Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

SC Job4Life SRL =Teapa!

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013
650 euro pe luna

#20
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
650 de euro pe luna cu cazare + mancare asigurata este un job bine spre foarte bine platit (evident, in conditiile economice actuale, dupa ce salariile grase din anii trecuti s-au prabusit). Iti spun din experienta. Stiu ciprioti care lucreaza pe 800 de euro pe luna si nu primesc casa si masa si mai cheltuie si benzina in fiecare zi pana la job.

Edited by Arkouda, 10 August 2013 - 11:51.


#21
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013

View PostArkouda, on 10 august 2013 - 11:47, said:



Daca ai fi avut o viata activa, ai fi inteles ca masa de pranz face diferenta. Daca depui munca fizica grea si nu esti hranit calumea poti sa lesini. Dar na, tu nu ai de unde sa stii, asa ca esti scuzat.

In sfârșit o persoana care gândește corect!!:* mersi

#22
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Fie paine cat de rea, tot mai bine e in tara ta!
Romanii adevarati raman in Romania, nu se duc sa munceasca pentru straini! Ei stiu ca efortul lor, chiar daca nu este rasplatit cu foarte multi bani, contribuie la bunastarea si evolutia tarii.

Edited by Gonthar, 10 August 2013 - 11:54.


#23
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
In ce sens esti roman adevarat daca stai in Romania inglodat in datorii, mancand parizer ieftin si paine cu tva 9% si platind impozite lui Ponta si Basescu?

Edited by Arkouda, 10 August 2013 - 11:54.


#24
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View PostArkouda, on 10 august 2013 - 11:54, said:

In ce sens esti roman adevarat daca stai in Romania inglodat in datorii, mancand parizer ieftin si paine cu tva 9% si platind impozite lui Ponta si Basescu?

Pai cine te-a pus sa faci datorii? Ah, ai vrut sa-ti iei iPhone ultimul tip, sa ii imbogatesti pe americani?
Si nu platesti impozite lui Basescu sau Ponta, platesti Romaniei, platesti poporului....

#25
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013

View PostJennifer90, on 10 august 2013 - 10:38, said:

Sa nu plecați cu firma Job4life!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu mi.am luat teapa cu ei!!!!!!!!

Au locuri de munca in Patmos (si pe alte insule) la hoteluri mici de 2-3 stele, unde o sa fiti exploatati si o sa fiti mintiti din tara ca mai lucrati cu cineva, ca este personal destul, iar cand ajungeti acolo o sa vedeți cum tre sa faceți voi o grămadă de chestii, ca doar n.o sa muncească fam. respectiva care deține hotelul, ei fac doar chestii simple, stau la receptie etc.

Firma Job4life= Teapa!!!!!!!!!!!

Daca vreți sa fiti exploatati atunci aplicati……….treaba voastra.
O sa lucrati vreo 10 ore doar cu un sandvis mic la amiaza! Serios!
Si micul dejun o sa fie acelasi in fiecare zi……si cina : spaghete aproape in fiecare zi!


In primul rand nu mai scrie "ca pe chat/facebook,etc".Noi, grupul celor care vorbim/scriem romaneste, ne scarbim de exprimarea ta si tindem sa te judecam superficial, la fel cum te exprimi.
As vrea sa-ti pot da sfaturi sau sa iti spun unde gresesti dar,  se pare ca tu ai deja opiniile formate ca un "om mare" si orice tentativa de a te combate se lasa cu raspunsuri ciudate.

Edited by 4GE, 10 August 2013 - 12:28.


#26
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013
In fine...eu nu mai imi pierd timpul sa ma contrazic cu unul si cu altul. Eu v.am spus ce am patit eu, daca vreți sa plecați cu firma asta undeva treaba voastra, nu ma interesează. Eu am publicat subiectul pt cei care chiar sunt interesați sa plece in Grecia si care vor sa muncească in condiții bune, sa știe sa se orienteze, sunt atâtea firme ok cu care poti sa pleci....eu anul trecut nici nu am plătit comision la firma cu care am plecat( business activ consult- dar anul asta nu mai au oferte pentru Grecia)
Repet...nu ma interesează ce vreți sa faceți unii, dak aplicati la ofertele lor probabil ca vor fi bucurosi. Bafta!
V.am pupat


#27
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
acum am inteles cu toții Posted Image  , job4life "e foarte răi/nașpa/hapsâni" ... restul e bla-bla

#28
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013


N.am jignit pe nimeni...am cine sa.mi dea sfaturi. Deaia am scris prescurtat ca nu am răbdare sa scriu tot. Da imi place exprimarea ta,  "te scarbesti"  ......tu te exprimi frumos.

Oricum nu mai public nimic.  Am vrut doar sa.i atentionez pe unii....in fine
:)


#29
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@Jennifer90, ai facut bine ca ai scris, ignora persoanele care troleaza topicul, astia nu au muncit o zi in viata lor... 10 ore pe zi + 1 sandwich mic la pranz se numeste exploatare, mai ales ca nici salariul nu compenseaza.

#30
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Stii, pana la urma firma respectiva a intermediat un contract de munca. E problema angajatorului cum te trateaza si cum respecta contractul pe care il semnezi, eu nu vad unde este vina firmei de intermediere.

E ca si cum ai reclama agentia imobiliara ca ti s-au spart tevile de apa si ti-a cazut tencuiala in apartamentul nou cumparat. Nu are nicio implicare agentia in afara de intermediere.

#31
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013

View PostJennifer90, on 10 august 2013 - 12:10, said:

Deaia am scris prescurtat ca nu am răbdare sa scriu tot. Da imi place exprimarea ta,  "te scarbesti" ......tu te exprimi frumos.

Oricum nu mai public nimic.  Am vrut doar sa.i atentionez pe unii....in fine
Posted Image

Vezi ca orice scrii te desconspira ca esti doar o copila, sau o tarancuta cu minte de copil,  care spera sa gasesca prosti.

In primul rand tu NU AI SCRIS PRESCURTAT,  ci ai folosit un limbaj paralel cu limba romana, si jignitor la adresa limbii totodata.
Nu ai rabdare exact cum nu ai avut acolo si dupa o saptamana ai plecat.Acum astepti aici simpatia noastra si speri ca ai facut bine.
Cuvantul pe care l-am folosit este in romaneste  si ma bucur ca si-a atins scopul:l-ai observat si te-a afectat !

Edited by 4GE, 10 August 2013 - 12:26.


#32
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View PostGonthar, on 10 august 2013 - 11:52, said:

Fie paine cat de rea, tot mai bine e in tara ta!
Romanii adevarati raman in Romania, nu se duc sa munceasca pentru straini! Ei stiu ca efortul lor, chiar daca nu este rasplatit cu foarte multi bani, contribuie la bunastarea si evolutia tarii.

Cât timp românii care sunt șefi încearcă să își prostească subalternii și să fure cât de mult pot nu cred că e atât de condamnat să te duci în străinătate unde ești acceptat la adevărata ta valoare și apoi eventual să te întorci în țară și să mai schimba ceva. Nici eu nu sunt de acord să ne plece din țară toți oamenii valoroși dar avem în țară niște sub-oameni încât pot să îi înțeleg pe cei care pleacă.

#33
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@Arkouda, e poveste veche cu aceste firme, sunt intelesi cu angajatorii sa livreze forta de munca ieftina contra comision, ce promit oamenilor in tara nu se materializeaza cand respectivii ajung la destinatie.

#34
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostJennifer90, on 10 august 2013 - 12:10, said:

N.am jignit pe nimeni...am cine sa.mi dea sfaturi. Deaia am scris prescurtat ca nu am răbdare sa scriu tot. Da imi place exprimarea ta,  "te scarbesti"  ......tu te exprimi frumos.

Oricum nu mai public nimic.  Am vrut doar sa.i atentionez pe unii....in fine
Posted Image
Ce treaba are firma de recrutare cu faptul ca aia nu-ti dadeau acolo mancare ,,multa si buna,, cum ti-ai fi dorit dumneata???

#35
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013

View Post4GE, on 10 august 2013 - 12:20, said:



Vezi ca orice scrii te desconspira ca esti doar o copila, sau o tarancuta cu minte de copil care spera sa gasesca prosti.

In primul rand tu NU AI SCRIS PRESCURTAT ci ai folosit un limbaj paralel cu limba romana si jignitor la adresa limbii totodata.
Nu ai rabdare exact cum nu ai avut acolo si dupa o saptamana ai plecat.Acum astepti aici simpatia noastra si speri ca ai facut bine.
Cuvantul pe care l-am folosit este in romaneste  si ma bucur ca si-a atins scopul:l-ai observat si te-a afectat !

Da.mi exemplu ce limbaj paralel cu limba româna am folosit.
Nu astept simpatia ta...sau a voastra, am parte de simpatia celor din jurul meu.
Acuma plâng, asa m.a afectat!


#36
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View PostArkouda, on 10 august 2013 - 12:18, said:

E ca si cum ai reclama agentia imobiliara ca ti s-au spart tevile de apa si ti-a cazut tencuiala in apartamentul nou cumparat. Nu are nicio implicare agentia in afara de intermediere.

Dar faptul că o agenție imobiliară te presează să închei un contract de cumpărare a unui apartament ca să descoperi că de fapt ești pasibil de o țeapă de la client e o problemă. Fratele meu a vrut să își cumpere un apartament prin programul "Prima Casă" și nu știu cum a ajuns să colaboreze cu o agenție imobiliară. A găsit un apartament ce i se părea ok iar cei de la agenție îl grăbeau să dea avansul și să semneze contractul că poate îi vor lua alții apartamentul. Din fericire pentru el nu a semnat nimic până ce nu a vorbit cu banca și când a venit cel de la bancă să verifice dacă totul e ok a găsit niște minciunele: apartamentul era mai mic decât scria în contract ( cu câțiva mp ), ceva acte de la respectivul apartamentul spunea omul că nu are iar banca a descoperit că are și nimicuri de genul ăsta. E clar că după aceste mici minciunele fratele meu nu a mai avut încredere să cumpere acel apartament ( că cine știe ce alte "surprize" ar mai fi găsit apoi ) și a terminat-o și cu agenția imobiliară.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate