Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Unde gasesc Epinefrina?

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010
Buna ziua, unde gasesc Epinefrina? Se poate cumpara de la farmacie fara reteta? Sa fie in stare cat mai curata, fara alte reactii adverse, de preferat! Nu am nici o boala, sustin o proba de rezistenta si am nevoie de un plus de energie in ziua respectiva, atat! Il voi admnistra doar in dimineata respectiva, dupa nu mai am nici o treaba cu el!
Este bine venit si un sfat daca fac bine ceea ce fac prin administrarea acestui produs?

later edit: acum am vazut sectiunea potrivita topicului meu, se poate muta aici sa nu fie nici un fel de problema http://forum.softped...e-si-posologie/

Edited by hypro, 17 August 2013 - 12:18.


#2
Ganymede

Ganymede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 31.05.2011
Nu nu faci bine. Si ai sanse serioase sa mori daca faci asta.

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Numai bagati porcarii in voi aiurea. Proba de rezistenta da-o pe bune, daca nu o iei inseamna ca nu esti capabil sa faci fata. Asta deja e dopaj.

#4
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8WhT5f6aj28?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Nu merge pentru o proba de rezistenta, efectele se duc relativ rapid.


Btw, citeste si toata asta, ca nush de ce am impresia ca nu stii mare lucru despre efectele ei ...

http://dailymed.nlm....archiveid=21083

Edited by DjMx, 17 August 2013 - 12:42.


#6
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Epinefrina e de fapt adrenalina si nu are efect pe termen lung, doar maxim in primele 30 de minute.

#7
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010

 Ganymede, on 17 august 2013 - 12:23, said:

Nu nu faci bine. Si ai sanse serioase sa mori daca faci asta.

Sa fim seriosi, nu vreau sa il folosesc zeci de zile de acum inainte! Maxim de 2 ori, inainte de proba respectiva.

 gerbil, on 17 august 2013 - 12:26, said:

Numai bagati porcarii in voi aiurea. Proba de rezistenta da-o pe bune, daca nu o iei inseamna ca nu esti capabil sa faci fata. Asta deja e dopaj.

Pana acum m-am antrenat 100% curat, facand si sala in paralel. Sunt capabil amice gerbil, dar este vorba de o rezistenta de peste 3000 de m si in plus de asta, dupa rezistenta mai vin cateva probe! Frica cea mare nu este in timpul rezistentei, este dupa ce am sa fi terminat proba, sa nu am corpu epuizat total de energie si sa nu mai pot duce la capat celelalte probe! Ehh, este si un pic de teama in timpul probei de rezistenta, doar sunt peste 3 km!

 DjMx, on 17 august 2013 - 12:36, said:

Nu merge pentru o proba de rezistenta, efectele se duc relativ rapid.

Rapid? cat de rapid, daca efectul sta in corp sa zicem intre 20 si 40 de minute, e bine


@Gonthar

nice one, ceva de genu caut :lol:

Edited by hypro, 17 August 2013 - 13:58.


#8
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Citeste link-ul pe care ti l-am dat, ai acolo toate informatiile necesare.
Eu n-am de gand sa-ti zic din simplul motiv ca inainte sa-ti bagi ceva in organism trebuie sa fii foarte bine informat de ce efecte are, altfel risti sa te trezesti ca ti-ai luat teapa grav si ca mai bine stateai cuminte.

#9
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010
In mare parte le stiam, azi gasisem un articol la fel de stufos si l-am citit cap coada! Atunci..nu exista, nimic care sa iti dea un plus de energie, ceva fara prea multe reactii adverse?

#10
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Cam imposibil ce vrei tu, nu poti sa-ti fortezi organismul sa functioneze mai puternic fara sa afectezi ceva din el.

#11
Ganymede

Ganymede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 31.05.2011

 hypro, on 17 august 2013 - 13:48, said:

Pana acum m-am antrenat 100% curat, facand si sala in paralel. Sunt capabil amice gerbil, dar este vorba de o rezistenta de peste 3000 de m si in plus de asta, dupa rezistenta mai vin cateva probe! Frica cea mare nu este in timpul rezistentei, este dupa ce am sa fi terminat proba, sa nu am corpu epuizat total de energie si sa nu mai pot duce la capat celelalte probe! Ehh, este si un pic de teama in timpul probei de rezistenta, doar sunt peste 3 km!


Deci tu vrei sa asociezi tahicardia de efort cu administrarea epinefrinei? Pai spune asa. Atunci da merge, dar numai administrat inj sub limba.

Edited by Ganymede, 17 August 2013 - 14:24.


#12
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010

 DjMx, on 17 august 2013 - 14:13, said:

Cam imposibil ce vrei tu, nu poti sa-ti fortezi organismul sa functioneze mai puternic fara sa afectezi ceva din el.

Sunt constient de asta, de aceea am zis fara prea multe reactii adverse!
Sa citez dintr-o melodie: "Fa ceea ce vrei, dar suporta consecintele"

Edited by hypro, 17 August 2013 - 14:24.


#13
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ok...
In cazul asta ar fi substante pe care le poti folosi dar ti-ar trebui dealer pentru ele, nu farmacist...

#14
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010
Aia este limita, zicem stop de acolo inainte! Nu vreau sa recurg la asa ceva.

Edited by hypro, 17 August 2013 - 14:30.


#15
MeT4L

MeT4L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 19.10.2009
Vezi ca sunt niste pastile cu cofeina (doar cofeina), scrie pe cutie doza recomandata. De la 2 pastile esti titirez. Ar mai fi varianta cu pastile de adrenalina (care contin epiferina, dar in cantitate mai mica si inca ceva chestii pe langa) care sunt pentru bolnavii de inima. Ideea e ca pastilele astea se dau doar cu reteta si risti sa cazi lat deci trebuie sa te documentezi inainte. Am luat demult din greseala jumatate din o pastila dinaia crezand ca e Ketonal, pe langa faptu ca mi-a trecut durerea in aproximativ 2 minute timp de vreo 2 ore nu am mai simtit frig (era iarna), durere etc. Pe langa asta forta si viteza de reactie au fost imbunatatite substantial. Ideea e ca dupa aia mi-a scazut tensiunea foarte tare si eram vai de capul meu, a 2'a zi am stat lipit de pat din cauza febrei musculare (am profitat cam mult de efect) si din cauza durerii de cap.

#16
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010
Atat pastilele cu cofeina, cat si cele de adrenalina se dau pe baza de reteta? Cum se numesc pastilele alea cu cofeina?

#17
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Unde ai vazut tu "pastile de adrenalina" ? In Romania exista fiole de adrenalina sau cum le place la americani sa spuna epinefrina, se dau in farmacie pe baza de reteta. Deci sa ceri si o seringa :).

#18
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011
nu exista si supozitoare?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate