Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

SC Job4Life SRL =Teapa!

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013
Sa nu plecați cu firma Job4life!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu mi.am luat teapa cu ei!!!!!!!!

Au locuri de munca in Patmos (si pe alte insule) la hoteluri mici de 2-3 stele, unde o sa fiti exploatati si o sa fiti mintiti din tara ca mai lucrati cu cineva, ca este personal destul, iar cand ajungeti acolo o sa vedeți cum tre sa faceți voi o grămadă de chestii, ca doar n.o sa muncească fam. respectiva care deține hotelul, ei fac doar chestii simple, stau la receptie etc.

Firma Job4life= Teapa!!!!!!!!!!!

Daca vreți sa fiti exploatati atunci aplicati……….treaba voastra.
O sa lucrati vreo 10 ore doar cu un sandvis mic la amiaza! Serios!
Si micul dejun o sa fie acelasi in fiecare zi……si cina : spaghete aproape in fiecare zi!

#2
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Culmea ca de bani n-ai zis nimic :D

#3
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013
Ce sa zic de bani?? Clar ca m.au plătit pt o sapt lucrata acolo, ar fi culmea sa lucrez in asemenea condiții si sa nu ma platesca! Ce observtii știi sa faci! Întreabă daca vrei sa.ti spun alte detalii

Eu am fost plecata in ultimele 2 veri in Grecia la hoteluri de 4 stele si a fost super bn ( motivul pt care nu am putut sa plec vara asa tot acolo ii ca am term faculta mai târziu si ei deja s.au asigurat cu personal) .Aveam 3 mese  pe zi super bune (carne in fiecare zi , fructe, uneori si prajituri) si munceam ca oamenii, nu ca animalele.
Sunt o grămadă de hoteluri de 4 stele in Grecia unde dak pleci esti tratat cu respect, vb din experiența.

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Adracului treaba! Tu ai crezut ca te duci ca turist la "all-inclusive" si ei te-au pus sa muncesti! :)

#5
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013



View Postrumegus, on 10 august 2013 - 10:53, said:

Adracului treaba! Tu ai crezut ca te duci ca turist la "all-inclusive" si ei te-au pus sa muncesti! :)
Tu acasă mănânci doar un sandvis la amiaza? Daca da at te compatimesc!
Dak vrei iti dau detaliile hotelului sa mergi sa muncesti daca asa de grozave ti se par condițiile

De asemenea, am vrut sa plec in Germania cu o firma dar datorită comentariilor unora de pe forumuri nu am mai aplicat pt ca am aflat ca firma era tepara. Deci faptul ca unii au binevoit sa.si povesteasca experientele m.a ajutat, si am vrut si eu la rândul meu sa ii ajut pe alții sa nu plătească ce am patit eu..........dar ma rog, constat ca nu am făcut bn....unii considera ca ii normal sa muncesti ca un animal si sa fii hranit ca pe un nimeni

#6
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Domnisoara, peste tot e greu . Acum preferi sa lucrezi in Romania pe un salariu de ~ 1000 de lei ?

#7
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013
Ce comentarii știi sa faci.....at du.te si tu in strainatate si lucrează 10 ore si mananca la amiaza un sandvis mic ...sa vedem dak mai ai energie apoi sa lucrezi...eu nu accept un asemenea tratament!

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Sa-nteleg c-ai fi vrut sa-ti cumperi mancare si nu te-au lasat? Mie nu-mi da nimeni de pomana, nici macar un sandvis, dar nu urlu pe forumri ca patronul meu e un tepar sau excroc.

#9
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013
Nu...ma duc frumos in alta parte

#10
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Da' te obliga cineva sa mananci decat un sandwitch?

#11
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013

View Postrumegus, on 10 august 2013 - 10:59, said:

Sa-nteleg c-ai fi vrut sa-ti cumperi mancare si nu te-au lasat? Mie nu-mi da nimeni de pomana, nici macar un sandvis, dar nu urlu pe forumri ca patronul meu e un tepar sau excroc.

Ii o firma de recrutare !!!! Nu.i patron....nu numai despre mancare era vb...ii vorba ca m.au mințit cand i.am întrebat dak o sa mai lucrez cu cineva sau doar eu singura....si mi.au spus ca da....deci prin urmare mi.au dat teapa

View PostAnn0nyym0us, on 10 august 2013 - 11:00, said:

Da' te obliga cineva sa mananci decat un sandwitch?


Alta intrebare! Am zis eu ca m.a obligat cineva! Dak mi.au spus in contract ca imi asigura mâncarea si cand am ajuns acolo mi.au dat un sandvis...pt ce sa mai stau? Nu o sa lucrez 10 ore sa.mi  cump mancare pe bani..at cu ce ma aleg....

In fine, eu am scris pt alții sa nu nimereasca asa ca mn....Asta e....dak nu va convine, cred ca aveti altceva mai interesant de făcut acasă decât sa puteți întrebări fara rost

#12
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Nu, nu avem de facut nimic interesant acasa, stam pe forum in speranta ca ne va invita cineva la munca in Grecia.

De curios, ce salariu aveai acolo? Eu inteleg ca nu ai fost tratata cum se cuvine si imi pare rau pentru tine, dar de multe ori firma de recrutare nu e la curent cu realitatea din "teren" . Tariful firmei cat a fost ?

Altii si-au luat tepe mult mai mari, daca nu ma crezi cauta aici pe forum Posted Image Oricum, din greseli nu ai decat de invatat .

#13
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Na va mai duceti in strainataturi, ca o sa fiti tratati ca sclavii! Stati aici si munciti pentru romani!

#14
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Salariul cat a fost?

View PostGonthar, on 10 august 2013 - 11:25, said:

Na va mai duceti in strainataturi, ca o sa fiti tratati ca sclavii! Stati aici si munciti pentru romani!

Ca sa fiti si boi si sclavi.

#15
Jennifer90

Jennifer90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.07.2013

View PostAdiFCD, on 10 august 2013 - 11:12, said:

Nu, nu avem de facut nimic interesant acasa, stam pe forum in speranta ca ne va invita cineva la munca in Grecia.

De curios, ce salariu aveai acolo? Eu inteleg ca nu ai fost tratata cum se cuvine si imi pare rau pentru tine, dar de multe ori firma de recrutare nu e la curent cu realitatea din "teren" . Tariful firmei cat a fost ?

Altii si-au luat tepe mult mai mari, daca nu ma crezi cauta aici pe forum Posted Image Oricum, din greseli nu ai decat de invatat .


Stiu, de aceea am postat subiectul aici, pt ca alții sa vadă si sa meargă cu alta firma de recrutare.
Ba da erau la curent cu realitatea din teren, crede.ma.  Cei de la hotel ne.au spus ca firma ne.a mințit si ca nici nu.i cunoaște prea bn, firma cand i.am întrebat  mi.a spus ca cei de la hotel le.au dat informațiile despre condiții si ei mi le.au transmis mai departe. In concluzie ambele părți au mintit.

Alta faza :

Turistii  care  plecau de la hotel, cand li se termina concediul, predau cheia la receptie si astia mergeau si imi luau tipsurile, fara nici o jena. Odată am găsit 25 de euro într.o camera, asta pt ca turiștii i.au lăsat pe frigider si nu se vedeau bn...( de obicei tipsurile se lăsa pe pat). Is curioasa cati bani făceau ei numai din tipsurile care mi se cuveneau mie, daca eu am găsit 25 de euro, într.o singura camera. Probabil ca ei, in calitate de proprietari de hotel, aveau mai multă nevoie de bani decât mn, studenta. Eu una nu m.as injosi sa dac asa ceva!


Ei mai au ceva vile unde au angajat încă 2 fete care dupa ce au lucrat 2 sapt si le.au dat banii, au plecat pe alta insula la alt job. Si ele au fost tratate ff rău, pt o simpla greșeală erau făcute cu ou si otet, plus ca erau prea multe camere de făcut pt 2 pers. Una plângea in fiecare noapte....
Is curioasa dak le place faza asta, ca dak le tratau ok poate mai rezistau sa stea, asa acuma ei o sa trebuiasca sa lucreze in locul lor pana o sa vina alte fete naive.

Oricum  pt cine vrea sa lucreze in Grecia, cele mai bune hoteluri unde poti lucra sunt de 4 stele cu all- inclusive, unde este personal destul, mancare multă si buna, voie buna

#16
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005

View PostJennifer90, on 10 august 2013 - 10:59, said:

Ce comentarii știi sa faci.....at du.te si tu in strainatate si lucrează 10 ore si mananca la amiaza un sandvis mic ...sa vedem dak mai ai energie apoi sa lucrezi...eu nu accept un asemenea tratament!

M-ai omorat cu sandivsul ala. Nu-l mai manca daca nu iti place, ce atata tam-tam, mai ales ca esti fata, nu e bun ca ingrasa.

Edited by gerbil, 10 August 2013 - 11:37.


#17
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
Tot nu ai răspuns la întrebare: cât câștigai acolo? :)

#18
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postgerbil, on 10 august 2013 - 11:37, said:

M-ai omorat cu sandivsul ala. Nu-l mai manca daca nu iti place, ce atata tam-tam, mai ales ca esti fata, nu e bun ca ingrasa.

Daca ai fi avut o viata activa, ai fi inteles ca masa de pranz face diferenta. Daca depui munca fizica grea si nu esti hranit calumea poti sa lesini. Dar na, tu nu ai de unde sa stii, asa ca esti scuzat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate