

#35
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007

View Postn3utr1n0, on 11 septembrie 2013 - 00:26, said:

de ce ai da 470 lire pe un 5c care e 99,999999% la fel cu iphone 5 , cand poti sa iei un iphone 5 ( cu aluminiu ) la acelasi pret.

pai am inteles ca iphone 5 va fi scos din productie, sa ramana numai 5s si 5c.

#36
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007

View PostParanoir, on 12 septembrie 2013 - 21:07, said:

Romanul e un specimen interesant. In tara asta, ca sa nu cumva sa pari nustiucum (cocalar, needucat, prost) nu ai voie sa ai Iphone, BMW, haine facute de anumite firme. Firme care in afara nu sunt vazute deloc prost. La noi romanul te si eticheteaza. Ce imi pasa mie ca sunt cocalari care au asa ceva? Asta inseamna ca nu mai pot avea ceva de calitate ca au si altii?
Bai fratilor, si mie imi place Samsung S4, de exemplu. Arata bine, nu il simt asa frumos ca design dar e o experienta placuta. Nu imi place asa mult OS-ul Android, mi se pare plin de zorzoane. Dar e functional, chiar daca nu se misca pe gustul meu. Nu incerc sa ii fac prosti pe cei care au android. Pot sa respect oamenii indiferent de telefonul care il au. Dati-l naibii de telefon. Sunt telefoane bune toate, totul tine de gust. Nu ati obosit sa tot schelalaiti pe aici?

Excelent spus :) Sunt de aceeași părere.

View Postslai, on 12 septembrie 2013 - 21:13, said:

pai am inteles ca iphone 5 va fi scos din productie, sa ramana numai 5s si 5c.

Da, va fi scos.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate