Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Interpretari vise si discutii pe teme paranormale

- - - - -
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#37
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
In vis intri in contact cu ce se afla in subconstientul tau, dar si cu  fiinte energetice pe care normal nu le poti percepe datorita limitarilor aduse de corpul material. Duhurile rele iti pot da diverse stari daca isi fac loc in suflet iar in vis le poti percepe mai direct, fara aparente, fiindca datorita rautatii nu te lasa in pace nici macar in vis. Sau din cauza pacatelor tale, sau a parintilor sau poate ceva farmece, eu cred ca esti bantuit si de acolo ti se trag starile. Ar fi  trebuit sa-ti  dai seama ca ele nu apar de nicaieri si sa-ti faci o anamneza din copilarie  inclusiv cu parintii sa vezi ce siu cum. Poate a facut maica-ta ceva si ai fost blestemat, nu zic ca e posibil sa fie si o slabiciune organica poate ereditara dar pe acest fond este si altceva in mod sigur din cate descrii.
De asta nu o sa ai niciodata o stare buna in vis daca subconstientul tau e praf, dimpotriva cum ai zis se accentueaza starile proaste mai bine zis le percepi fara limitarile aparentelor. Esti doar tu cu tine si cu chiriasii.

Edited by Christie2, 11 September 2013 - 07:09.


#38
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
Deci nu cred in vrajeli cu religie, blesteme si restul, asa ca nu tine la mine asa ceva, alea-s doar presupuneri, nu este nimic demonstrat ca nici nu exista.
Eu ma refeream pe bune, nu bataie de campi, si anume daca inconstientul stie cu ce se mananca raul ala fizic din creier, sau nu.

#39
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
Stie sigur, e viu, are memorie si constiinta de sine, plus acces la informatii clasificate..Poti sa personalizezi inconstientul. adica ceva invizibil ce nu e cunoscut si recunoscut in totalitate, dar refuzi existenta unor fiinte energetice inviziblie care te-ar putea influenta? Treaba ta, pe ele nu le deranjeaza, sa stii, necredinta ta..Dimpotriva.

Edited by Christie2, 11 September 2013 - 12:34.


#40
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
Da, refuz sa cred asa ceva, nu exista nici o dovada ca ar exista, eu sunt pe fapte nu pe suspiciuni, banuieli, interpretari, sunt omul concret, in tot ce se verifica cu fapte, cred.
De ex unul care n-are mana si daca ii apare mana la loc in fata mea, cred ca exista o putere paranormala care a facut asta si multe de acest gen as crede.

#41
hertablumen

hertablumen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.09.2013
Ce inseamna cand ai in repetate randuri, un vis ca si cum ai cadea in gol si resimti atat de puternic cazatura incat te trezesti, asa ca si cum te-ar fi trecut deodata un fior?


----------------------------
website erstellen

Edited by hertablumen, 11 September 2013 - 20:17.


#42
BurnerMan

BurnerMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.08.2013

 hertablumen, on 11 septembrie 2013 - 20:16, said:

Ce inseamna cand ai in repetate randuri, un vis ca si cum ai cadea in gol si resimti atat de puternic cazatura incat te trezesti, asa ca si cum te-ar fi trecut deodata un fior?


----------------------------
website erstellen

mda si mie mi se intampla chestia asta, sa tresar din somn deodata crezanda ca ori m-am impiedicat de scari, ori am alunecat ori mai stiu eu ce

#43
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 hertablumen, on 11 septembrie 2013 - 20:16, said:

Ce inseamna cand ai in repetate randuri, un vis ca si cum ai cadea in gol si resimti atat de puternic cazatura incat te trezesti, asa ca si cum te-ar fi trecut deodata un fior?
Inseamna ca daca nu te trezeai, mureai in somn.

#44
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 blacktiti89, on 05 septembrie 2013 - 09:23, said:

@Business_style: El este pastorul care a fost gasit mort impreuna cu fiul sau intr-o masina incendiata! Inca nu se stie cine i-a ucis. Unii au afirmat ca pastorul si-a omorat fiul si s-a sinucis, iar altii spun ca altcineva i-a ucis! Visul l-a povestit inainte(evident!) sa se intample asta.
Foarte foarte interesant. Un link ceva?

 BurnerMan, on 07 septembrie 2013 - 14:25, said:

Am avut si eu aseara un vis foooarte ciudat. L-am visat pe bunicumeu ca murise si era in sicriu...dar faza e ca in vis nu arata ca in realitate, nu arata nici pe departe ca in realitate, dar in vis stiam ca e el... in vis arata mic, adica era scund ca un gnom, si acum imi aduc aminte imaginea cadavrului din sicriu, din imagine iti dadeai seama ca e mort...bun, in timp ce se pregateau funerariile stateam langa sicriu acolo langa el, ma uitam atent la el si vad ca se misca putin si tuseste anemic o singura data , le zic si celorlalti de erau cu mine ca se miscase, ei imi ziceau ca e normal sa se miste, ca elimina nu stiu ce toxine (stiu e ciudat), apoi il vad ca tuseste mai grav, iar asta m-a convins ca era viu, apoi deodata il vad ca deschide ochii si se ridica si zice ca a fost o gluma si ca a facut pe mortu....faza e ca la cum arata in vis chiar ziceai ca e mort, ceea ce e foarte ciudat...
Nu are nici o treaba ce ai visat cu bunicul tau. Visul tau reprezinta faptul ca esti foarte nesigur pe tine, ca ai o problema de adaptare comportamentala intr-un anumit mediu sau cerc de oameni sau ca te gandesti continuu la cum sa-ti castigi increderea in fata cuiva, ceva. In principiu, visul tau denota o stare severa de confuzie pe termen scurt.

 Razvan20k, on 08 septembrie 2013 - 23:50, said:

Visele sunt un mecanism al subconstientului. Nu consider ca ar fi ceva mistic in legatura cu ele.

Acum ca am spus asta, de obicei, imi amintesc visele care reprezinta o dorinta sau o frica suprimata. De obicei unele vise sunt atat de interesante si exact atunci trebuie sa ma trezesc dar altele sunt foarte "generice".

Nu exista "ce inseamna daca visezi X". Judeci in functie de concept, nu de obiectul in sine. Ce inseamna daca visezi fata care iti place si esti langa ea? Te simti singur. Ce inseamna daca ai un vis erotic si nu doresti, te gandesti la cineva in mod special? Lipsa de afectiune.

Ce inseamna daca visezi ca esti inconjurat, fara scapare? Ca asa te simti si in viata reala. Cum sunt reprezentate aceste emotii variaza. Poti visa ca esti intr-o cusca sau poti visa ca esti inconjurat de zombi (evident, ce faci inainte sa dormi influenteaza mult, mai ales daca vezi un film). De exemplu, intr-un moment foarte greu al vietii mele, am visat ca eram intr-o camera si erau multi oameni care vroiau sa ma omoare si eu incercam sa ma apar, dar nu puteam. In aceiasi zi am vizionat Resident Evil dar am inteles ce inseamna.

Cand eram in clasa a 7a, m-am mutat in alt oras. A doua zi dupa ce am cunoscut noua clasa, am visat o colega si cum o tineam de mana. Nu eram interesat de ea dar simteam ca nu eram acceptat in colectiv sau ca am nevoie de aceasta acceptare.

Acum vreo doua zile am visat un joc video. Bai, chestia e ca singurul joc care l-am jucat in ultimele sase luni este sahul din Windows 7. Asa ca singura explicatie care am gasit-o a fost ca intr-un fel sau altul, imi este dor de viata mea cand eram mic, fara responsabilitati si este adevarat.

Jung s-a axat mult pe ideea de vis si oricine pasionat de asta ar trebui sa il studieze. Cu toate astea, nu cautati inteles unde nu exista. Daca visezi o pisica zburatoare nu inseamna ca vei castiga la Loto si doar ca subconstientul tau a facut o legatura abstracta intre anumite concepte.
Bravo, ai cam inteles conceptul. Multumim ca ne-ai intrebat si ca ti-ai si raspuns Posted Image

 TheFlooder, on 09 septembrie 2013 - 22:58, said:

Eu nu pricep ceva daca tot zici ca sa nu cautam sens unde nu este, de exemplu eu sufar de depresie, nu stiu de ce in vise am tot o stare urata depresiva, poate chiar mai accentuata decat in realitate, ce vrea sa insemne asta ?!
E pur si simplu mecanismul viselor si el damaged si de aia am asa, sau incostientul vrea sa-mi trasmita un mesaj pe care eu nu il inteleg.
De ex visasem saptamana trecuta ca eram cu familia si radeam, dar parca in acel vis mi se scotea in evidenta ca aveam raul ala depresiv adica "razi tu razi, dar esti intr-u rahat cat casa", ma simteam in vis rau ca in realitate dar cu o intensitate mai mare.
Eu si medicii am incercat sa pricepem ce e cu raul asta depresiv din creier si nu am reusit.
DIn moment ce in vise am starile alea dar modificate intr-un fel fie mai slab fie mult mai intens, nu cumva rezulta ca inconstientul stie cu ce se mananca raul asta si ce este exact ?! Ca sa stii sa fabrici stari in vis cum vrei tu, banui ca trebe sa stii si ce inseamna chestia pe care o modifici cum vrei, nu ?!

Cand ma simteam bine si real, si visele erau ok cu stari okey.
Ai inteles bine. Subconstientul stie. Si iti si explic cum functioneaza si care sunt solutiile.
Iti dau un exemplu usor de procesat:
Imagineaza-ti subconstientul ca fiind o nava spatiala din StarTrek. Ai o gramada de monitoare (pc) si tu esti singurul la comanda. Pentru a da o comanda navei spatiale sa faca ceva, trebuie doar sa gandesti acel lucru si se va intampla. La fel cum doar gandesti in viata reala sa ridici mana sus, si mana se ridica fizic - autocontrol.
In momentul in care tu dai o comanda navei spatiale, pe monitorul responsabil de afisarea starii comenzi, vezi exact ce se intampla (de ex. nava o ia la stanga cu viteza de...)
Tu dai comanda, computer-ul o preia si o proceseaza, dupa care o afiseaza pe monitorul responsabil.
Sa zicem ca tu ai dat o comanda sa mearga inainte 10 km (de ex), calculatorul a preluat comanda, a inceput sa o proceseze dar a ramas la stadiu de procesare (ca atunci cand dai dublu click pe un folder si iti arata cerculetul ala ca proceseaza deschiderea si tot proceseaza si proceseaza pana iti da "non-responding"). Comanda fiind inca in stadiu de procesare, nava aia merge in gol. Cand esti bine in viata reala, nava merge bine (dar tot in gol, problema nu-i rezolvata). Cand te simti rau in viata reala, nava trece printr-o ploaie de meteoriti, zdruncinandu-te, iar tu nu poti face nimic deoarece calculatorul sa blocat si inca proceseaza comanda data.
Ce trebuie sa faci tu ca sa reiei controlul asupra navei, este sa nu mai dai si alte comenzi deoarece n-ai RAM destul, si ingreunezi si mai tare procesarea primei comenzi. Trebuie sa lasi calculatorul relaxat, sa-si faca damblalele si isi va reveni intr-un final. Presupun ca ai si tu stres, griji si altele pe cap, iar din moment ce tot cauti solutii la una la alta, suprasoliciti calculatorul.
Strict parerea mea, este sa incerci sa te relaxezi psihic (nu fizic). Stai langa o apa curgatoare sau nu, si uita-te in gol. Priveste cerul noaptea si uita-te in gol, uita-te la luna sau incearca sa iti fixezi atenita asupra unui anumit obiect. Din moment ce faci asta, o sa te fure diverse ganduri, lasa-le sa curga, sa se proceseze. Este o diferenta intre a te gandi acasa la cum sa-ti platesti factura x si intre a te uita in zare si a fi furat de ganduri. Tu esti constient de ceea ce gandesti, dar in subconstient se proceseaza mult mai multe ganduri de care habar nu ai. Din cauza asta si depresia.
Elibereaza-ti subconstientul de ganduri si preia controlul asupra navei, astfel vei putea sa parcurgi kilometri multi fara a mai intalni obstacole (depresive), ploi de meteoriti.
Sper ca m-am facut inteles, daca nu, zi-mi.
Pfff...iarasi am scris un roman :)

 TheFlooder, on 11 septembrie 2013 - 09:47, said:

Deci nu cred in vrajeli cu religie, blesteme si restul, asa ca nu tine la mine asa ceva, alea-s doar presupuneri, nu este nimic demonstrat ca nici nu exista.
Eu ma refeream pe bune, nu bataie de campi, si anume daca inconstientul stie cu ce se mananca raul ala fizic din creier, sau nu.
Nu este nimic paranormal aici. Totul tine de perceptia omului asupra lucrurilor ce il inconjoara. Iar visele, uneori, este singura poarta de discutie intre fizic si psihic (aka subconstient)
Daca in somn iti amorteste o mana din cauza ca ai stat mult timp pe ea, subconstientul iti "formuleaza" in vis ca ai o mana bandajata sau subiectul principal din vis este o mana. Nu este nimic paranormal aici. Totul tine de interpretare. La fel, cand tie sete in somn, o sa visezi in mare parte ca fugi sau ca depui un mare efort fizic - creierul asociaza transpiratia cu deshidratarea.

 hertablumen, on 11 septembrie 2013 - 20:16, said:

Ce inseamna cand ai in repetate randuri, un vis ca si cum ai cadea in gol si resimti atat de puternic cazatura incat te trezesti, asa ca si cum te-ar fi trecut deodata un fior?

----------------------------
website erstellen
Cred ca am raspuns de 10 ori la intrebarea asta, cauta.
Solutia: un pahar de apa (nu suc sau acidulate) inainte sa te pui in pat.

 Christie2, on 11 septembrie 2013 - 12:33, said:

Stie sigur, e viu, are memorie si constiinta de sine, plus acces la informatii clasificate..Poti sa personalizezi inconstientul. adica ceva invizibil ce nu e cunoscut si recunoscut in totalitate, dar refuzi existenta unor fiinte energetice inviziblie care te-ar putea influenta? Treaba ta, pe ele nu le deranjeaza, sa stii, necredinta ta..Dimpotriva.
Oamenii care cred, au si parte de lucruri inexplicabile. Cei care nu cred, nu vad decat o directie de mers si nu l-i se intampla nimic "paranormal".
Nu trebuie sa judecam pe nimeni, deoarece toti avem dreptate intr-un fel sau altul. Desi "stim" si credem ca nu exista nimic, ceva acolo este, sau nu.

#45
asadi

asadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.02.2008
Buna,

Poate ma puteti ajuta si pe mine cu urmatoarele 2 vise:

1. O colega imi spune ca m-a visat miercuri noaptea intr-o rochie de mireasa de culoare crem. Ea cica imi tot zicea ca e foarte urata rochia, iar eu insistam ca e doar uda, de-aia arata asa naspa. In plus, eram foarte vesela si ma tot invarteam de colo-colo. Colega mea imi zice ca atunci cand viseaza o nunta a cuiva, persoana respectica sufera un necaz mare.

2. Al doilea vis e mai ciudat. Am visat ca pe geamul de la balcon au intrat o multime de pisici, dar nu le stiu culoarea. I-am dat afara pe unde au venit, doar unul a ramas,ca a gasit el o gaurica pe unde sa se ascunda.

Este vreo legatura intre cele 2 vise? Visul meu a fost in noaptea urmatoare celui al colegei mele. Nu am vorbit zilele anterioare cu nimeni nici de maritis, nici de pisici.

Multumesc.

#46
BurnerMan

BurnerMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.08.2013
Ok...deci azi dimineatza avusei un cosmar foarte ciudat Posted Image...vreau sa il scriu acuma in caz ca poate il uit...

Toata povestea incepe undeva intr-o suburbie cu familia mea, efectiv nu-i vazusem pe acolo dar ceva din mine stia ca sunt cu ei acolo. Deodata apar 2 gangsteri cu un lowrider si fara sa vorbeasca prea mult si sa dea detalii, mie si inca catorva prieteni (pe care sincer nu ii mai retin pe toti, dar stiu ca ii cunosteam) ne spun sa intram intr-o camera cu niste scaune. Locul arata ca o camera de tortura. Eu unu nu am acceptat dar prietenii mei s-au dus ca oile la vaccinat Posted Image)... In acea camera ii vedeam de undeva de afara cum alti tipi ii leaga de maini pe scaune sii ii imobilizeaza. In acel moment am observat ca nu e ea buna, am fugit de acolo cat am putut de repede pentru ca stiam ca va venii si randul meu deoarece eram strigat sa vin acolo in camera aia, bun, am fugit ca am putut, saream tot felu de obstacole pe care in realitate nici de-al naiba nu le-as putea sarii hehe... dupa care ajung undeva in oras, practic eram cautat de politie si jandarmerie din acel moment. Eu cautam sa ma ascund de ei, efectiv fugisem de acasa, incercam sa plec din oras, fiind din Craiova incercam sa fug in Bucuresti cu speratza ca acolo nu ma va mai recunoaste nimeni...hehe.... Aveam la mine un telefon pe care il luasem in timp ce fugeam de la un prieten, care era pe retzeaua orange, credit nu avea si tot cautam numaru ala sa trimit mesaj cu contacteaza-ma care nici acum nu stiu daca are asa ceva Posted Image)...bun deci in timp ce eram in oras tot incercam sa contactez pe cineva de la mine din familie sa ii zic ce am de gand sa fac si daca pot cumva sa ne intalnim undeva sa imi dea niste bani si toate lucrurile mele...in acel moment eram lefter va dati seama, deabea reusisem sa scap. In momentu ala imi gasisem o ascunzatoare interesanta si pe langa mine mai erau alti cativa copii ai strazii eu cum ar venii ma camuflam printre ei sa nu par suspect...deodata ma strica un baiat care il recunoscusem era un coleg de la mine din generala. Il chem si il rog sa ma ajute sa imi faca legatura cu ai mei si i-am explicat ca am fost nevoit sa fug de acasa din cauza acestor neintelegeri, deodata apare tatal acelui coleg care defapt era politist, si cauta in portbagajul unei masini, din prima faza parea sa nu ma fi observat, dupa care a plecat iar eu am iesit din locul in care m-am ascuns. Deodata din coltu blocului apar freo 4-5 jandarmi Posted Image...se uitau la mine cu un ranjet pe fata cum incercam sa fug (cum fac ei asa sa va intimideze...), stiam in sinea mea ca nu mai am nici o sansa si m-am lasat prins. Dupa care m-am trezit intr-un fel de laborator unde acolo mai vazusem alte fetze pe care le cunosteam prin ce treceau. Erau un fel de aparaturi cu 2 ace mari care le bagau undeva in spate langa scapula ...cei care sufereau toate aceste experimente efectiv se zguduiau si erau total inconstienti, cu toate ca aveau ochii deschisi pur si simplu nu comunicau cu tine...
La un moment dat vine si randul meu... cea care imi face experimentu era o doctorita in varsta de 50-60 de ani, pe care o intreb de ce e nevoie sa mi se faca prostia asta, la care ea imi zice ceva de genu ca este ceva necesar, ma ajuta sa scap de unele sentimente de care nu am nevoie, si cam asa ceva. Dupa care fiind nevoit si incoltit nu am de ales si ma bag in acea "capsula" sa-i zic asa unde incepe sa ma atinga cu acele ace...la inceput erau un fel de aspiratoare, aspirau asa putin la nivelu pielii, dupa care incepeau sa intre tot mai adanc in carne, vedeam cum pe langa mine cum sar particule de sange, care sangele arata destul de ciudat nu ca cel real...era mai roz Posted Image)...cu toate ca nu simteam durerea in acel moment, acel soc m-a facut sa ma trezesc treptat din somn, deci nu m-am trezit brusc ci m-am trezit treptat...

Poate ca o sa imi ziceti ca ma uit la multe filme sf sau de groaza...e posibil sa fie si asta un raspuns Posted Image)

Edited by BurnerMan, 16 October 2013 - 08:41.


#47
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 asadi, on 11 octombrie 2013 - 13:18, said:

Buna,

Poate ma puteti ajuta si pe mine cu urmatoarele 2 vise:

1. O colega imi spune ca m-a visat miercuri noaptea intr-o rochie de mireasa de culoare crem. Ea cica imi tot zicea ca e foarte urata rochia, iar eu insistam ca e doar uda, de-aia arata asa naspa. In plus, eram foarte vesela si ma tot invarteam de colo-colo. Colega mea imi zice ca atunci cand viseaza o nunta a cuiva, persoana respectica sufera un necaz mare.

2. Al doilea vis e mai ciudat. Am visat ca pe geamul de la balcon au intrat o multime de pisici, dar nu le stiu culoarea. I-am dat afara pe unde au venit, doar unul a ramas,ca a gasit el o gaurica pe unde sa se ascunda.

Este vreo legatura intre cele 2 vise? Visul meu a fost in noaptea urmatoare celui al colegei mele. Nu am vorbit zilele anterioare cu nimeni nici de maritis, nici de pisici.

Multumesc.
1. Colega ce viseaza, viseaza pentru ea si o sa i se intample ei efectele visului.
Iar faptul ca te-a vazut intr-o rochie crem...si nu alba...fa tu legatura ce crede despre tine ca sa nu o spun eu.
Rochia alba semnifica puritate, inocenta, sinceritate. Daca rochia nu era asa alba si erai tu imbracata in ea...poate ca prietena ta nu iti este chiar asa prietena Posted Image
Desigur, nu va luati de cap acum, aici vorbim fara puncte de vedere stintifice. Adica este posibil dar nimic sigur.

2. Visul cu pisicile fara culoare inseamna dragoste, ceva ce tine de dragostea pe care o oferi tu. Poate unui frate, poate unui iubit sau viitor iubit.
Iar faptul ca a ramas doar una dintre toate...inseamna ca dintre toti l-ai ales pe el. Daca nu ai o relatie, posibil sa iti cada cu tronc cineva, curand. Ca si indiciu fi atenta la cifra 9. Poate fi o zi de 9, poate pe 9 sa nascut cineva, oricum este ceva legat de cifra 9. De ce? Pisica are 9 vieti dar ele nu-si traiesc viata dupa un ceas / orar ca noi.

@BurnerMan
Serios? Mai aveai putin si terminai un roman de actiune :)
Serios acuma, mai usor cu filmele. Singura chestie pe care pot sa ti-o spun este sa o lasi mai usor cu dulciurile. Prea multe detalii intr-un singur vis, ai diabet?

#48
BurnerMan

BurnerMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.08.2013

 Business_style, on 21 octombrie 2013 - 02:12, said:

@BurnerMan
Serios? Mai aveai putin si terminai un roman de actiune Posted Image
Serios acuma, mai usor cu filmele. Singura chestie pe care pot sa ti-o spun este sa o lasi mai usor cu dulciurile. Prea multe detalii intr-un singur vis, ai diabet?

in nici un caz :)) am postat detaliile visului cum m-am trezit ca sa nu uit :)

#49
asadi

asadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.02.2008
@Business_style: Multumesc pentru explicatii. Despre pisici nu am gasit nimic concludent pe internet, de aceea m-am gandit sa te intreb pe tine.

Sa stii ca intr-adevar asa e, prietenei mele i s-a intamplat ceva, la cateva zile de la visul respectiv, i-a murit cineva din familie. Nu foarte apropiat.

Cat despre explicatia visului 2 nu pot sa zic decat atat: "this is gonna be fun" Posted Image

#50
MihailGeorge73

MihailGeorge73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.11.2013
Un vis care mi l-a povestit cineva si am vrut sa o ajut:A visat ca se ducea cu mama ei de 78 de ani si cu sora ei la un cimitir,mama ei ii tot spunea sa mearga la cimitir dar ele nu vroiau deoarece era noapte iar cand au ajuns la poarta cimitirului un caine negru a inceput sa latre si nu le lasa sa intre in cimitir dar mama ei tot insista sa intre.

#51
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Porecla mea printre cunoscuti este de Doctorul, datorita unor vorbe teribile spuse aiurea, si care s-au intamplat... Eram la tara, si i-am mintit pe tarani ca fac medicina, dar n-am intrat, ca doar la matematica ma pricep, si trece un batran cu o vaca, ala crezand ca sunt veterinar, 10-20 de oameni afara, era octombrie inainte de facultate, si ma intreaba daca cred ca e gestanta vaca, eu ii zic ca de Craciun are lapte, si pe 22Dec a fatat, desi nu stiam nimic, nici cand a montat-o, nimic nimic.

Evident ca mi s-a dus buhul de mare vrac, ala la toti le povestea!

In anul 2, sem 1 aveam la Mecanica o asistenta, care fata de anul 1 sem2 slabise ceva, si ea fericita nevoie mare, ca de cand se chinuie cu kilogramele, eu sa-i stric ziua ii zic: Sa nu descoperiti vre-un cancer, ca ala e asa prolific la mancatul kilogramelor.!
Peste cateva saptamani, se apropia Craciunul, si ii zic ca o sa-mi fie dor de ea, ce se gandeste sa-mi raspunda, ca ma lasa restant sa o vad si la toamna, si la anul! Ii zic sa-si controleze sanatatea, sa fie sigura ca prinde "la anul".

Semestrul urmator, am aflat ca avea cancer de col uterin, a murit in septembrie inainte de inceperea anului 3

De atunci am renuntat la glumele macabre, sa nu se adevereasca, insa toti imi zic Doctorul, pt ca si acest caz, e marturia a 30 de ingineri, nu s-a consumat in privat!

----------------
Recent l-am visat pe un prieten, are 10.000 de euro datorie fata de mine, am visat ca-i ceream banii, si a scos o moneda de aur din gura, eu o iau cu mana hulpava, era fata lui Decebal pe ambele fete...
Eu cred in visele mele, l-am sunat si i-am zis sa nu-mi mai dea banii, sa-i pastreze, de-o fi nevoie sa dea luntrasilor sa treaca ortul. (Ultima parte nu i-am zis-o, dar asta e intelesul visului).

Inca nu s-a intamplat nimic, si sper sa nu se intample!

Edited by Josef_Mengele, 18 November 2013 - 01:16.


#52
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
Ce inseamna cand visezi o gaina care cloceste?
Am visat si eu acum 2 nopti ca mergeam acasa la cineva, un prieten, era o casa foarte luxoasa dar m-am mirat ca langa pat avea gaini albe vii care stateau ca niste veioze pe langa pat iar pe langa ele erau niste cuibare si vreo doua gaini care cloceau, le vedeam si ouale, erau o gramada. Erau si unul-doi pui mai mari care umblau de colo-colo...Avea si un catel care tot sarea pe mine si la un moment dat am vazut cum dintr-un ou a iesit un puisor si ne-am mirat amandoi si bucurat cat de frumos era, ceva combinatie de alb cu negru , mai putin obisnuit, dar catelul a sarit pe pui si el zicea ca doar s-a jucat cu el, eu eram sigura ca l-a mancat si asa am inceput sa ne certam ca de ce tine catelul acolo daca stie ca are pui, fiindca ii mananca. Apoi eu m-am suparat, m-am dus in alta camera si m-am apucat sa-mi fac bagajul sa plec, vorbeam cu maica-mea la telefon, vroiam sa plec la ora 16, in loc sa stau cateva zile cum era planul.
Apoi a fost o chestie mai nasoala pe care nu vreau sa o povestesc in care isi arata un caracter mai putin placut, o combinatie de cat era de mandru de casa aia, sfidare, nesimtire si batjocura, dar nu stiu cum la sfarsitul visului am ajuns sa ne sarutam, mai mult eu il sarutam, desi in viata reala cel putin in ultimul timp aveam exact sentimente opuse fata de el. Ii era rusine sa ma atinga ca zicea ca-i miros mainile a benzina. Nicicare nu vroiam mai mult. Tocmai trebuia sa vina la mine in vizita, sunt curioasa ce crezi, Bussines_style.:)

Edited by Christie2, 19 November 2013 - 07:15.


#53
erzebeth

erzebeth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2013
Buna! sper sa ma poti ajuta sa interpretez acest vis sinistru pe care l-am avut.

Eram intr-o barca de lemn pe uscat, intr-un loc intunecat...ca intr-o grota, cu cateva cranii in barca si pe langa barca, iar eu mancam gandaci negrii mari ca sa pot supravietui.

#54
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
Si eu sper sa ne raspunda cat mai repede, chiar daca i-am scris numele gresit , a sarit un 's' de la locul lui :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate