Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

DigiMobil - nelimitat in retelele nationale

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostOctiPsy, on 18 august 2013 - 01:57, said:

Uite ce au oferit și ceilalți...
http://www.consiliul...st_de_piata.pdf

Tare se plictiseste orange... 23 de pagini si..... 18centi/minut in orice retea...Posted Image Posted Image Posted Image

#38
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View PostIP-XCENTRIC, on 21 august 2013 - 16:38, said:

Acuma sincer, tre sa fii un pic masochist sa-ti iei sim dintr-o retea cand toata agenda se afla in cu totul alta retea....

Cu 10 euro incarci 5+5 la toti operatorii principali si rezolvi problema cu 2 sim-uri prepay.....

Poate de asta ... ? :habarnam:

View Posteasy90rider, on 21 august 2013 - 17:04, said:

Tare se plictiseste orange... 23 de pagini si..... 18centi/minut in orice retea...Posted Image Posted Image Posted Image


#39
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,595
  • Înscris: 14.10.2004

View Posteasy90rider, on 21 august 2013 - 17:04, said:

Tare se plictiseste orange... 23 de pagini si..... 18centi/minut in orice retea...Posted Image Posted Image Posted Image

Dar trebuie sa recunosti ca este profesionist facut documentul.

#40
xpedia

xpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 21.08.2013
Ar fi ok Digi Mobil Nelimitat:
- nelimitat voce si sms national
- nelimitat internet pe mobil ( 10 GB trafic viteza maxima apoi limitare viteza)
- Digi Oriunde + tarifele de acum roaming



#41
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 07.08.2003

View Posteasy90rider, on 21 august 2013 - 17:04, said:

Tare se plictiseste orange... 23 de pagini si..... 18centi/minut in orice retea...Posted Image Posted Image Posted Image

Pai daca sunt francezi ... vorbesc mult. Daca erau italieni scriau dublu.

View Postxpedia, on 22 august 2013 - 08:09, said:

Ar fi ok Digi Mobil Nelimitat:
- nelimitat voce si sms national
- nelimitat internet pe mobil ( 10 GB trafic viteza maxima apoi limitare viteza)
- Digi Oriunde + tarifele de acum roaming

Si sa coste, eventual, 10 euro !!! Posted Image

#42
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010

View Postdaniel28, on 22 august 2013 - 09:45, said:


Si sa coste, eventual, 10 euro !!! Posted Image

Nu ai inteles esenta, daca se poate 5 euro, sau mai putin.Romanii vor servicii premium la preturi cat mai mici.

#43
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

View Postvasilemadalincristian, on 16 august 2013 - 10:31, said:


Nu e atat de greu sa imparti un prepay in stanga si in dreapta persoanelor cu care vorbesti cel mai des , de exemplu.



si telefon? tot eu le cumpar?
nu inteleg rationamentul. cand sunt mii de minute la orange, vodafone, cosmote, eu ii oblig sa poarte inca un telefon cu un sim de rds, doar ca sa-i pot eu suna ca am nelimitat pe digi...
scuze, dar nu am putut sa ma abtin
iar la faza cu semnalul, pana in 2014 mai este ceva. sa vina intai cu semnalul si apoi vedem variantele.
ideea e ca e ok si tariful de 2 centi de acum, dar daca faci calcul ca platesti abonamentul si minutele vorbite national + inca o cartela de backup ( tot din cauza semnalului) iesi cam la 10 euro.
asa poti avea cum zicea si colegul mai sus, 2 operatori si ai rezolvat problemele.
in acest moment, pentru ca nu vreau  sa le frang aripile si zborul, as accepta in cel mai rau caz un dual sim cu rds pentru net si alt operator ( in cazul meu vodafone) pentru voce si net de urgenta ( la cei 100 mega pe care ii dau).
dar nicidecum sa platesc 25 euro pentru optiunea nelimitat national...
mai curge apa pe jii, pana la momentul asta

#44
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postxymzar, on 21 august 2013 - 23:54, said:


Dar trebuie sa recunosti ca este profesionist facut documentul.

Da, dar tot nu ma incalzeste cu nimic, ca la portocala le trebuie 18 centi, cand la digi e 2.

#45
ciNicu

ciNicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.03.2008

View Postvasilemadalincristian, on 16 august 2013 - 10:31, said:

Nu e atat de greu sa imparti un prepay in stanga si in dreapta persoanelor cu care vorbesti cel mai des , de exemplu.
Pai daca  e asa de usor, "imparte"-mi si mie o cartela prepay.Posted Image
Am vrut si eu sa sa incerc serviciile Digi Mobil dar n-am gasit nici urma de cartela prepay in trei judete...
Poate imi spune @catalinman sau alt insider cum pot obtine o cartela. Merci.

#46
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013

View PostciNicu, on 28 august 2013 - 21:38, said:

Pai daca  e asa de usor, "imparte"-mi si mie o cartela prepay.Posted Image
Am vrut si eu sa sa incerc serviciile Digi Mobil dar n-am gasit nici urma de cartela prepay in trei judete...
Poate imi spune @catalinman sau alt insider cum pot obtine o cartela. Merci.
Mai nou nu mai au nici cartele pre paid,ultima data am gasit in Busteni aveau cateva nr oarecare.

#47
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006

View PostciNicu, on 28 august 2013 - 21:38, said:

Pai daca  e asa de usor, "imparte"-mi si mie o cartela prepay.Posted Image
Am vrut si eu sa sa incerc serviciile Digi Mobil dar n-am gasit nici urma de cartela prepay in trei judete...
Poate imi spune @catalinman sau alt insider cum pot obtine o cartela. Merci.
In Bucuresti ar trebui sa gasesti.

#48
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
In judetul Salaj se mai gasesc. Catalinman ce stii de Salaj ?

#49
12341234

12341234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 20.01.2013

View Postsorrell, on 16 august 2013 - 10:16, said:

Nuuu. Problemele abia acum incep. Cu cine vorbesti acel nelimitat? Sau dc ai nevoie urgenta, ce faci apelezi de pe alt operator? Sau dc cel apelat nu ar semnal?@
Nu inteleg care e problema ta? N-ai cu cine vorbi in Digi, nu te abona la Digi.

Mie imi merge foarte bine si de asta ii folosesc. Tocmai ce am scapat acum cateva luni de un Cosmote si iti garantez ca, cel putin in Iasi, calitatea audio de la Digi este mult peste calitatea Cosmote (ambele in 3G, cu acelasi telefon), dar factura la Digi e cam la 1/3 din ce aveam de platit la Cosmote, cu aceeasi agenda telefonica.

Daca cel apelat nu are semnal, asta este. O sa-i cada drobul de sare in cap... :)

View Postadryanos, on 19 august 2013 - 16:27, said:

Daca ajung la 1 cent/min si isi maresc acoperirea si in rural vor avea foarte multi clienti. Chiar si acum cred ca sunt destui care ar dori sa se aboneze, dar sa mareasca naibii acea acoperire

Mai degraba ar pastra tarifele (2 cent/min), dar cu diferenta castigata sa-si rezolve problemele cu stocurile (de cartele SIM de exemplu) si sa investeasca si mai mult in acoperire.

#50
ciNicu

ciNicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.03.2008

View Postcatalinman, on 29 august 2013 - 13:36, said:

In Bucuresti ar trebui sa gasesti.

View Postad-bloc, on 29 august 2013 - 13:43, said:

In judetul Salaj se mai gasesc.
Bucuresti, Salaj....
Hai ca-i haios: intr-o perioada in care poti comanda pe internet (aproape) orice, din (aproape) oricare parte a globului,  trebuie sa faci turul Romaniei pentru o cartela Digi. Cred ca m-am razgindit. Voi testa "calitatea" serviciilor Digi Mobil cind voi avea ce testa....desi faptul ca nici o biata  cartela prepay nu poti gasi/comanda spune cite ceva despre "calitate".

P.S. Presupun ca si daca as vrea sa portez o cartela din alta retea situatia ar fi aceeasi.

#51
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Am căpiat căutând aria cu televiziunea Rds, așa că întreb aici: știe cineva ce probleme au pe tv, de

aproape o oră se întrerupe emisia, este pauză câteva minute, revin programele două minute, apoi se oprește emisia iar câteva minute și tot așa.

La orice telefon dau raspunde Octavian sau Paul nu rețin exact, care este de la net cablu și nu știe ce se întâmplă, dar binevoitor băiatul mă redirecționează, doar că

acolo după ce vorbește roboata îmi dă reject automat din sistem, probabil este saturată linia de reclamagii ca și mine care nu au somn.

Eu locuiesc în sectorul 1.

Mulțumesc.

Edited by crisstonne, 30 August 2013 - 01:14.


#52
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Pe viitor poti sa postezi aici http://forum.softped...page__st__27576

Ala e topicul pentru cablu digital SD, tot pe aria aia o sa gasesti si topicul pentru cablu digital HD si cablu analogic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate