Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Se Poate?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
RazvanInfo10

RazvanInfo10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 27.02.2013
Salut, vreau sa va pun o intrebare..(mai mult medicala) ---> O Persoana care are Astm Bronsic Poate sa dea la Academia de Politie ?

#2
branzadeburduf

branzadeburduf

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 140
  • Înscris: 06.07.2013
NU!

#3
RazvanInfo10

RazvanInfo10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 27.02.2013
Imi poti spune de ce? Ma refer daca acea persoana ia tratament si nu are treaba la efort fizica, doar cand se schimba clima.

#4
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Sunt pretentiosi rau astia din politie.
Am avut vineri treaba pe la politia capitalei si am vazut o politista care avea cel putin 100 kg.
Aia cum a luat examenul ?
Am vazut si 2-3 finute si dragute dar asta e alta poveste.

#5
RazvanInfo10

RazvanInfo10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 27.02.2013
Si ce legatura are asta ?

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,599
  • Înscris: 30.07.2003

 RazvanInfo10, on 24 iulie 2013 - 14:32, said:

O Persoana care are Astm Bronsic Poate sa dea la Academia de Politie ?
Nu. In serviciile unde esti la ordin in orice moment nu merge cu stati ca nu pot, sa-mi iau medicamentul. Si e normal, sunt cateva meserii unde trebuie sa fii sanatos tun.

 RazvanInfo10, on 24 iulie 2013 - 14:40, said:

Ma refer daca acea persoana ia tratament si nu are treaba la efort fizica, doar cand se schimba clima.
Pai atunci cand au nevoie de om acesta balambane impleticit.

Edited by neagu_laurentiu, 24 July 2013 - 14:56.


#7
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

 RazvanInfo10, on 24 iulie 2013 - 14:49, said:

Si ce legatura are asta ?
nu poate fugi dupa tigani =))

#8
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Legatura credeam ca e evidenta : daca ai astm cica nu poti sa fugaresti infractorul.
Daca ai 100 de kg poti ?
Cam atat.

Edited by Repulse #, 24 July 2013 - 15:46.


#9
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Ca sa nu-ti para rau, sa-ti zic eu ceva. Un prieten, sportiv de performanta, cu medalii si concursuri castigate etc. a dat la politie (Campina), a luat meditatii un an aproape zilnic, si antrenamente peste masura. La proba practica, a fost primul. Cu toate ca erau martori de fata care l-au si felicitat, a fost Respins.
Solutia: I sa zis in fata ca ori vine cu 5000$ ori ar trebuie sa aibe deja pe cineva in "sistem" care sa il bage, ca nu merge asa. A trecut un an si a dat din nou, in speranta ca sau mai schimbat lucrurile, culmea, aceeasi problema.
Problema lui este ca ii prost si nu vrea sa ii dea in gat, sa le faca un flagrant, ca nu are timp si nici nu vrea probleme.
Deci daca ai banii necesari sau pe cineva deja in politie cu un cuvant de spus, poti intra chiar daca suferi si de Alzeheimer. Ca sa nu mai spun ca poti primi diploma prin curierat, facand scoala in timp ce joci CS...

#10
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011

 Repulse #, on 24 iulie 2013 - 15:46, said:

Legatura credeam ca e evidenta : daca ai astm cica nu poti sa fugaresti infractorul.
Daca ai 100 de kg poti ?
Cam atat.

de la astm poti sa dai coltul......de la kg te opresti si te tii de gard asteptanad sa-l prinda colegul pe tigan...

#11
branzadeburduf

branzadeburduf

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 140
  • Înscris: 06.07.2013
la 100 de kile intri prin usi ca-n branza ...
aia,in scoala ,nu avea acel gabarit,te asigur!
vista medicala este eliminatorie..trebe sa fii sanatos tun,nu se accepta boli chiar daca sunt sub tratament.
alergii,diverse grade de miopii,anumite insuficiente,deficiente ale organelol,etc nu sunt acceptate.

 Business_style, on 24 iulie 2013 - 17:07, said:

Ca sa nu-ti para rau, sa-ti zic eu ceva. Un prieten, sportiv de performanta, cu medalii si concursuri castigate etc. a dat la politie (Campina), a luat meditatii un an aproape zilnic, si antrenamente peste masura. La proba practica, a fost primul. Cu toate ca erau martori de fata care l-au si felicitat, a fost Respins.
Solutia: I sa zis in fata ca ori vine cu 5000$ ori ar trebuie sa aibe deja pe cineva in "sistem" care sa il bage, ca nu merge asa. A trecut un an si a dat din nou, in speranta ca sau mai schimbat lucrurile, culmea, aceeasi problema.
Problema lui este ca ii prost si nu vrea sa ii dea in gat, sa le faca un flagrant, ca nu are timp si nici nu vrea probleme.
Deci daca ai banii necesari sau pe cineva deja in politie cu un cuvant de spus, poti intra chiar daca suferi si de Alzeheimer. Ca sa nu mai spun ca poti primi diploma prin curierat, facand scoala in timp ce joci CS...
cu tot respectul,cred ca exagerezi sau esti informat gresit. sa inteleg ca a trecut probele si a fost respins? ca nu te prezinti la cursuri,dar primesti diploma? eu am absolvit candva acea scoala ca subofiter de jandarmi.....cred ca preferai sa mergi in Kosovo dct sa induri procesul de instructie si invatamant de acolo. nu suflai in front...si ultimul racan din armata romana o ducea mai bine.

#12
RazvanInfo10

RazvanInfo10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 27.02.2013
Eu ma refer ca: 1)--> Astmul nu se poate identifica la o consultatie sau dinastea   2)-->La INscrierea in facultate si sa intri in probele sportive trebuie sa duci fisa medicala in care scrie toate despre tine, si in a mea nu scrie ca am Asm.

#13
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Du-te linistit ca nu-si da nimeni seama daca nu te apuca vreo criza si te simti in stare. Poate se si amelioreaza in scoala.

#14
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

 Business_style, on 24 iulie 2013 - 17:07, said:

...
Vezi ca prietenul tau nu ti-a spus povestea completa, a omis unele detalii ...

#15
RazvanInfo10

RazvanInfo10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 27.02.2013

 Corupt, on 24 iulie 2013 - 19:23, said:

Vezi ca prietenul tau nu ti-a spus povestea completa, a omis unele detalii ...

la ce te referi ?

#16
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

 RazvanInfo10, on 24 iulie 2013 - 19:50, said:

la ce te referi ?
Nu cred ca prietenul lui a excelat la toate probele si singurul motiv pt care nu a fost acceptat e ca nu a dat spaga. Si ca nu vroia sa faca plangere din cauza ca nu are timp. Am un vecin care e acolo (din a doua incercare) si stiu sigur ca nu are pe nimeni in sistem. De spaga nu stiu ce sa zic, dar avand in vedere situatia materiala a familiei nu prea avea de unde sa scoata 5k.

Nu cred ca o sa te primeasca cu astm. Ma gandesc ca scrie in fisa medicala ca suferi de asta ...

#17
RazvanInfo10

RazvanInfo10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 27.02.2013
Nu, nu scrie + ca am jucat fotbal 4 ani cu legitimatie, si nu am avut nici o problema cu astmu acolo, dupa ce am renuntat cu fotbalul a inceput iara sa mai ma supere.Dar in timp ce practic un sport nu am treaba. Daca ma las e bai..Sunt deabea clasa a-11-a, ce parere mai aveti ?

#18
RazvanInfo10

RazvanInfo10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 27.02.2013
Nimic ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate