Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Ce parere aveti despre vloggeri? Urmariti vreunul?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Doza de Has, Friend Show, Gaben, Zmenta, Vlad Coste etc. sunt oameni ce se ocupa cu vloggingul in Romania. In ultimul timp fenomenul a luat amploare si se pare ca vor fi si mai multi dupa ce Youtube a lansat Youtube Romania. De ce ?
Ce parere aveti despre acest tip de "exprimare" in mediul online? Urmariti vreun vlogger? Fac baietii istia ceva bani din toata treaba asta sau o fac din placere?

Edited by albnegru55, 04 July 2013 - 18:35.


#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,180
  • Înscris: 13.01.2011
Nu urmaresc...

#3
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
In Romania e mai greu sa faci bani din vlogging, nu cred ca exista inca cineva care sa stranga o masa de fani destul de importanta incat sa conteze.

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Urmaresc vloggeri la greu. Ce-s aia ?

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Are cineva timp si rabdare sa se uite la ce debiteaza un vlogger?
Acu pe bune, poate parea trendy, dar ma avant sa spun ca e pierdere de timp si groaznic de neinteresant/plictisitor...

Doar numele lor si ma gandesc ca sunt niste Prof Universitari ratati!

Astept momentul in care va redeveni la moda lectura! :)

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu am auzit de niciunul, de fapt doar de Doza de Has, am citit pe un blog ca ar fi ceva retard de ii place sa dea cu copy/paste.

#7
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Eu unul il urmaresc pe Gaben ...si chiar are povesti si glume tari.  Ceilalti sunt slabi. Mai sunt vreo cativa pe care intru doar sa ma amuz de ei. De exemplu Vlad Coste...care traieste cu senzatia ca e perfect si le stie pe toate.

Oricum sunt vloggeri din alte tari ce nu o ard doar in glume ca cei romani, ci sunt care au o anumita tema: medicina, sport, etc.

#8
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Români?, din când în când Doza De Has.
Din alte ţări... RWJ, Shane Dawson, Jack's Films, Tobuscus, Pewdiepie, Athene şi Swifty.
Cred că sunt mai mulţi dar nu îmi aduc aminte chiar acum Posted Image.

Edited by Sempiternal, 04 July 2013 - 18:51.


#9
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Adica asa ceva ? http://www.youtube.c...cOssareh/videos
La doza m-am uitat o data, dar nu mi-a placut ...

#10
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 Corupt, on 04 iulie 2013 - 18:53, said:

Adica asa ceva ? http://www.youtube.c...cOssareh/videos
La doza m-am uitat o data, dar nu mi-a placut ...

Da... doza are glume pentru copii, aia e diferenta intre umorul lui Mikey (cel care prezinta) si gaben

#11
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

 albnegru55, on 04 iulie 2013 - 18:48, said:

Eu unul il urmaresc pe Gaben ...si chiar are povesti si glume tari.  Ceilalti sunt slabi. Mai sunt vreo cativa pe care intru doar sa ma amuz de ei. De exemplu Vlad Coste...care traieste cu senzatia ca e perfect si le stie pe toate.

Oricum sunt vloggeri din alte tari ce nu o ard doar in glume ca cei romani, ci sunt care au o anumita tema: medicina, sport, etc.

bai, omu ala a trecut prin chestii si a facut tot ce a facut pe mainile lui. ca e cu mentalitate de pocait si toate alea, ok. da tot cred ca nu vorbeste numa aberatii. macar ala a reusit ceva pana la varsta lui si doamne ajuta, ca a trecut prin multe cacaturi pana sa se insoare, sa isi construiasca viata de acuma. nu vorbi despre ce nu cunosti.

#12
Slay

Slay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.02.2005
zmenta e cretin rau. cum sa te uiti la asa ceva?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jNRQXaHIquw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
ce-i porcaria asta?

#14
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Am auzit si eu de Gaben si i-am urmarit cateva clipuri pe youtube si cateva a lui Zmenta , Gaben a fost chiar haios pe alocuri dar nu m-a determinat sa il urmaresc in continuare , o ard mai mult in misto si tot felul de glumite si as putea zice ca sunt in nota actuala a presei din Romania , scrisa si nu numai , de exemplu , daca te-ai trezit de dimineata buna si vrei sa auzi un ranjet de badaran dai pe Radio Zu si Morar probabil ca iti va ranji de vreo cateva ori in urechi , nu am nimic cu el , insa rasul lui mi se pare dea dreptul grotesc , la fel si pe Kiss Fm , iar eforturile lui Monica Anghel pe Europa Fm de a fi amuzanta mi se par mai mult o tentativa .

#15
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 04.11.2012
Ma uitam inainte la rezumatul zilei.

Edited by Fumez_Vodca, 04 July 2013 - 19:31.


#16
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 lorelei20, on 04 iulie 2013 - 19:07, said:

bai, omu ala a trecut prin chestii si a facut tot ce a facut pe mainile lui. ca e cu mentalitate de pocait si toate alea, ok. da tot cred ca nu vorbeste numa aberatii. macar ala a reusit ceva pana la varsta lui si doamne ajuta, ca a trecut prin multe cacaturi pana sa se insoare, sa isi construiasca viata de acuma. nu vorbi despre ce nu cunosti.
Bravo lui, insa:
Parerea mea e ca da lectii de viata ce il depasesc si modestia nu il caracterizeaza deloc.
Oricum, eu il cunosc ca pe baiatul care vindea bauturi proteice, cat despre ce vorbeste...ok ca vrea ceva frumos in lume insa pe mine ma doare-n 16 ca s-a casatorit la 21 de ani, ca are salariu cat sase salarii de profesori, ca ii merge bine afacerea.
Eu il cunosc de pe vremea cand posta pe net filmulete cu shake-uri proteice.
Oricum cel mai mult imi place la el de ...
...nevasta-sa.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jdj5c9zapvA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ahh si faza "Like si Share fiindca aveti un motiv in plus...azi e nunta mea"
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HOwmv66Otxw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS. Nu am zis ca e baiat rau.

Edited by albnegru55, 04 July 2013 - 20:03.


#17
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

 albnegru55, on 04 iulie 2013 - 19:58, said:

Parerea mea e ca da lectii de viata ce il depasesc si modestia nu il caracterizeaza deloc.
Oricum, eu il cunosc ca pe baiatul care vindea bauturi proteice, cat despre ce vorbeste...ok ca vrea ceva frumos in lume insa pe mine ma doare-n 16 ca s-a casatorit la 21 de ani, ca are salariu cat sase salarii de profesori, ca ii merge bine afacerea.

te pune cineva sa il urmaresti? da frate, are unele video-uri enervante. mai pusca cate unu ok. chestia cu modestia vine din experienta lui de viata.(si din mentalitatea pocaita sa fi multumit si peste de tot ce ai)

 albnegru55, on 04 iulie 2013 - 19:58, said:

Oricum cel mai mult imi place la el de ...
...nevasta-sa.

nevasta-sa e una din 2. aka are o sora geamana identica, singura Posted Image(rectific, aparent are ceva iubit mai nou)

[ https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/540346_4450350106155_482779602_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by lorelei20, 04 July 2013 - 20:07.


#18
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 lorelei20, on 04 iulie 2013 - 20:05, said:

te pune cineva sa il urmaresti? da frate, are unele video-uri enervante. mai pusca cate unu ok. chestia cu modestia vine din experienta lui de viata.(si din mentalitatea pocaita sa fi multumit si peste de tot ce ai)



nevasta-sa e una din 2. aka are o sora geamana identica, singura Posted Image


Nu, il urmaresc fiindca printre laude mai spune si cate un lucru interesant, nu stiam ca e pocait si nici nu ma prea intereseaza. (Nu-mi place sa vorbesc despre religie, fiecare e liber sa il slujeasca pe Dumnezeul lui asa cum vrea.).
De unde sti ca e singura, esti cumva din Oradea?

https://fbcdn-sphoto...407902260_n.jpg
Fuck ...chiar (da nu e singura, e si aia logodita), am dat un search pe facebook, abele seamana cu o panarama de la mine de la facultate cu care m-am intersectat acum vreo cativa ani. (https://fbcdn-sphoto...389983858_n.jpg)
Oricum parca nevasta-sa lui Vlad e mai rafinata la aspect.

Edited by albnegru55, 04 July 2013 - 20:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate