Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum alflu un IP

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View PostBogdan!, on Dec 1 2005, 12:16, said:

se pot afla date despre ip la http://ripe.net/whois  :huh:

Nu poti afla decat provider-ul si orasul respectiv tara.

#20
phanatick

phanatick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.11.2005

View PostBNG, on Dec 1 2005, 12:39, said:

Nu poti afla decat provider-ul si orasul respectiv tara.
de ripe stiam :D speram ca se poate afla si adresa.Nu stiu de ce dar la ripe ipurile din usa nu le recunoaste.Nu stiti alt site care sa arate si ipurile din celelelalte continente ,ca eu la ripe numai din europa am putut vedea :((

#21
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Se poate afla doar ceea ce providerul vrea sa se afle.Nu afli nici o informatie secreta, stai linistit.
Incearca SamSpade daca tot insisti

#22
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
kiar ca infractori.... :))

#23
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 02.08.2004

Quote

La ultima versiune de yahoo messenger nu mai merge. Am observat ca transferul nu se mai face peer to peer cand se poate. Se face prin serverul lor intotdeauna. Am observat si o limita de 100MB limita care nu era la versiunea 6 care stia de p2p. Asta e...

Se poate si la ultima versiune de mess.

#24
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View Postkng, on Dec 3 2005, 19:43, said:

Se poate si la ultima versiune de mess.

Pai daca se poate spune-ne si noua ca vrem sa stim cum!  :deadtongue:

#25
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
start+cmd+netstat -a

#26
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View Postynocentzya, on Dec 4 2005, 15:17, said:

start+cmd+netstat -a

Ai incercat si ti-a mers tie ?  :huh:

#27
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

View Postkng, on Dec 3 2005, 19:43, said:

Se poate si la ultima versiune de mess.
Atunci nu inteleg de ce atunci cand trimit la un calculator din retea cu ultima versiune sa zicem 90MB am surpriza sa stau zeci de minute sa il iau. Dar cand rulez cu versiunea 6 sau trillian am surpriza sa mearga la viteza retelei. Mentionez ca nu e vorba de nici un firewall care ar putea sa blocheze.

#28
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
pt ca 7 se conectteaza la server pe cand 6 e peer to peer

da ma merge netstatu

p.s. stii sa-l folosesti?

#29
Big_Ben

Big_Ben

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 01.07.2005
Scuze daca sunt putin off-topic,dar eu as vrea sa pun problema putin pe dos:de vreo trei saptamani,un idiot imi tot scaneaza porturile.Stiu din posturile voastre din alte topicuri legate de scanarile de porturi,ca nu se intampla nimik grav daca ti se scaneaza porturile....Am folosit http://ripe.net/whois si am aflat ca este un chinez tipul care ma tot streseaza.Ideea e ca este chiar foarte foarte stresant:eu am configurat din setarile lui Sygate Personal Firewall Pro sa blocheze ip-ul respectiv timpul maxim:999999 de minute.Pe vremuri,cand imi scanau porturile "pustani" aceasta regula functiona de minune(desi erau puse doar vreo 6000 de minute).Se pare(si o sa vedeti din log-ul meu) ca tipul nu e deloc afectat de aceasta regula.....Logul e doar pe 3 zile fiindca am reinstalat windowsul,dar altfel log-ul ar fi fost muuult mai lung.
    
    Rugamintea mea este sa imi dati (daca exista) un "ac de cojocul" tipului,sau macar o solutie sa ii blochez cumva definitiv ip-ul sa nu ma mai streseze. :worthy:

Attached Files

  • Attached File  Clip.jpg   295.09K   138 downloads


#30
Daisuke

Daisuke

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 19.01.2004
S-au ocupat altii inaintea ta sa raporteze IP-ul asta la [email protected]

DShield.org said:

Country:    CN
Contact E-mail: [email protected]
AS Number: 4837
AS Name: CHINA169-Backbone
AS Contact: [email protected]
Total Records against IP:   468208
Number of targets: 6018
Date Range: 2005-11-14 to 2005-12-05

Tot DShield.org spune:

Quote

Last Fightback Sent: sent to [email protected] on 2005-11-18 07:50:34
no reply received
Adica nu au primit un reply din 18 noiembrie.

Informatii suplimentare:
DShield.org - Distributed Intrusion Detection System - http://www.dshield.org/

Edited by Daisuke, 07 December 2005 - 00:07.


#31
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Nu-ti face probleme nu te urmareste pe tine in mod special, scaneaza un range de ip-uri la intervale regulate presupun.Nu inteleg de ce le bagi in seama.Scanarea de porturi e total inofensiva, are doar scop informativ, de cele mai multe ori pentru a afla serviciile disponibile si porturile deschise.Cum tu ai un firewall si inca unul bun toate porturile sunt blocate asa ca poate face cate scanari vrea.Sfatul meu este sa ignori scanarile si logul.Si eu cand am instalat prima data un firewall urmaream logul si eram foarte alarmat cand imi scana cineva ip-ul, ma gandeam ca ma ataca hackerii :D .Dupa ce am capatat mai multa experienta mi-am dat seama ca aceste loguri nu merita urmarite asa atent, majoritatea traficului care apare in loguri e doar trafic normal de retea.

#32
Daisuke

Daisuke

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 19.01.2004
:coolspeak:

Uite ca altii au noroc. Dupa ce faci o reclamatie se iau masuri drastice impotriva PC-ului si userului:

DShield.org said:

Date: Mon, 7 Feb 2005 16:25:43 -0500

This user has been locked in the trunk of a 1980 Cadillac along with his PC and has been driven up and down a very bumpy road for several hrs and we believe that the problem is now resolved.

Thank you for the report
Probabil cu chinezii e mai complicat, pana ii prind PC-ul, il taie si il baga intr-un geamantan dureaza ceva.

#33
susu

susu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.12.2005
tafli ffffffffffffffffff.simplu.deschizi run si tastezi " %windir%\system32\cmd.exe /k ipconfig /renew " si afli tot ce vrei si chiar mai mult  :inlove: !

afli ffffffffffffffffff.simplu.deschizi run si tastezi " %windir%\system32\cmd.exe /k ipconfig /renew " si afli tot ce vrei si chiar mai mult  :inlove: !

#34
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Stiu ca in Netlimiter iti arata ip-urile cu cei care vorbesti in yahoo ... LA un moment dat stiu ca verificasem si arata corect ... (mai arata el cateva ip-rui care nush de unde sunt, dar se poate afla)

#35
jeancezar

jeancezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 01.02.2004
O metoda mult mai simpla: http://gaim.sourceforge.net/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate