Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Interpretari vise si discutii pe teme paranormale

- - - - -
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#1
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
In urma topicului de aici am decis sa imi deschid propriul topic in care sa imi incerc "talentul" in a va interpreta visele, cat si despre a discuta / dezbate / explica lucruri paranormale sau ciudate, eventual sa venim si cu sfaturi in ce priveste "legile nescrise ale universului".Deci 5 in 1, mai tare ca orice dero :)
Reguli: Pentru a va interpreta un vis, trebuie sa:
Oferiti cat mai multe detalii, chiar daca voua vi se par insignifiante, acele detalii pot fi cheia.
Precizati perioada in care a-ti avut acel vis, de ex. ieri, acum o luna, acum 20 de ani si nu "in perioada cand mama era in Italia".
Nu-i obligatoriu, dar ma ajuta sa imi spune-ti si varsta din perioada cand a-ti avut acel vis...

Eu va pot interpreta visele (sau cel putin pot incerca) dar vreau neaparat (drept rasplata) sa reveniti cu un "feedback" in care sa scrieti pe forum, public nu PM, daca am avut sau nu dreptate. Indiferent daca am avut sau nu, vreau sa scrieti adevarul. Daca doriti o interpretare pe PM din diverse motive, nu-i problema dar "feedbackul" il vreau public.

Trebuie sa adaptati interpretarea visului, vietii voastre. Eu va pot spune ce inseamna dar nu va cunosc personal.

De tinut minte intotdeauna:
Nu sunt doctor, nu am studii medicale, nu sunt nici psiholog si nici astrolog si nici varu lu' Mama Omida, asa ca orice sfat v-as da pe viitor, il dau ca si persoana fara studii in domeniu.
In general:
Poate ca unii va asteptati sa va zic viitorul, dar nu toate visele arata viitorul, unele arata trecutul, altele sunt un semnal de alarma din partea subconstientului, altele sunt o oglindire a trairilor voastre emotionale si altele reflecta chiar boli fizice reale. De asemenea mai sunt vise "random" fara importanta, mai mult o oglindire a fanteziei subconstientului vostru.

Interpretarea viselor o fac pe baza informatiilor primite de la voi, sunt pasionat / obsedat de psihologie comportamentala si poate ca am si un mic dar divin.

P.s. rog un moderator daca poate unii acest topic cu al meu, fiind vorba despre acelasi subiect, multumesc.

#2
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012
Ce părere ai despre Déjà vu? Nu despre film, ci despre acea senzaţie.

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 10.09.2005
Am visat bilele de la loto cum ieseau din urna, insa in vis uitasem sa-mi pun ochelarii si nu vedeam bine. Mi le poti zice?

#4
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012
Câte numere sunt la loto? Îţi spun eu la nimereală. Cine ştie!

#5
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013
Deci(fara deci),aseara 10-08-2013 am visat ca m-am certat cu o gagica(dreaq stie de ce).Apoi brusc a venit unu la mine(american defel dupa ochelari)si m-a impuscat in burta si in spate...pac pac.Interesant era ca gloantele erau mari cat degetu mare si aveam vreo 5 in spate si 4 in burta din care unu a cazut pe jos singur.N-am murit si nici sange nu curgea(de unde sange ca eram plin cu apa minerala).
Finally m-am trezit si m-am dus la veceu ca ma durea burta(mancasem spaghete cu chilli dar am scapat cam mult)unde m-am imprastiat cam juma de ora.Interesant este ca si acum pot spune cu exactitate de unde a iesit glontul ala care a cazut.

Un fel de matrix combinat cu ironman.

Edited by 4GE, 10 August 2013 - 20:09.


#6
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 burn_day, on 10 august 2013 - 19:31, said:

Ce părere ai despre Déjà vu? Nu despre film, ci despre acea senzaţie.
Strict parerea mea personala, este ca deja-vu-ul nu este ceva paranormal. Creierul asociaza un anumit loc sau o anumita situatie, cu un loc sau o situatie similara pe care tu probabil nu i-ai dat importanta dar subconstientul a "captat-o" involuntar. In momentul in care ai un deja-vu, inseamna ca ai mai fost intr-un loc asemanator sau ca ai mai facut un lucru asemanator, si subconstientul cumva iti da senzatia de "cunoscut deja".

 gerbil, on 10 august 2013 - 19:56, said:

Am visat bilele de la loto cum ieseau din urna, insa in vis uitasem sa-mi pun ochelarii si nu vedeam bine. Mi le poti zice?
Desigur, doar ca acum trebuie sa impartim premiul pe din doua. Astea sunt pentru maine: 2,9,14,23,31,41 (p.s. nu mai zi la nimeni).  Posted Image

 4GE, on 10 august 2013 - 20:04, said:

Deci(fara deci),aseara 10-08-2013 am visat ca m-am certat cu o gagica(dreaq stie de ce).Apoi brusc a venit unu la mine(american defel dupa ochelari)si m-a impuscat in burta si in spate...pac pac.Interesant era ca gloantele erau mari cat degetu mare si aveam vreo 5 in spate si 4 in burta din care unu a cazut pe jos singur.N-am murit si nici sange nu curgea(de unde sange ca eram plin cu apa minerala).
Finally m-am trezit si m-am dus la veceu ca ma durea burta(mancasem spaghete cu chilli dar am scapat cam mult)unde m-am imprastiat cam juma de ora.Interesant este ca si acum pot spune cu exactitate de unde a iesit glontul ala care a cazut.
Din cauza acelor spaghete cu chili, in timp ce dormeai, posibil sa fi avut nistre crampe stomacale, iar creierul te avertiza in vis.
Este ca si urmatorul experiment (ca sa fiu inteles ce-am vrut sa spun): Daca adormi langa o apa curgatoare, automat vei visa ceva legat de apa, sau daca iti amorteste o mana in somn, automat in vis mana aia devine o problema.

P.s. eu ma duc la concertul cu Ana Lesko (in Cj), va raspund dupa 00:00  Posted Image
P.s.2. Afara ploua, nu me mai duc :)

Ce parere aveti de soarta? Crede-ti ca unele lucruri asa va sunt scrise? A-ti avut intamplari in care lucrurile sa iasa involuntar asa cum a-ti vrut voi?
Ca sa dau un exemplu personal de intamplare:
Am parcat masina cam la 2 blocuri distanta. Noaptea aveam nevoie de cablu de date de la telefon si trebuia sa merg in masina sa il iau dar nu prea aveam chef deoarece ploua, asa ca am incercat sa pun pozele pe email dupa care sa intru pe net pe telefon si sa le downloadez, culmea este ca imi cazuse netu (pentru prima oara). M-am imbracat si am plecat spre masina sa imi iau cablul, cand ma apropii vad pe cineva in masina incercand sa scoata dvd-player-ul din bord. Am sunat la politie si l-au prins, in fine.
Cat de coincidenta sa fie faptul ca mi-a cazut netul pentru prima data si am fost oarecum fortat sa merg sa imi iau cablul?

Alt exemplu:
Fiind in Iasi, trebuia sa ma intorc cu trenu, dar in gara realizez ca nu mai am portofelul (il uitasem in masina unui prieten care plecase deja) si nu mai aveam nici baterie la telefon. Practic am ramas in gara fara bani sa ma intorc acasa, si nici nu aveam de unde sa sun. Ma uitam prin gara dupa o persoana mai "simpatica" ca sa ii cer sa imi dea sa dau un telefon cuiva sa imi trimita niste bani. Ochesc o persoana, ma duc la ea si cand colo ce sa vezi, era o prietena careia ii dadusem niste bani imprumut cu cateva luni in urma. Ce sanse sunt sa se intample asa ceva?
P.s. Nu mi-a dat banii datorati atunci dar macar mi-a dat de un bilet :)

Edited by Business_style, 10 August 2013 - 20:22.


#7
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
E,poate fii si pura coincidenta.Mi s-a intamplat,sa ma gandesc la o persoana si sa ma sune/sau sa ma intalnesc cu ea in tramvai sau pe strada,sansele fiind minime ca ea sa fie in acel loc in acea clipa

Edited by GoldMasters, 10 August 2013 - 21:29.


#8
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Ce inseamna daca visezi pisici care zboara ?

Edited by petre69, 10 August 2013 - 21:33.


#9
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 GoldMasters, on 10 august 2013 - 21:28, said:

E,poate fii si pura coincidenta.Mi s-a intamplat,sa ma gandesc la o persoana si sa ma sune/sau sa ma intalnesc cu ea in tramvai sau pe strada,sansele fiind minime ca ea sa fie in acel loc in acea clipa
Poate fi si pura coincidenta, dar in acelasi timp, poate nu?

 petre69, on 10 august 2013 - 21:33, said:

Ce inseamna daca visezi pisici care zboara ?
Ai pisica acasa? Daca da, nu inseamna nimic, ai adormit cu gandul la ea sau ai avut recent o discutie despre pisica/pisici si ti-a ramas in minte si ai visat ceva legat de ele.
Daca nu ai pisica acasa, este importanta culoarea pisicilor din vis, daca au o culoare deschisa inseamna ca ai avut, ai sau o sa ai niste "trairi" experiente bune, daca sunt inchise, o sa ai sau poate ca deja ai avut "trairi" sau experiente rele.
Pisica reprezinta in general - sentimentele tale , asupra unei / unor actiuni trecute recent, prezente sau viitoare.
De curiozitate, esti indragostit?

#10
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Poate pare ciudat,dar aseara am visat ca m-am aruncat in apa la mare cu o tableta pe care o si detin.Dupa ce s-a terminat acest vis,se facea ca eram intr-un magazin si faceam cumparaturi,un necunosc vine si im da un pumn in gura Posted Image Posted Image
Apropo,nu am alergat deloc in vise si nu ma urmarit absolut nimeni

#11
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
acu cativa ani cand a inceput prima data dexter am vazut un episod. noaptea sa povestesc ce am visat: eram legat cu banda izoliera de pat si unu calare pe spatele meu ma taia incet cu un briceag. ce parere ai de visu' asta ?

#12
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 GoldMasters, on 11 august 2013 - 13:09, said:

Poate pare ciudat,dar aseara am visat ca m-am aruncat in apa la mare cu o tableta pe care o si detin.Dupa ce s-a terminat acest vis,se facea ca eram intr-un magazin si faceam cumparaturi,un necunosc vine si im da un pumn in gura Posted Image Posted Image
Apropo,nu am alergat deloc in vise si nu ma urmarit absolut nimeni
Nu inseamna mai nimic, as putea sa zic totusi ca ai o oarecare frica de a nu strica / sparge tableta, si creierul a "formulat" o actiune in vis in care subiectul principal era tableta...

 tavivictor, on 11 august 2013 - 14:29, said:

acu cativa ani cand a inceput prima data dexter am vazut un episod. noaptea sa povestesc ce am visat: eram legat cu banda izoliera de pat si unu calare pe spatele meu ma taia incet cu un briceag. ce parere ai de visu' asta ?
La fel, ai adormit cu gandul la ce simte persoana aia care ii maltratata, si in vis ai fost pus cumva ca si exemplu... Data viitoare uita-te la un film cu Chuck Norris, ai sa vezi ca nu o sa mai fi victima in vis, ai sa visezi ca esti "the man" :) Chuck Norris nici macar in vis nu ia bataie :)

#13
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013

 Business_style, on 11 august 2013 - 17:02, said:

Nu inseamna mai nimic, as putea sa zic totusi ca ai o oarecare frica de a nu strica / sparge tableta, si creierul a "formulat" o actiune in vis in care subiectul principal era tableta...

La fel, ai adormit cu gandul la ce simte persoana aia care ii maltratata, si in vis ai fost pus cumva ca si exemplu... Data viitoare uita-te la un film cu Chuck Norris, ai sa vezi ca nu o sa mai fi victima in vis, ai sa visezi ca esti "the man" Posted Image Chuck Norris nici macar in vis nu ia bataie Posted Image
senzatia de frica a fost uluitoare...m-am trezit leoarca si cu o frica pe mine de nu mai puteam

#14
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
te-o fi excitat frica de pe tine. da-o jos. urcate pe ea, si arata-i cine e masculul alfa.

Edited by babalaul, 14 August 2013 - 20:25.


#15
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
La niste rude ale mele, incercam sa urc scarile care....nu mai erau.
de citeva ori.
De fapt erau niste chestii metalice pe margine.
F clar visul.
De fapt stiu ca vor cade la un cutremur.

Un altul in care la 2 blocuri vecine au iesit niste stinci pina mla etajul 7 si 4.
Acolo a fost cu....cumpararea unei garsoniere.

Eu imi interpretez visele singur. dar unele as vrea sa fie pe dos.

#16
SilePedala

SilePedala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 28.02.2013
1.Am visat ca eu si o persoana(persoana de care sunt "indragostit")trebuia sa ne casatorim a doua zi dar pana la urma s-au intamplat niste evenimente si casatoria s-a anulat.P.S:Nu sunt impreuna cu aceea persoana.(De cand am intalnit-o,o visez incontinu in ipostaz gen:suntem impreuna,ne plimbam etc.
2.Eu am un caine in varsta de 5 ani si am visat ca trebuia sa il dau pe un alt caine si eu nu vroiam dar pana la urma m-a obligat mama si l-am dat iar apoi am izbucnit in plans si simteam cum imi curgeau lacrimile pe fata iar cand m-am sculat plangeam o.O.

#17
SilePedala

SilePedala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 28.02.2013

 SilePedala, on 17 august 2013 - 04:00, said:

1.Am visat ca eu si o persoana(persoana de care sunt "indragostit")trebuia sa ne casatorim a doua zi dar pana la urma s-au intamplat niste evenimente si casatoria s-a anulat.P.S:Nu sunt impreuna cu aceea persoana.(De cand am intalnit-o,o visez incontinu in ipostaz gen:suntem impreuna,ne plimbam etc.
2.Eu am un caine in varsta de 5 ani si am visat ca trebuia sa il dau pe un alt caine si eu nu vroiam dar pana la urma m-a obligat mama si l-am dat iar apoi am izbucnit in plans si simteam cum imi curgeau lacrimile pe fata iar cand m-am sculat plangeam o.O.

App am 15 ani :D

#18
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Acum 2-3 nopti am avut un vis foarte ciudat,fara logica, sirul de intamplari a fost total aiurea.sunt chiar curios ce parere aveti?Sunt eu nebun sau ce ?

Eram la scoala,tin minte ca ploua foarte puternic torential...se auzea foarte puternic chiar daca eu nu stateam langa geam,stateam tocmai langa usa.Sala tin minte ca era foarte lata,erau 2-3 randuri de banci lipite..era ora,in clasa era o fosta profesoara..chiar daca era ora,profesoara nu preda nimic discutam cu colegii ca la piata.Totul parea destul de normal,dar totusi aveam o neliniste in vis de parca asteptam ceva anume..usa era putin deschisa,puteam sa vad toate persoanele care treceau pe acolo.Pe fundal se auzea o melodie din filmele de groaza.Posted Image Imaginea se face neagra,dupa 5 secunde de stat in intuneric ma trezesc in laboratorul de chimie...era zapada f mare afara (strat cam de 1m se vedea urme).Colegii vorbeau intre ei,puteam sa ii ascult,puteam sa si vorbesc dar ei nu ma auzeau..se arunca un coleg pe geam in ditamai stratu` si acolo ramane.Se face iar intuneric,ma trezesc vara la eforie nord prin centru cu un alt prieten..m-am dus cu el la o piscina am inotat(nu parea a fi piscina de la mare),dupa se face iar imaginea neagra...ma trezesc iar pe o ploaie langa scoala mea la un magazin..im cumparam ceva dulcePosted Image serios ? asta e vis sau subconstientul isi bate pur si simplu joc de mine...
Ce parere aveti ? Pentru Business,numai am alergat in visePosted Image
Cateodata am un sentiment ciudat,simt ca vorbesc dar ceilalti nu ma aud.

Edited by GoldMasters, 27 August 2013 - 15:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate