Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Un sfat despre abdomen

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012

View PostMembruAnonim, on 05 iulie 2013 - 22:41, said:

Oricum mai omule, sa mananci 400g alune zilnic, sa mananci 3-4 cremvursti, aia nu e neaparat o dieta echilibrata. In primul rand nu au ce cauta acolo cremvurstii si pateul. Alea sunt asa, periodice, cand ai chef de gustul lor sau nu ai ce manca in casa si ai luat si tu ce ai gasit la indemana. Cauta pe net ce inseamna o dieta echilibrata, ce trebuie sa mananci, mai ales cand si cat. Oricum, am ajuns de la 1 kil de cremvursti si 1 kil de oleaginoase la ceva cremvurti si 2 cutii de alune. Poate pana la final ajungem si noi la realitate, ca prea exagerezi. Sau daca tu chiar mananci atat, sigur nu o sa ai patratele indiferent cat efort faci.
Asta este realitatea, nu cer nimănui să mă creadă pe cuvânt, adică eu am cerut sfatul vostru, nu să mă laud eu cu ce mănânc zilnic

View Postvlad29marko, on 05 iulie 2013 - 22:59, said:

Neavand legatura, pare-se, cu cazul de fata. (Conform ultimelor informatii Posted Image) se spune ca romanii mananca  mult  si prost!

Sustin aceasta teza, extrem de putini oameni fac diferenta intre dieta si regim, intre carbohidrat si proteina, intre 1 kil de alune si o cutie de 200 g.

Studiul, informatia si experienta fac diferenta. Asadar, initiator, pune mana si mai citeste si pe baza celor invatate alcatuieste-ti un program alimentar echilibrat, rational.
Daca nu, pune in practica sfatul unui coleg de mai sus: mergi la un nutritionist!

Succes!
Mulțumesc.

Să revenim la subiect și să nu mai facem atâta off-topic pe tema asta. ok băieți?

Edited by burn_day, 05 July 2013 - 23:04.


#38
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

View Postburn_day, on 05 iulie 2013 - 23:01, said:

Mulțumesc.
Să revenim la subiect și să nu mai facem atâta off-topic pe tema asta. ok băieți?
Pai sunt exact pe subiect. Ai intrebat daca are rost sa continui ceea ce faci pentru un abdomen plat. Eu si multi altii, ti-am raspuns ca pentru un abdomen frumos e imperios necesara o dieta echilibrata. De aici si discutiile pe marginea alimentatiei. Cat despre exercitii pentru muschii abdominali, recomand sa faci cateva seturi propuse de baiatu' asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BsaD-BadB9M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vlad29marko, 05 July 2013 - 23:12.


#39
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012

View Postvlad29marko, on 05 iulie 2013 - 23:11, said:

Pai sunt exact pe subiect. Ai intrebat daca are rost sa continui ceea ce faci pentru un abdomen plat. Eu si multi altii, ti-am raspuns ca pentru un abdomen frumos e imperios necesara o dieta echilibrata. De aici si discutiile pe marginea alimentatiei. Cat despre exercitii pentru muschii abdominali, recomand sa faci cateva seturi propuse de baiatu' asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BsaD-BadB9M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mulțumesc. Am observat că în videoclip acel tip spune că exersez în fiecare zi. Am citit tot aici pe forum (în alt topic) că nu este bine să faci același gen de exerciții doar o dată la 48h.

Edited by burn_day, 05 July 2013 - 23:21.


#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pai daca vrei sa antrenezi mai multe grupe de muschi, nu e bine sa le faci pe toate deodata, se fac separat, pe grupe. Dar daca vrei DOAR patratele, probabil ca e poti face zilnic. Desi nu cred ca esti atat de bine dezvoltat in rest incat sa nu te ajute alternanta de exercitii. Dar asta tine de ce vrei sa faci, ce corp ai, mai multe. Noi nu te putem ajuta aici de departe, mergi la tine in oras la o sala de forta, de oicei cei de acolo mai stiu cate ceva despre exercitiile de care ai nevoie si un pic si despre dieta. Nu exagerat, dar oricum mai multe decat stii tu.

#41
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
In primul rand excesul ala caloric nu o sa te faca musculos o sa te faca doar gras. Daca un om care lucreaza la sala pune fara injectii vreo 3-5 kg de muschi pe an, si nu, nu poti forta lucrurile fara steroizi, oricat ai manca nu vei face muschi mai repede. Nu te mai grabi ca e degeaba.
In al doilea rand, exista perete abdominal concav, drept si convex, exista si defecte de schelet care modifica aspectul cum ar fi scolioza in care patratelele sunt nealiniate din cauza torsiunii si peretele e convex din compresie adica exista un pic de burta si fara cine stie ce strat adipos. Defectele de aliniere ale coastelor si/sau bazinului, diformitati ale coloanei strica aspectul peretelui abdominal.
Point-ul numarul trei daca faci muschi sus si jos va aparea automat si abdomenul fara sa te chinui cu el in particular, se dezvolta inclusiv oblicii abdominali, nu poti avea ditamai musculatura brate-piept-picioare si adomenul atrofiat, asa o structura nu se poate stabiliza in miscare. Pe de alta parte ditamai patratelele si atrofie in rest este iar o absurditate, natura nu permite asa ceva.

#42
markko40

markko40

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.10.2008
Alea erau cantitatile pentru toata scara blocului!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate