Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Abuz grosolan din partea celor de la ICREDIT

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Mama mea si-a facut credit la camatari astia
Icredit, intre timp a plecat din tara si a ramas cu penalitati uriase la ei, am fost contactat de un agent pe nr meu de telefon, si mi s-a adus la cunostinta ca daca nu achit eu acele datorii in locul acelei persoane vor veni la munca , am intrebat de ce si mi s-a raspuns ca in acel contract persoana care a facut
creditul (agentul lor de teren probabil) m-a trecut si pe mine si pe tatal meu adica WTF?! , cum isi permit ei sa ma treaca girant fara voia mea , fara ca eu sa semnez?
I-am contactat telefonic pe dansi, dar am primit un raspuns sec si iresponsabil, ca daca sunt trecut in contract trebuie sa dau eu..

Mi s-a facut o nedreptate si v-as intreba cum ii pot da in judecata pentru fals, sau sa fac sa nu mai platesc nici macar un leut, caci eu n-am nicio dovada datele si CNP-ul mi s-au luat din buletin fara acordul meu, i l-au dat mama mea.

Tot odata ii condamn pe cei de la ICREDIT ESSET MANAGEMENT SRL pentu ABUZ, si sa aduc la cunostinta ca la ei se fac abuzuri si falsuri in acte, aveti grija de la cine luati credite!!

#2
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Daca tu n ai semnat nimic, cere contractul si fa o copie si fuguta si fa o plangere pt fals in acte.
Si daca nu vrei sa le faci, nu plati nimic oricum, daca nu ai semnat. Toate firmele astea lucreaza la intimidare mult

#3
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postleventebest, on 27 iulie 2013 - 23:05, said:

Daca tu n ai semnat nimic, cere contractul si fa o copie si fuguta si fa o plangere pt fals in acte.
Si daca nu vrei sa le faci, nu plati nimic oricum, daca nu ai semnat. Toate firmele astea lucreaza la intimidare mult

Bineinteles ca asta o sa si fac , luni ma duc la sediull lor din Brasov sa-mi arate
semnatura mea, nu stiu politica lor dar de cand fac ei credite cu giranti?!? in plus
pentru a fi girant, din cate stiu, trebuie sa fi eligibil, nu mai spun  ca atunci
cand mama mea a contractat creditul eu nici nu lucram cum ar fi sa fur si eu un buletin
al unuia de pe strada si sa-l fac dator-vandut?!? dar haideti ca doar traim in romania pe langa fraierii care iau credite de la ei sa mai sufere si altii..Posted Image

Edited by Shieu, 27 July 2013 - 23:21.


#4
ofertapieseauto

ofertapieseauto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.02.2011
ma uimesc pe zi ce trece de ce sunt in stare unii in Romania

#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,057
  • Înscris: 19.12.2012
Eu zic sa-i futzi pe cale legala si daca gasesti un avocat bun, poate te alegi si cu ceva bani de pe ei pana la urma :) Atentie mare doar  la faza cu avocatii ca astia sunt ca politicienii...vorba multa dar pe bani

#6
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Mama ta nu are o copie dupa contract? Daca nu e semnatura ta pe el, dar pe copia lor este, au o problema f mare. Te duci frumos la politie si apoi o sa aiba grija cei de acolo sa-i invite la un pahar de declaratii la sectie.

#7
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View PostA10, on 27 iulie 2013 - 23:31, said:

Eu zic sa-i futzi pe cale legala si daca gasesti un avocat bun, poate te alegi si cu ceva bani de pe ei pana la urma Posted Image Atentie mare doar  la faza cu avocatii ca astia sunt ca politicienii...vorba multa dar pe bani

Nu am eu bani de avocati si ar fi culmea ca dupa ce ma silesc ei sa platesc ceva
ce nu am luat sa mai dau si pe avocati

View PostLowrider, on 27 iulie 2013 - 23:35, said:

Mama ta nu are o copie dupa contract? Daca nu e semnatura ta pe el, dar pe copia lor este, au o problema f mare. Te duci frumos la politie si apoi o sa aiba grija cei de acolo sa-i invite la un pahar de declaratii la sectie.

Contractul e la mine acasa, dar titularul e numai si numai ea apar doar la ei,cred.

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
De ce insistati sa-l puneti aiurea pe drumuri? Politie, avocati, cheltuit bani aiurea? Daca omul n-a semnat nimic, nu datoreaza nimanui nimic, nu el trebuie sa umble sa-si dovedeasca nevinovatia, ci aia, ca le e dator.

#9
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Firma va trimite o persoana la locul de munca, sperand sa i creeze probleme si astfel sa plateasca, va stresa vecini etc. Deci daca pe contractul din posesia ta nu se afla semnatura ta, cat de greu e sa faci o plangere pt inselaciune, daca tot esti revoltat? Arde i putin

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Omule, tu ai o singura idee, dar foarte fixa. Ce plangere, inselaciune? Pe ce motiv? Doar ca cineva l-a sunat, sa achite o datorie  a mamei? Sau esti angajat la ICREDIT si incerci sa-l faci sa recunoasca, indirect, ca-i dator?

#11
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Omule, stii ce urmeaza dupa acel telefon? telefoane la vecini, la serviciu, vizite la apartament, amenintari cu procese, n ai citit chiar nimic despre o firma ca Provident, care e la fel?
Eu i am zis sa ceara copia cu contractulcu semnatura sa si daca exista sa i faca sa sufere putin.
Eu am destula minte sa nu ma asociez cu/ sa iau credit de la o firma de genul asta

#12
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu-i Provident, de unde stii tu ce urmeaza? Chiar daca ar fi la fi cum zici tu, poti sa-i dai in judecata pt ce au facut, nu pt ce crezi tu ca vor face. N-am afirmat c-ai luat credit de la ei, ci ca esti angajat la ei, altfel nu se explica sfaturile tale idioate.

#13
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Sunt exact acelasi tip de firma. Si daca au semnat in locul tau, ii faci sa le para rau. Dar cu mentalitatea ta tipic romaneasca, capul plecat sabia nu l taie, nu ma mira ce sfaturi dai tu

Edited by leventebest, 28 July 2013 - 08:44.


#14
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
De unde concluzia ca i-au falsificat semnatura, ca-i vor teroriza vecinii, se vor stramba la el cand il vor vedea pe strada? Repet, e total aiurea sa dai pe cineva in judecata pt ce crezi tu ca vor face aia, doar te faci de ras. Deocamdata, incearca doar sa-l intimideze, sperand sa-l faca sa plateasca datoria mamei, restul sunt povesti.Daca reusesc sal fraiereasca, bine, daca nu, vor renunta, ca n-or fi chiar idioti, sa se duca la seful omului sa se planga ca mama lui e datoare.

#15
Plicea

Plicea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 22.04.2013
Prietene, daca te mai suna le spui ca nu lucrezi nicaieri, si ca ti-ai dat demisia de la ultimul loc de munca.
       Efectiv nu au ce sa-ti faca ! Vor sa te sperie sau sa te intimideze ca sa le dai bani.
       In locul tau mi-as schimba si numarul de telefon, fara sa-i anunt. Ce vor face atunci ?

#16
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Nu e nevoie sa-ti schimbi numarul. Daca ai un oarecare telefon inteligent, foloseste o aplicatie de blocare apeluri si blocheaza-le numarul(la unele aplicatii poti folosi si *, blocand plaje intregi de numere gen 0722333*). Daca suna de pe alt numar personal, cand se prezinta ii inchizi direct si-i blochezi numarul, ori de cate ori ar incerca cu alt numar.
Desi pare ca evita problema, eu cred ca e mai istet sa nu le dai ocazia sa incerce, decat sa-ti bati capul si sa-ti pierzi timpul cu ei.

Edited by Getodacul, 28 July 2013 - 09:52.


#17
derbedea

derbedea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 13.03.2011
Totusi, daca nimeni nu le zice si face nimic astora, vor continua sa terorizeze pe toata lumea. Nu doar ei apeleaza la intimidare, toate firmele de recuperari. Cei mai rai sunt cei de la EOS KSI care ii streseaza chiar pe cei carora li s-a prescris datoria, amenintandu-i cu tot feluld e idiotenii. Stiu caz cand ii explica persoana ca datoria i s-a prescris de vreo 3 ani, si ei i-au spus ca atata o sa o streseze pana o sa cedeze psihic si o sa plateasca, chiar daca e prescrisa. Nu mi se pare normal sa nu se ia nicio atitudine si sa fie lasati sa faca ce vor in continuare.

Edited by derbedea, 28 July 2013 - 10:13.


#18
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Auzi, da maica-ta de ce dracu' nu-si achita datoria ? Ce asteapta ? :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate