Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Aventura Rusia

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
vlady_dracul

vlady_dracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2009
Ar fi interesant sa merg pana la Almaty in sudul Kazakhstanului. E 160 de euro dus. Ar veni 320 de euro dus-intors. Dar parca e cam departe sa merg cu o suma de bani destul de fixa, 1000 de euro. Trebuie totul calculat la sange. Si pe cont propriu nu stiu daca e o idee tocmai buna sa plec fara macar 1500. In 2 altfel ar sta lucrurile. EU la Petersburg dau pe hostel 80 de euro pt 8 zile. Mai costa si viza 35 de euro. plus cea de rusia 50 de euro aproape. SI daca ar fi sa merg spre almaty sau poate astana ar trebui sa renunt la cazare in Moscowa si odata ajuns acolo sa schimb trenul fara a vizita prea mult. (In situatia bugetului de 1000 euro) Jerome da-mi tu un traseu pentru kazakshtan convenabil. Daca ar costa trenul cat costa din Istanbul pana in Teheran (50 de euro) ar fi perfect.

#20
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009
La bugetul asta nu merge si Moscova-St Petersburg si Asia Centrala.
In Asia Centrala costurilezilnice sunt mult sub M-SP
Pana la urma e important sa mergi unde te trage inima, imaginatia  si-ti permite bugetul :)

#21
vlady_dracul

vlady_dracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2009
Deci tu in locul meu ai lua trenul pana la Moscova si de acolo direct Almaty nu? fara a mai pierde timpul prin Moscowa? asa m-as incadra in buget zic eu. si ca planificare cum sa fac? sa stau doar in Almaty? sau sa merg si la tashkent? Eu imi doresc sa vad mult asia centrala. Mai mult decat Petersburg si Moscowa. NU vreau sa vad grandomanie si opulenta. Vreau ceva iesit din tiparele europene si cred zonele astea ar corespunde cerintelor mele.

#22
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

 vlady_dracul, on 09 iulie 2013 - 12:26, said:

Deci tu in locul meu ai lua trenul pana la Moscova si de acolo direct Almaty nu? fara a mai pierde timpul prin Moscowa? asa m-as incadra in buget zic eu. si ca planificare cum sa fac? sa stau doar in Almaty? sau sa merg si la tashkent? Eu imi doresc sa vad mult asia centrala. Mai mult decat Petersburg si Moscowa. NU vreau sa vad grandomanie si opulenta. Vreau ceva iesit din tiparele europene si cred zonele astea ar corespunde cerintelor mele.

Asia Centrala  reprezinta cu totul alta lume, cu totul altceva decat M sau SP
Apropo, si M si SP in acest moment, sunt mai scumpe decat multe destinatii europene clasice.
Un traseu cu Taskent-Buxoro (Buhara)-Samarkand-Xiva te duce la Tamerlan, Medresea lui Ulug Beg, adevaratele bazare (nu fake-urile europenizate din Istanbul), vechea cetate Chiva.
Sa ma apuc sa le descriu, e greu, asa cum am mai spus, e alta lume, mai ales cand iesi din zona centrala a oraselor.

Edited by Jerome4, 09 July 2013 - 12:42.


#23
vlady_dracul

vlady_dracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2009
imi zici te rog care e procedura de viza pt Uzbekistan si cat costa?

#24
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

 vlady_dracul, on 09 iulie 2013 - 12:44, said:

imi zici te rog care e procedura de viza pt Uzbekistan si cat costa?

Ai inceput sa analizezi?  Posted Image
Sau direct

Edited by Jerome4, 09 July 2013 - 12:50.


#25
vlady_dracul

vlady_dracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2009
da. ms pentru link. il citisem si eu. mai bine aplic acolo in Almaty direct la ambasada Uzbekistanului daca hotarasc sa merg pe ruta asta. Desi e cam complicat ca viza mea de rusia e single entry din cate stiu. si nu stiu cum fac la intoarcere:))))). ca daca e single entry mai mult ca sigur nu ma mai lasa domnu vames sa intru inapoi in Rusia:))))

#26
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

 vlady_dracul, on 09 iulie 2013 - 12:52, said:

da. ms pentru link. il citisem si eu. mai bine aplic acolo in Almaty direct la ambasada Uzbekistanului daca hotarasc sa merg pe ruta asta. Desi e cam complicat ca viza mea de rusia e single entry din cate stiu. si nu stiu cum fac la intoarcere:))))). ca daca e single entry mai mult ca sigur nu ma mai lasa domnu vames sa intru inapoi in Rusia:))))

Ceri azil politic si apoi vezi si Venezuela sau Nicaragua :))

#27
vlady_dracul

vlady_dracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2009
M-am hotarat. O sa urmez traseul initial. Cu mentiunea ca voi sta si prin Moscova 4 zile. In Chisinau o zi, Moscova 3, 4 zile, Petersburg 3,4 zile, Helsinki 2 zile, Budapesta o zi. Desi mi-ar fi placut, varianta cu Kazahstan si Uzbekistan mi se pare ceva mai costisitoarea si o voi lasa pe alta data. Sa vedem daca pana la jumate lui August mai gasesc pe cineva interesat sa faca excursia asta.

#28
cristinel13

cristinel13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.03.2007
URAAAA!
NE-AM INTORS DE LA VLADIVOSTOK, PLECATI DIN MOSCOVA PE 2 AUGUST 2013...
DIN VLADI AM LUAT FERIBOTUL SI AM MERS IN COREEA DE SUD SI JAPONIA-HIROSHIMA...
LA INTOARCRE AM OPRIT LA BAIKAL 4 ZILE...TOTAL O LUNA DE ZILE, DIN CARE TRANSIBERIAN APROAPE 8 ZILE ZI SI NOAPTE PINA LA VLADIVOSTOK...
MULTE INTAMPLARI NEPREVAZUTE...
AM STRANS MATERIAL PENTRU O CARTE SI AM FACUT MII DE POZE SI FILMARI...
BINE V-AM REGASIT!!
DACA PLEACA CINEVA INTR-ACOLO ARE NEVOIE NEAPARATA DE SFATURI...NU E SIMPLU SI NU E NICI IEFTIN...POATE SA MA CONTACTEZE!
SALUTARE,
ING. SILVIC, ARITON CRISTINEL

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate