Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Diablo III

- - - - -
  • Please log in to reply
468 replies to this topic

#1
super-atu

super-atu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 05.07.2006
Am fost un fan inrait al seriei. Am jucat cu deosebita placere si Diablo I si Diablo II simplu si LOD. Doamne cate ore am pierdut in fata calculatorului din cauza lor. Se aud din ce in ce mai multe zvonuri legate de ultimul titlu din seria Diablo si anume Diablo III. Urmeaza Blizzcon-ul unde se pare ca va fi anuntat, eu deja am inceput sa ma gandesc cum ar putea arata cea de-a treia parte a seriei, ca cica Blizzard ar fi facut angajari noi pentru un proiect nou dar neanuntat ca titlu. Ce ziceti va fi Diablo III?  :naughty:
Vreau sa aud si parerea voastra

#2
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Am incercat Titan Quest + expansion, care s-a vrut sa fie un fel de Diablo 2.5 sau asa ceva. Ei bine, pana la urma tot la Diablo 2 m-am intors si acum joc de zor :lol:

Am auzit zvonuri despre D3 dar nu stiu ce sa zic. Blizzard de obicei nu lucreaza la mai mult de 1-2 jocuri deodata iar acum sunt ocupati cu WoW si SC2.

Alte jocuri care vor sa fie inlocuitoare de D3 sunt Hellgate: London si Loki. Urmeaza sa apara.

#3
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Na ca se aud zvonuri pe net despre un potential Diablo 3.
Se pare ca Blizzard va anunta la BlizzCon pe 3-4 August un joc nou. Sansele cele mai mari sunt sa fie D3 sau un joc total diferit de Diablo/Starcraft/Warcraft.

#4
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005
Am auzit un zvon ca Diablo III ar putea fi MMORPG. Ar fi interesant.

#5
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

View Postsuper-atu, on Jul 12 2007, 08:11, said:

Am fost un fan inrait al seriei. Am jucat cu deosebita placere si Diablo I si Diablo II simplu si LOD. Doamne cate ore am pierdut in fata calculatorului din cauza lor. Se aud din ce in ce mai multe zvonuri legate de ultimul titlu din seria Diablo si anume Diablo III. Urmeaza Blizzcon-ul unde se pare ca va fi anuntat, eu deja am inceput sa ma gandesc cum ar putea arata cea de-a treia parte a seriei, ca cica Blizzard ar fi facut angajari noi pentru un proiect nou dar neanuntat ca titlu. Ce ziceti va fi Diablo III?  :naughty:
Vreau sa aud si parerea voastra

Am jucat doar Diablo 2 LOD dar am pierdut o gramada de ore....de nopti nu mai vorbesc.....Acu tot asta joc pe battlenet.
Intradevar la ora actuala Blizzard esteocupata cu jocu Starcraft 2 si imbunatatirile de la WOW.Ar fi marfa sa apara si Diablo 3 dar sincer nustiu daca va mai continua seria.Oricum cum sau apacuat de Starcraft 2 la diferenta de vreo 8 ani sau mai mult asa sar putea apuca de Diablo 3 dupa terminarea jocului Starcraft 2  :lol:

#6
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
eu sper ca jocul la care lucreaza blizzard sa fie diablo 3 - mmorpg sau nu.

#7
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Observ o adevărată obsesie pentru MMORPG-uri Blizzard de la apariția lui WoW. Toată lumea are impresia că apare MMORPG Starcraft, MMORPG Diablo, MMORPG Lost Vikings. M-am săturat de atâtea presupuneri nejustificate. Este suficient un MMO, nu trebuie să transformăm toate seriile în acest gen de jocuri.

Personal sper să anunțe acest joc și să fie un RPG tradițional ca și primele două, dar cu grafică spectaculoasă, boși imenși și memorabili și mod cooperativ obligatoriu.

View PostWizardAly, on Jul 29 2007, 23:50, said:

Oricum cum sau apacuat de Starcraft 2 la diferenta de vreo 8 ani sau mai mult asa sar putea apuca de Diablo 3 dupa terminarea jocului Starcraft 2  :lol:
Nu are absolut nici o legătură cu Starcraft 2. Blizzard a declarat că are în acest moment 3 echipe: WoW, Starcraft 2 și unannounced project.

#8
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

View PostYoYo69ErS, on Jul 22 2007, 12:40, said:

Am auzit un zvon ca Diablo III ar putea fi MMORPG. Ar fi interesant.

Sa speram ca nu va fi MMORPG. De altfel si-ar da cu stangu'n dreptu' daca l-ar face MMORPG. Ar insemna sa-si faca singuri concurenta.

Ce e ingrijorator (pt mine, dar tot n-am pierdut speranta) e ca n-au anuntat nimic despre jocul secred la care lucreaza, la Blizzcon. Au fost mai multe indicii importante cum ca ar lucra la un Diablo 3. Unul din cele mai interesante este bannerul de pe situl Blizzcon
Attached File  untitled.JPG   50.89K   243 downloads
care arata clar capul lui Diablo ascuns in spatele celorlalte personaje.

Eu am incredere ca Blizzard vor lansa la un moment dat Diablo 3. E posibil sa-l anunte la anul. Cu un Diablo 3 ar acoperi mai multe planuri: MMORPG, RTS si (action) RPG. Cel din urma este pt fanii diehard de D3 care nu vor sa petreaca atata timp pe net cu un MMORPG.

#9
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

View PostCodename, on Jul 30 2007, 17:36, said:

Nu are absolut nici o legătură cu Starcraft 2. Blizzard a declarat că are în acest moment 3 echipe: WoW, Starcraft 2 și unannounced project.

Eu tocmai la asta m-am referit.Nu ar putea fi proiectu necunoscut Diablo 3???

#10
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View PostWizardAly, on Aug 15 2007, 08:28, said:

Eu tocmai la asta m-am referit.Nu ar putea fi proiectu necunoscut Diablo 3???

si eu sper sa fie Diablo 3..

#11
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Mda, Blizzard au tras o mare tzeapa anul asta la BlizCon. Multi, inclusiv eu, erau convinsi ca vor anunta Diablo 3. Cu toate astea se pare ca Blizz n-a uitat de Diablo 3 si il vor lansa la un moment dat. Posibil sa-l anunte candva la anul. In orice caz, speranta moare ultima :lol:

Pana atunci eu cred ca avem un inlocuitor foarte bun si anume Hellgate:London, vezi si postul meu referitor la jocul asta aici: http://forum.softped...howtopic=297588

#12
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Sa recunoastem Diablo II a fost unul din celel mai de succes titluri din istorie... Daca lanseaza III, vor deturna o mare parte din atentia cuvenita (sau nu ) lui WoW. Se vor concura singuri si asta nu e in avantajul lor... eu cred ca miscarea aceasta cu Starcraft II care nu are de aface intru nimic cu Doablo II sau WoW este inteligenta. Diablo si cu WoW se aseamana intru catva (sistem de skiluri, lv. up, armuri si alte chestii). Mie mi se pare normal sa nu apara decat la cativa ani buni de la terminarea interesului general pt WoW

#13
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Ai dreptate (intr-un fel). Un D3 ar fura o parte din clientela WoW. Si aproape sigur D3 nu va fi cu plata lunara, ca asta nu s-ar potrivi cu ce a fost in trecut.

Pe de alta parte sunt multi fani inraiti de D2 care nu joaca WoW sau au fost dezamagiti de WoW (ca mine) si care asteapta cu nerabdare D3. De fapt sunt legiuni intregi de astfel de fani. Asa ca Blizzard ar putea profita si de pe piata asta.

Eu cred totusi ca WoW, SC2 si D3 ocupa sectiuni diferite de piata si Blizzard ar putea scoate profit maxim daca ar profita de pe urma la toate 3.

Speranta mea e ca Hellgate London va avea un asa de mare succes incat sa-i puna pe Blizzard pe ganduri sa se grabeasca si sa scoata un D3 meserias :)

#14
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View PostNecronomikon, on Aug 15 2007, 00:14, said:

Sa speram ca nu va fi MMORPG. De altfel si-ar da cu stangu'n dreptu' daca l-ar face MMORPG. Ar insemna sa-si faca singuri concurenta.
Nu neapărat. Uită-te la NCSoft. Au la activ 4 MMORPG-uri, dintre care 2 cu foarte mare succes: Lineage2 și Guild Wars. Dar, sunt de acord că dacă jocul s-ar numi "Diablo 3", ar trebui să rămână la formula de RPG. Ar putea face ceva de genul World of Diablo dacă vor să încerce jocul ca MMORPG.

#15
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Pai daca ar face asta s-ar lovi cu stangul in dreptul. Si-ar face singuri competitie la WoW. Si nu m-as mira sa treaca 90% din lumea de la WoW la noul D3MMORPG :lol: E posibil si un World of Diablo dar dupa ce moare WoW.

#16
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
De acord, nu are nici o logica sa fie mmorpg... cat despre Hellgate, sper ca macar sa fie o copie reusita dupa Diablo

#17
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Hellgate apare in 3 zile :D
Dar nu trebuie sa te astepti sa fie copie de Diablo 2 pt ca un joc diferit, desi multe lucruri sunt similare.

#18
aclaudia

aclaudia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.01.2008
DiabloIII ?! :worthy:  
nici nu am auzit de el. il are careva? :D
p.s. hellgate london il voi primi peste vreo 2 zile... asta e de fapt diablo III ? parca n-as crede...

Edited by aclaudia, 27 January 2008 - 03:03.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate