Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Explicatie vis

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Neata,

Am avut un vis straniu .. am visat ca imi batea la usa, la apartamentul meu, o fata tanara ( 4-5 anisori ), si ma psst-ia. Cand am deschis usa se uita nervoasa la mine, si mi-ai zis ceva, dar nu am inteles ce.

Asta ii primul vis care il tin minte, dupa multi ani , de vreo 15 ani  nu retin ce am visat.

Ceva ideei ce inseamna? poate putina caterinca ?:)

#2
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
O fata tanara de 4-5 ani = inocenta.
Pssst-u = avertizare.
Ai tinut minte visul asta pentru ca asta si-a dorit inconstientul tau, stia ca i-ai dat o oarecare importanta.
Concluzia: O sa se intample ceva rau (chiar foarte grav), un pericol neasteptat, un deznodamant negativ, unei rude apropiate de sex masculin (sau chiar tie). De asemenea varsta acelei fete reprezinta in acelasi timp, si durata cand se va petrece "pericolul". Iar anii acelei fetite din vis convertiti in realitate inseamna zile. Deci practic asteapta-te ca in 4-5 zile sa se intample ceva foarte rau in familia ta. Apropo, faptul ca se uita nervoasa la tine, exprima felul cum vei fi tu cand se va intampla acel ceva.
Nu ma intreba cum mi-am dat seama dar iti zic ca in 99 % din cazuri am avut dreptate.
P.s. te rog sa imi dai un pm peste 5 zile si sa ma anunti daca intr-adevar am avut dreptate (nu ca mi-as dori asta).

#3
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Posttaosil, on 31 iulie 2013 - 07:45, said:

Neata,

Am avut un vis straniu .. am visat ca imi batea la usa, la apartamentul meu, o fata tanara ( 4-5 anisori ), si ma psst-ia. Cand am deschis usa se uita nervoasa la mine, si mi-ai zis ceva, dar nu am inteles ce.

Asta ii primul vis care il tin minte, dupa multi ani , de vreo 15 ani  nu retin ce am visat.

Ceva ideei ce inseamna? poate putina caterinca ?Posted Image

Visul de obicei e invers fata de viata reala. Fetitza = baba, se uita nervoasa = se va da la tine cu dragoste, concluzie = vei face sex cu o baba! Posted Image

#4
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
Pssst-u = zgomot....sforaiai prea tare...

#5
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009

View PostBusiness_style, on 31 iulie 2013 - 08:00, said:

O fata tanara de 4-5 ani = inocenta.
Pssst-u = avertizare.
Ai tinut minte visul asta pentru ca asta si-a dorit inconstientul tau, stia ca i-ai dat o oarecare importanta.
Concluzia: O sa se intample ceva rau (chiar foarte grav), un pericol neasteptat, un deznodamant negativ, unei rude apropiate de sex masculin (sau chiar tie). De asemenea varsta acelei fete reprezinta in acelasi timp, si durata cand se va petrece "pericolul". Iar anii acelei fetite din vis convertiti in realitate inseamna zile. Deci practic asteapta-te ca in 4-5 zile sa se intample ceva foarte rau in familia ta. Apropo, faptul ca se uita nervoasa la tine, exprima felul cum vei fi tu cand se va intampla acel ceva.
Nu ma intreba cum mi-am dat seama dar iti zic ca in 99 % din cazuri am avut dreptate.
P.s. te rog sa imi dai un pm peste 5 zile si sa ma anunti daca intr-adevar am avut dreptate (nu ca mi-as dori asta).


Oricum is prea plictisit de viata, asa ca poate mortea mea nu e un lucru prea negativ. Interesant ca am primit si o avertizare legat de asta:)

Multam frumos, te anunt peste 5 zile daca mai sunt in viata .

Edited by taosil, 31 July 2013 - 08:21.


#6
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Nu moare nimeni, nu este vorba de moarte, ci de o intamplare a carei consecinte te va enerva la culme. Poate sa ti se duca windows-ul si deja e motiv de nervi. Deci nu moare nimeni si nu se raneste fizic nimeni, ci pur si simplu se va intampla ceva urat sau vei primi o veste socanta sau un rezultat neasteptat sau ceva. Faptul ca fetita a batut la usa inseamna ceva direct, adica nu o sa fi mintit sau inselat sau etc...ci o sa vezi / auzi / simti direct tu (consecintele).
Nu ca fac pe "desteptul" dar ca sfat personal: prima persoana care iti cerseste ceva, da-i, nu ignora oricat de grabit ai fi.

#7
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Nu mai fiti asa pesimisti. Ti se va intampla ceva rau, daca tu chiar crezi ca ti se va intampla ceva rau. Nu ca asa spune x, y, sau asa ai vazut in vis.
Astea sunt bullshituri.

#8
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@Business_style, ti-ai luat licenta de vrajitor si cititor in cafea sau ne arunci covrigi pe...? Posted Image

Edited by LensFlare, 31 July 2013 - 09:11.


#9
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Come on .. alte ipoteze nu sunt ?:)

#10
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Ba ma lasi .....eu am visat de ceva zile ca masina mea e in flacari ! Si mai si mergeam cu ea ! Ce sa cred ? Chiar va lua foc ? Sau doar va fierbe motorul ?

#11
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Subconstientul tau prelucreaza informatii luate la cunostinta in ultimile ore sau poate chiar zile. Nimic deosebit

#12
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011
Poate te ajuta asta:

Biblia, Intelepciunea lui Isus Sirahul, Cp. 34:

4. De la diavol ce poti scoate curat? Si din minciuna ce poti scoate adevarat?
5. Ghicitul, talcuirea semnelor si visele desarte sunt ca la aceea care este gata sa nasca; inima aiureaza.
7. Ca pe multi i-au inselat visele si au cazut cei care au nadajduit in ele.

#13
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Daca eu am visat ca voi innebuni cand masinile vor zbura si vor semana izbitor de tare cu audi tt, asta nu inseamna ca se va intampla. Visele nu au legatura cu viitorul, au cu trecutul, de acolo isi trag informatiile, cel mult intr-un vis ti se poate arata o probabilitate, nu o certitudine.

#14
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Da , dar nu am avut problema cu masina pana acum...........deci nu a fost inspirat din trecut !

#15
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008

View Postrinser, on 31 iulie 2013 - 08:05, said:


Visul de obicei e invers fata de viata reala

View Postbeku111, on 31 iulie 2013 - 09:49, said:

Ba ma lasi .....eu am visat de ceva zile ca masina mea e in flacari !
Deci eu zic ca o duci la spalatorie! Posted Image

#16
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostLensFlare, on 31 iulie 2013 - 09:10, said:

@Business_style, ti-ai luat licenta de vrajitor si cititor in cafea sau ne arunci covrigi pe...? Posted Image
Nu mi-am luat licenta, m-am nascut cu ea :)

View Postbeku111, on 31 iulie 2013 - 09:49, said:

Ba ma lasi .....eu am visat de ceva zile ca masina mea e in flacari ! Si mai si mergeam cu ea ! Ce sa cred ? Chiar va lua foc ? Sau doar va fierbe motorul ?
Masina in flacari nu are nici o treaba cu masina din viata reala. Visul ala l-ai avut intr-o noapte cand ai adormit foarte entuziasmat, sau erai nerabdator sa te trezesti a doua zi ca abia asteptai sa faci un lucru, asa-i?
Masina in flacari denota pasiune, iar faptul ca tu erai in ea si nu aveai un stres, inseamna ca ai fost / erai sau urma sa fi entuziasmat de ceva in care ai depus suflet / pasiune.
Hai da-mi peste nas si zi-mi ca n-am dreptate.

#17
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View Postasasinuxp, on 31 iulie 2013 - 10:49, said:

Daca eu am visat ca voi innebuni cand masinile vor zbura si vor semana izbitor de tare cu audi tt, asta nu inseamna ca se va intampla. Visele nu au legatura cu viitorul, au cu trecutul, de acolo isi trag informatiile, cel mult intr-un vis ti se poate arata o probabilitate, nu o certitudine.
Visele iti arata viitorul apropiat, trecutul sau fanteziile tale. Daca sti cum sa le interpretezi, nu ti se arata o probabilitate, ci chiar si amanunte minuscule cum ar fi ora, numele sau etc.
Problema este ca nu toata lumea viseaza, sau viseaza rar sau multi nu tin minte detalile din vis...

#18
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012

View PostBusiness_style, on 31 iulie 2013 - 21:54, said:

Nu mi-am luat licenta, m-am nascut cu ea Posted Image

Masina in flacari nu are nici o treaba cu masina din viata reala. Visul ala l-ai avut intr-o noapte cand ai adormit foarte entuziasmat, sau erai nerabdator sa te trezesti a doua zi ca abia asteptai sa faci un lucru, asa-i?
Masina in flacari denota pasiune, iar faptul ca tu erai in ea si nu aveai un stres, inseamna ca ai fost / erai sau urma sa fi entuziasmat de ceva in care ai depus suflet / pasiune.
Hai da-mi peste nas si zi-mi ca n-am dreptate.
90% cred ca ai dreptate , in sensul ca nu imi mai aduc bine aminte contextul (zilele din preajma visului ) dar a fost el ceva de care eram bucuros asa ca........Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate