Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

multifunctional ieftin si bun

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
smm marian

smm marian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 19.03.2007
Buna ziua, as dori sa ma ajutati cu un sfat pertinenet si anume am un canon mp 210 dar nu mai pot tine pasul cu pretul cartuselor care se ard des. ce marca ,tip m-ati sfatui sa achizitinez-am uitat sa spun cam ce m-ar interesa la un multifunctional :sa printezeze binisor pozele,sa functioneze si cu un singur cartus,cel negru-sa nu fiu nevoit in cazul in care se arde cel color sa il schimb neaparat,cartusele sa permita refiluri dese si sa se poata reseta usor gen hp.pretul unul modic max. 250 ron.cu stima.un profan it

#2
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Impimanta asta o recomand http://www.okazii.ro...tate-a128154190 si mai cumperi un scanner sh bun , il gasesti ieftin, ceva seria Lide de la canon si vei imbatrini alaturi de imprimanta daca ii dai cerneala de calitate sau cumperi cartuse compatibile bune , adrese de cartuse ieftine iti dau daca doresti.
NU se mai fabrica azi ceea ce cauti tu ! s-a dus baba cu colacii , totul e consumerism , dai 100 lei pe imprimanta si 250 pe consumabile fara posibilitate de refill . Canonul recomandata suporta zeci de reumpleri .

Edited by hemTT, 30 July 2013 - 15:41.


#3
mai_76

mai_76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 14.12.2008
Cam orice multifuncțional te va arde la buzunar cu prețul cartușelor originale. Soluția ar fi un Epson + sistem CISS și vei scăpa de chin. Plus că dacă vei folosi cerneală INK-TEC pigment vei avea calitate foarte bună la poze. Dar, va trebui să investești 5-600 de lei.

#4
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
ce zici de o imprimanta laser + un scanner ? Eu cred ca fac o pereche mai buna. In plus calitatea de tiparire este mai buna si tonnerul tine mult mai mult.

#5
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
HP 2515 are cele mai ieftine cartuse. 40 Lei negru si vreo 45Lei cel color.

#6
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013

View Postbluesnake, on 30 iulie 2013 - 17:33, said:

ce zici de o imprimanta laser + un scanner ? Eu cred ca fac o pereche mai buna. In plus calitatea de tiparire este mai buna si tonnerul tine mult mai mult.
Pe aceeasi idee merg si eu.
Pentru imprimarea mai multor pagini,  cartusele inkjet o sa iti distruga toti nervii (si uneori buzunarul)
Un model de actualitate la un pret bun,  care se poate resoftat pentru a fi reincarcat si utilizat in continuare fara cipuri este imprimanta laser color CLP360 sau  CLP365

#7
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Omul poate vrea ceva All in One, ieftin si fiabil. Imprimanta laser costa minim 600 lei + resoftare iar un scanner mai costa alte 300Lei.

#8
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Dar eu ti-as recomanda noua tehnologie cu laser care este deja pe piata IMPRIMANTELE ALB-NEGRU costa cam 250 LEI sau 300 LEI maxim si nu trebuie cartus,CELE COLOR sunt upik mai scumpe..

#9
Gios

Gios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 13.01.2012

View PosthemTT, on 30 iulie 2013 - 15:38, said:

Impimanta asta o recomand http://www.okazii.ro...tate-a128154190 si mai cumperi un scanner sh bun , il gasesti ieftin, ceva seria Lide de la canon si vei imbatrini alaturi de imprimanta daca ii dai cerneala de calitate sau cumperi cartuse compatibile bune , adrese de cartuse ieftine iti dau daca doresti.
NU se mai fabrica azi ceea ce cauti tu ! s-a dus baba cu colacii , totul e consumerism , dai 100 lei pe imprimanta si 250 pe consumabile fara posibilitate de refill . Canonul recomandata suporta zeci de reumpleri .

Si eu recomand aceasta imprimanta,e foarte buna !! O detin si iasa pozele,impecabile,si pe cd-uri la fel!! cartusele le poti reincarca de vreo 5-6 ori !!

#10
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Lucrez cu ip 4000 si ip3000 de ani buni , am scos sute de poze A4 fara ciss , doar cu ce vine si au mers perfect . La ip 4000 i-am ars capul din prostia mea dar am cumparat de la userul recomandat de pe okazii cap nou si merge acum perfect .Are si cerneala de calitate superioara pentru Canon .
Am lucrat cu Epson, Hp , sunt ok si ele dar epson e destul de pretentioasa iar hp scumpa la intretinere , sensibila .
Cea mai rezistenta la cap de imprimare e Epson, micropiezo, merge excelent dar trebuie avuta mare grije ca se usca cerneala rapid in el daca sta nefolosita - nu recomand pentru home use impreuna cu pigment , e un chin iar sub 2000pg/luna nu recomand ciss .
Ca imprimanta "tractor" asa, de toata ziua , copii buletin si alte prosti folosesc un Hp 2180 multifunctionala , suporta zeci de reumpleri la cartuse originale , nu recomand compatibile , are viteza mai mica la print dar merge fara sa tuseasca de vreo 3 ani . Ce vine pe cartuse hp 21 si 22 sunt ok pentru casa , seriile cu 300 si sunt deja mai sensibile la cerneala , trebuie calitate superioara .

#11
mai_76

mai_76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 14.12.2008
Am un Epson SX 210 de aproape 3 ani. De atunci folosesc numai cerneală pigment și n-am avut nici cea mai mică problemă. Câte pagini am scos? Aș zice lejer 10000. Unui prieten, am reușit să-i aduc ”la viață” un SX 110 care stătea nefolosit de 6 luni, cu cerneală dye, care e mai subțire.
Dacă nu imprimă prea mult poate să folosească și cartușe compatibile, la 20 de lei setul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate