Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Pentru persoane inteligente

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SmcY5rpimfk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Si se mai intreaba astia cine l-au ucis pe JFK...  Omul a spus lucruri incomode pt cei care "fac banii" era clar ca intr un fel sau altul trebuie sa-l linisteasca si uite asa au inscenat o treaba..

Ma intreb cat de bune sunt intentiile FMI legate de Romania ? :) in cati ani or sa reuseasca sa distruga tara asta?

Edited by BlueSoon, 26 August 2013 - 09:47.


#3
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sY2sHS5KmX0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by FAP, 26 August 2013 - 10:01.


#4
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Lei nu scot in afara?

#5
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009
Daca documentarele tale incep cu evreul mason Isarescu grad nu stiu cat, iti dai seama cat de credibile sunt ?

In epoca noastra, spre deosebire de cea Ceausista, accesul la informatii e foarte facil, esti zilnic bombardat cu tot felul de informatii de care, uneori, trebuie sa te feresti. Teoriile conspirationiste prind bine la mintile slabe dornice de sezational. Documentarele de genul asta sunt un fel de Dan Diaconescu Direct care iti spun ele cam care e treaba in lume in cateva minute, iar tu evident vulnerabil, fara un firewall, lipsindu-ti spiritul critic, pui botul in cel mai infantil mod.

#6
Iulianix

Iulianix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 27.06.2005
Al doilea "documentar" e lamentabil, practic a distrus subiectul început promiţător cu primul documentar.

#7
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zSYD69cYeLI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 Alex-Softpedia, on 26 august 2013 - 10:11, said:

Daca documentarele tale incep cu evreul mason Isarescu grad nu stiu cat, iti dai seama cat de credibile sunt ?

In epoca noastra, spre deosebire de cea Ceausista, accesul la informatii e foarte facil, esti zilnic bombardat cu tot felul de informatii de care, uneori, trebuie sa te feresti. Teoriile conspirationiste prind bine la mintile slabe dornice de sezational. Documentarele de genul asta sunt un fel de Dan Diaconescu Direct care iti spun ele cam care e treaba in lume in cateva minute, iar tu evident vulnerabil, fara un firewall, lipsindu-ti spiritul critic, pui botul in cel mai infantil mod.

1) Nu sunt documentarele mele ! Le-am gasit pe net !Pot scrie "pagini intregi " despre modul cum este condusa "politica monetara" - care favorizeaza doar bancile straine dar nu am timp si chef!!!Si pot scrie alte "multe pagini " despre "protectia cetateanului" care "a fost impins sa se imprumute cat mai mult" in conditii de "criza" pe baza unor declaratii de gen "o ducem bine"!!!
2) La ce informatii avem acces??? Toate contractele pe bani PUBLICI si ..........altele sunt secretizate!!!Exista declaratii privind "unde sunt 120 miliarde de euro "imprumutati in numele poporului roman"???Aceste informatii au aparut datorita catorva oameni curajosi care au fost ucisi sau "vanati pe toata planeta"! Poate ,avem informatii de gen "s-a dezbracat Bianca!!!" sau "Moni este trista"!!!Aici nu vorbim de "Cioaca si Elodia"!
3) Referitor la cat de vulnerabil/fara simt critic/etc. ,nu cred ca esti in masura sa "dai verdicte"!
4) Am "specificat" in titlu ca topicul este destinat persoanelor inteligente !!!

PS - Multumesc BlueSoon!Poate JFK va fi considerat(cu putina "indulgenta" de catre Alex )mai important decat Dan Diaconescu!Iar eu ma pot considera la fel de vulnerabil/usor de "aburit" ca si JFK!Posted Image

Edited by FAP, 26 August 2013 - 10:40.


#9
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012

 BlueSoon, on 26 august 2013 - 09:31, said:

Ma intreb cat de bune sunt intentiile FMI legate de Romania ? Posted Image in cati ani or sa reuseasca sa distruga tara asta?

Cred ca ai raspunsuri zilnice la intrebarile tale!
Nu mai este nevoie de ani de zile.

#10
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
ce imi place ca tot o dati aiurea cu masoni in sus si jos dar habar nu aveti ce e de fapt toata "treaba asta".evident daca va luati dupa marea loja nationala romana , care e un fel de FRF, si de membrii ei,care sunt tot un fel de frf..... normal ca va puteti apuca de cap.terminati cu prostiile gen masonii ne manananc, masonii sunt bau bau.puneti mana si cititi carti serioase despre ei ( sunt destule ) si lasati youtube.cultura nu o faci pe youtube

#11
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Foarte bun documentarul - Istoria crizelor financiare şi viitorul Guvern Mondial.
Ramai bulversat cum aproape toti oamenii care au spus adevarul public, au fost omorati.

#12
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008
pai de unde crezi ca se platesc milioane de pensii, salarii, alocatii sociale? ti se pare ca asa bine se incaseaza impozite ? sunt milioane de oameni care nu platesc impozit pe venit dar incaseaza bani de la stat. poate te certi mai bine cu vecinii sunt mari sanse ca banii de la Fmi sa fi ajuns si pe la ei.

e buna gandirea asta ca tot globul conspira sa distruga marea putere romania, au furat cadrilaterul bucovina hotiii acum fmi ingenunchiaza tot ce a mai ramas. pai cum sa nu ceara taieri cand ai deficit 7-8% cand cresti economic cu 7% ? poate intelege cineva ca, cresterile de salarii si pensii trebuie corelate cu productivitatea altfel e nasol... cfr se vinde pentru ca reuseste sa faca niste datorii astonomice, tot fmi e devina ca merge pe butuci? astia de la fmi au gandire simpla, nu ai bani de salarii? le tai... ce altceva sa faci, sau mai bine bagi inflatie sa saraceasca toata lumea nu? poate cand o sa ne uitam mai mult la noi si ce gafe si prostii si hotii facem o sa rezolvam mai multe lucruri, nu fmi ne-a rupt in cur asa suntem de cand istoria.

si apropo cu isarescu marele evereu mason securist, pai cine vrei sa fie shef la banca nationala, un iranian, un libanez? tre sa fi retardat cel putin sa crezi ca a fi evreu e ceva negativ in domeniul bancar... daca NU ERA evreu mi-as fi facut probleme.

evreii fmiul nato rusii si americanii au pus gand romaniei totul mergea ca pe roate dar ne-au ochit astia si vor sa ne distruga, au auzit ca gena de roman e imbatabila la mirosul de ciorapi si vor sa faca environental preservation...

Edited by chinaman, 30 August 2013 - 11:03.


#13
MrPanjabi

MrPanjabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.11.2007
E funny chestia asta cu masoneria, am vazut o gramada de boschetari (in special negri) cu bijuterii G semne masonice si o gramada de masini pe strada cu tot felul de simboluri masonice :) pana si lojile lor s-au inmultit ca ciupercile. Parerea mea e ca anterprenorii, oamenii de afaceri invart lumea - putem sa le spunem Masoni, Mafie, Iluminati... tot aia e

#14
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008
oh god…

#15
Marius0

Marius0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.11.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y4UlVM_fW3Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate