Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Filtru de apa, filtre diverse, Tratare Apa

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
4851 replies to this topic

#1
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005
De unde sa cumpar filtru de apa si cat costa?

Va sunt utile?

Edited by scheleton, 24 January 2012 - 01:07.


#2
gabitza

gabitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 23.04.2003
Eu am Aquator. De cand il am nu am mai baut apa nefiltrata, iar apa rece de la robinet nefiltrata mi se pare ca pute si este nepotabila.
Am dat pe el 750000 (filtru + cartus) iar cartusul filtrant separat costa 350000 si tine 6 luni sau 4000 de litri de apa, le-am luat de la reprezentanta din Bucuresti (le-am luat anul trecut).
Sunt foarte, foarte multumit de el si face toti banii. Alte filtre asemanatoare care merg pe acelasi principiu costa de la cateva milioane in sus.

Edited by gabitza, 03 December 2005 - 10:54.


#3
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 06.09.2004
La fel ca si gabitza. Am luat si parintilor in provincie unde au probleme mari cu apa, uneori e galbuie. Aquatorul de Buzau isi face bine treaba. Reprezentanta in Bucuresti e in Piata Unirii. Exista filtre cu osmoza inversa dar sint foarte scumpe. Evident si foarte bune. purewater.ro..

Edited by scheleton, 23 February 2011 - 11:43.


#4
M3High

M3High

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.02.2006
Interesant: ..Stadiile de filtrare a apei...
Imi place ca inainte de a achizitiona un obiect, sa gasesc mai multe informatii despre el. Decat sa caut adrese de magazine prin bucuresti, prefer sa comand produse de acasa prin internet...
Gasiti mai multe informatii despre un filtru bun de apa aici:..

Postul a fost modificat de moderator deoarece continea o reclama comerciala

Edited by scheleton, 23 February 2011 - 11:41.


#5
Alexadi

Alexadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 16.11.2002
la carrefour, marca Brita.
Nu trebuie montat la teava ca acvatorul. Torni apa pe sus, se filtreaza  si se aduna in compartimentul de jos.
Altfel costa cam la fel. Cica Brita ar fi no1 mondial...

#6
daiana

daiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.06.2006
Vreau sa-mi achizitionez un sistem - aparat pt tratarea apei de la robinet. Am ajuns sa cumpar foarte multa apa plata pt. baut sau gatit si am auzit ca ar  exista  asemenea aparate pt uz gospodaresc. Astept sa ma lamuriti si pe mine, eventual cu date despre ele, caracteristici etc

#7
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 06.09.2004
Eu am Aquator de la Buzau si la mine si la parinti si soacra. Sint multumit.

#8
adit

adit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.07.2004

View Postisr2002, on Dec 3 2005, 17:57, said:

..Reprezentanta in Bucuresti e in Piata Unirii...
Unirii e destul de mare poti da niste detalii mai concrete .... sau un numar de telefon.
Mersi.

Edited by scheleton, 23 February 2011 - 11:44.


#9
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 06.09.2004
E pe strada Sf. Vineri, cum intri de pe Corneliu Coposu, promul gang in stinga, intr-un bloc. Stiu sa ajung acolo dar nu stiu adresa. Du-te pe pagina la Romet Buzau si da telefon la ei sa iti spuna ce si cum.

#10
michella

michella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 17.09.2005
Filtrul de apa il poti cumpara de la un reprezentant Amway. Produsul e cam scumpicel, dar este foarte bun. Apa de la canal devine ca una de la izvor. Matusa mea are asa ceva si este fff multumita de el.

#11
tzatza

tzatza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.06.2004
Sunt in faza de constructie a unei case si ma gandeam sa fac schita unei instalatii de filtrare a apei din retea.
Cam ce ar trebui sa includa aceasta?

#12
adit

adit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.07.2004
Intre timp s-a mutat firma undeva prin regie pe strada unde fabrica de tigarete, Posh si Bavaria ... mergi pe strad aia spre regie pana la prima intersectie de acolo pe prima la dreapta vreo 150 de m pe partea dreapta.
NU stiu daca are firma ca era in renovare cand am fost.
Personal mi-am amortizat nu numai Aquatorul ci si filtrul de rezerva.
Merita!

#13
ralucutza77

ralucutza77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2007
Are cineva astfel de filtru? Sunteti multumiti de el? ati refacut analizele apei dupa montarea filtrului si v-ati convins ca e ok? AM auzit ca ar fi bune, dar nu am vorbit cu cineva care foloseste asa ceva.

#14
mihai54

mihai54

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.12.2006

View Postt man, on Dec 3 2005, 06:41, said:

De unde sa cumpar filtru de apa si cat costa?

Va sunt utile?
: filtru eSpring  5000 litri filtrati cu un cartus ,o apa de foarte buna calitate

#15
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
Si pe mine ma intereseaza un filtru de apa , locuiesc in iasi in cartierul Alexandru si apa de la robinet mi se pare ca naiba , beau numai apa plata, minerala si bere. M-am gandit ca un filtru cu carbon ar rezolva problema ....
Daca aveti solutii ierftine si eficientew va rog postati !

#16
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Eu am avut si Brita (luat din Metro) si Aquator (cel produs la Buzau). Ca pret (pentru aparatul de filtrare) sunt aproximativ la fel, adică în jur de 60 ron, dar al doilea filtrează o cantitate mai mare de apă. Astfel, cu un filtru de la Brita filtrezi circa 200 l apă și te costă cam 20 ron, iar cu un filtru de la Aquator filtrezi cam 5000 litri dacă retin eu bine, dar oricum nu poti să-l tii mai mult de 6 luni; prețul lui este de circa 45 - 60 ron, depinde de unde îl iei. Oricare dintre ele este bun pentru a filtra cat de căt apa de la robinet, care oricum are o grămadă de bacterii, metale etc, iar diferența dintre apa filtrată și apa de la robinet se simte.
   Dacă vrei însă o soluție mai bună, ar trebui să-ți cumperi un filtru cu osmoză inversă, care filtrează până la aproximativ 97 % din impuritățile din apă, dar are și un preț mai mare, adică în jur de 700 ron, fiind compus de fapt din 4 filtre, din care primele 3 filtrează impurități din ce în ce mai mici, iar ultimul este cel cu osmoză inversă, care filtrează particole de peste 3 microni.

#17
DarK4EveR

DarK4EveR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.04.2007

View Postmirceacra, on Aug 16 2007, 20:07, said:

Si pe mine ma intereseaza un filtru de apa , locuiesc in iasi in cartierul Alexandru si apa de la robinet mi se pare ca naiba , beau numai apa plata, minerala si bere. M-am gandit ca un filtru cu carbon ar rezolva problema ....
Daca aveti solutii ierftine si eficientew va rog postati !

Salut, te pot indruma catre un site unde poti afla mai multe informatii despre o gama larga de produse din domeniul filtrare/epurare apa.
filtru-apa.ro este o adresa unde gasesti informatii despre filtre de apa pentru uz casnic si h2ofilter.ro este o adresa unde gasesti o gama completa de filtre, atat pentru uz casnic cat si pentru uz industrial.

pe filtru-apa.ro am vazut ca au o oferta promotionala la osmoza inversa. Poate gasesti si tu ceva care sa-ti fie de folos.


Regards,
Adrian S.

#18
jvasile

jvasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.08.2007

View PostDarK4EveR, on Aug 20 2007, 09:46, said:

Salut, te pot indruma catre un site unde poti afla mai multe informatii despre o gama larga de produse din domeniul filtrare/epurare apa.
filtru-apa.ro este o adresa unde gasesti informatii despre filtre de apa pentru uz casnic si h2ofilter.ro este o adresa unde gasesti o gama completa de filtre, atat pentru uz casnic cat si pentru uz industrial.

pe filtru-apa.ro am vazut ca au o oferta promotionala la osmoza inversa. Poate gasesti si tu ceva care sa-ti fie de folos.
Regards,
Adrian S.
Cel de la Amway nu e un filtru este un sistem de purificare al apei il am si eu.Este unic.Filtrele de care vorbiti nu sunt
ficiente.In afara de impuritati nu filtreaza altceva,virusi,metale grele,etc. ceea ce eSpring purifica tot lasind sa treaca doar mineralele.Intrati pe www.espring.com si aflati mai multe informatii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate