Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Nizoral - interzis în curând la nivel european

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Bine, am inteles.
Daca tot te pricepi la farmacie, fata de noi/mine, vino cu raspunsurile corecte.
Eu imi fac mea culpa si te las pe tine sa zici ce si cum.
Acu zi tu alternativele.

#20
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013
Nu ma pricep,reciteste mesajul pana chiar si tu vei intelege!
Sunt la fel ca toti cei de aici(un om normal), cu sansa de a fi testat cateva remedii naturiste,de-a cursul anilor, si curiozitatea aferenta de a gasi sau crea/testa (pentru/pe mine bineinteles)ce mi se pare mie(in functie de cunostiintele limitate de care dispun)functional.

De la 17 ani traiesc fara alopate si am parte doar de mirati si intrebatori/trolaci.

Profilaxia este unul din secrete.Ceaiurile mixate/variate.Acele potiuni care devin miraculoase doar in filme sant eficiente si in realitate dar mult mai incet si necesita pregatirea terenului:dorinta de vindecare.Nu au efecte secundare nocive.Noi traim/mancam/bem/ne spalam/mergem/vorbim/ fara atentie,suntem victime sigure intr-un lant trofic schimbat.

Diana tu stii ca se poate tot ce spun dar ai interese sau faci parte dintre cei care va sinucideti incet de lene(lene de a gandi/de a invata la orice varsta/de a face ceva/de a face profilaxie)

Edited by 4GE, 07 August 2013 - 08:09.


#21
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
4 GE, eu stiu ca anumite substante provenite din natura, creme si potiuni, siropuri si ceaiuri etc pot fi utile.
Dar nu in afectiunile grave.
Sor-mea are un chist pe creier la 33 de ani. Crezi ca exista vreo planta vindecatoare de asa ceva?

Si nu glumesc, si nici de ironii nu ma mai tin acum.

#22
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013
Habar nu am.Nu am avut niciodata chist ca sa fiu nevoit sa caut remediu.Probabil ca exista.
Nici eu nu glumesc sustinand ca exista remedii naturiste pt muulte afectiuni.Aici as extrapola putin ideea si as cauta sa vad cauza afectiunii.Daca este naturala sau creata sintetic.Ma indoiesc despre originea naturala a bolilor asazis terminale.

Aici poate ma vei intreba cum sa-ti dai seama de origine...pai daca as stii poate acum as avea si "medicatia vindecatoare"si as fi mort .

Edited by 4GE, 07 August 2013 - 09:17.


#23
bogdotro

bogdotro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.04.2006

View Post4GE, on 07 august 2013 - 09:16, said:

Habar nu am.Nu am avut niciodata chist ca sa fiu nevoit sa caut remediu.Probabil ca exista.
Nici eu nu glumesc sustinand ca exista remedii naturiste pt muulte afectiuni.Aici as extrapola putin ideea si as cauta sa vad cauza afectiunii.Daca este naturala sau creata sintetic.Ma indoiesc despre originea naturala a bolilor asazis terminale.

Aici poate ma vei intreba cum sa-ti dai seama de origine...pai daca as stii poate acum as avea si "medicatia vindecatoare"si as fi mort .
4GE de ce esti ultras? Ești foarte pătimaș/pătimașa si ii desconsideri pe "muritorii de rand" care folosesc si medicamente. Ne scuzi ignoranța de care dam dovadă.
Asa cum a spus Diana,  in loc sa critici vino cu soluții si lasă-ne pe noi sa alegem. Poți face asta?

#24
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Si pana la urma ce pot lua in loc de Ketoconazol pastile? Nu veniti cu creme si ceai de paducel ca nu merge. Am incercat.

#25
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
Orice ai lua, ar fi bine sa fie indicat de un medic.
Depinde si pentru ce iti trebuie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate