Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Orange oferã servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Orange România are de gând în viitorul apropiat sau îndepărtat să ofere servicii integrate de televiziune, internet (fix și/sau mobil), telefonie (mobilă și/sau fixă)? Nu de alta, dar eu și mulți alții ca mine, considerăm că ar fi timpul să se treacă și la această etapă și să nu ne mai jecmănească individual pentru fiecare serviciu pe cei care avem toate serviciile de la ei.Posted Image
Plus că dacă vorbești cu unul dintre departamentele lor, ei nu știu, nu cunosc despre celelalte, etc. Doar la bani știu să te jecmănească la comun!Posted Image

Edited by vio73, 04 July 2013 - 13:46.


#2
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Adica gen romtelecom ? Si care ar fi ideea ? La romtelecom crezi ca stiu uni de alti .

Edited by marcu35, 04 July 2013 - 13:59.


#3
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Eu nu mai zic nimic...

#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Gen RDS ?

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007

View Postvio73, on 04 iulie 2013 - 13:44, said:

servicii integrate de televiziune, internet (fix și/sau mobil), telefonie (mobilă și/sau fixă)?
pentru ca decat sa zici 30 de euro pe luna, mai bine zici 10 ici, 10 colo si 10 dincolo.

View PostErgaust, on 04 iulie 2013 - 14:11, said:

Orange e deseu, toti mai multi se trec pe prepay...
Posted Image

Edited by slai, 04 July 2013 - 14:14.


#6
Ergaust

Ergaust

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 13.06.2013
Orange e deseu, toti mai multi se trec pe prepay, dupa ce se satura de foamea continua de bani a Orange-ului. Sfatul meu: fugiti de Orange unde vedeti cu ochii si investiti banii cu cap, decat sa-i imbogatiti pe astia.
ON: niciodata n-o sa faca servicii integrate, iar daca o sa faca o sa coste mai mult ca planurile individuale, caci asa ne-a obisnuit Orange Ro pana acuma.

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,571
  • Înscris: 30.07.2003

View Postvio73, on 04 iulie 2013 - 13:44, said:

Orange România are de gând în viitorul apropiat sau îndepărtat să ofere [...]
Nu crezi ca vorbesti singur ? Posted Image

#8
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006
@vio73...si daca ar face...ce?0 Chiar te-ar interesa sa iti faci un pachet complet la ei? Nu iti ajunge ca ii ai pe cap cu abonamentul de voce si internet sau ce ai tu? parca au devenit nesimtiti , aroganti si de 2 lei in ultima vreme, in conceptia ta, acum vrei si tv de la ei? Sa nu imi spui ca i-ai sunat la RC sa ii intrebi si chestia asta...daca da, chiar ai devenit un cunoscut printre angajatii de la RC, cred ca i-ai stresat de te viseaza si noaptea oamenii aia de acolo..saracii, cu ce or fi gresit ei.

Daca e doar o intrebare retorica asa de informarea a masei publice....mai putin conteaza, vor iesi cand vor iesi, oricum, omul care are nevoie de televizor, telefon si internet, se orienteaza, nu duce lipsa de nimic.

Vad ca inca mai iubesti orange-ul, zici ca au devenit naspa, dar tot indragostit de ei esti.

View Postvio73, on 04 iulie 2013 - 13:44, said:

să nu ne mai jecmănească individual pentru fiecare serviciu pe cei care avem toate serviciile de la ei.Posted Image
etc. Doar la bani știu să te jecmănească la comun!Posted Image
Asta chiar nu am prins-o...ce ai vrut sa zici? cine te-a jecmanit individual? Acum doresti sa te jecmaneasca in grup sau cum? ce vrea sa insemne faza asta cu jecmanitul?

A JECMĂNÍ ~ésc tranz. (persoane) 1) A lipsi (complet) de avere; a prăda; a jefui; a despuia; a jupui. 2) A priva (de bani sau de alte bunuri materiale) prin exploatare sau prin violență; a jefui; a jumuli. /Din jecman

Din cate stiu eu, Orange, ca si alti furnizorii de servicii, iti ofera ceva in schimbul unor bani pe care tu ii platesti, deci faci un schimb, tu dai bani, ei iti dau servicii (nu comentam ce fel de servicii, bune, rele, proaste, de calitate etc), in cunostinta de cauza, tu dai niste bani cu stirea ta si cu al tau consimtamnat, ei iti dau servicii....jecmanire este similar cu A TE FURA, adica a iti lua banii si a nu iti da nimic in schimb. Care e problema ta de fapt? Cine cu ce te-a jecmanit frate, ca dai drumul la niste vorbe de te doare mintea.

Edited by cuculea, 04 July 2013 - 14:29.


#9
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Ma refeream ca am toate serviciile  adica tv, internet, telefonie, iar la ei nu e problema. Sa va dau exemplu: am facut abonament tv, cu speranta ca vor da si online voie , fara consum de trafic, sa te uiti la tv pe laptop, smart tv, etc. Nici vorba de asa ceva. Aia de la tv te trimit la aia de la date si ceilalti spun ca nu stiu. De aia zic. La ceilalti, in momentul in care iti iei toate serviciile, au anumite reduceri, dar la banditii astia nici nu stii cu cine sa vorbesti. Scumpi foc si hoti la fel!
Cuculea, nu ca ma fura pe fata, dar indirect, cand ti iau multi bani si nu accepta niciun compromis.. De curand am vrut sa trec trec la un abonament tigru de la un cangur 12. Stii ce mi s-a spus? Nu conteaza ca am perioada contractuala 22 luni, ci trebuie sa prelungesc pe 30 luni pentru a mi se se da tigru 11 + optiunea net news de 2 euro. Adica sa le dai si mai multi bani pe luna si mai mult timp. Au zis , dupa nenumarate interventii, ca imi dautigru 16 fara prelungire, oferta refuzata de mine. Si atunci?

View Postneagu_laurentiu, on 04 iulie 2013 - 14:17, said:


Nu crezi ca vorbesti singur ? Posted Image
S-ar putea, dar erau unele discutii pe la sediul lor din Franta cum ca in Romania si Belgia nu prea sunt asa de bine cu banii pentru ca nu au servicii 4 play sau ceva de genul.

Edited by vio73, 04 July 2013 - 14:47.


#10
cypris

cypris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 31.01.2009
Scumpi si hoti, dar de-abia astepti sa-ti expire perioada contractuala ca sa-ti faci prelungire la ei. Esti cam sado-maso, cu cat te "spankuieste" orange-ul mai tare, cu atat vrei mai mult :D

#11
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View Postvio73, on 04 iulie 2013 - 14:37, said:

Ma refeream ca am toate serviciile  adica tv, internet, telefonie, iar la ei nu e problema. Sa va dau exemplu: am facut abonament tv, cu speranta ca vor da si online voie , fara consum de trafic, sa te uiti la tv pe laptop, smart tv, etc. Nici vorba de asa ceva. Aia de la tv te trimit la
Cum bre nu e problema...pai mai acum ceva zile in urma spuneai ca au devenit super naspa astia de la orange si ca tu te-ai saturat de ei si ca bla bla bla...sa nu iti caut acum posturile...pai ce facem aici...ori bagam divortz ori nu mai bagam.

View Postcypris, on 04 iulie 2013 - 14:45, said:

Scumpi si hoti, dar de-abia astepti sa-ti expire perioada contractuala ca sa-ti faci prelungire la ei. Esti cam sado-maso, cu cat te "spankuieste" orange-ul mai tare, cu atat vrei mai mult Posted Image
Yesss...baby Posted Image

Edited by cuculea, 04 July 2013 - 14:50.


#12
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Nu e problema in sensul ca poti cotiza fara numar si pentru ei esti insignifiant. Sau mai pe inteles, nu contezi!
P.S. Cred ca e mai putin important ce fac eu cand mi se expira perioada contractuala, ci faptul ca problema cu serviciile scumpe si nesimtirea raman si nu vor sa se schimbe nimic in mod concret. Iar daca voi spuneti ca e bine sa-ti dea in continuare 30 gb la 25 euro ( mai nou numai 25 de gb ), cu limitare la 128 kbps, etc, eu nu mia zic nimic. Stiu, eu sunt de vina pentru ca am sperat ca se va schimba in binesi s-a intamplat invers.

Edited by vio73, 04 July 2013 - 15:06.


#13
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View Postvio73, on 04 iulie 2013 - 14:49, said:

Nu e problema in sensul ca poti cotiza fara numar si pentru ei esti insignifiant. Sau mai pe inteles, nu contezi!
Ce vorbesti acolo man...fa-ne si pe noi sa intelegem, ca vad ca ai un monolog numai de tine ineteles....ce cotizezi fara numar? ce nu contezi?

#14
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
La toate serviciile cat crezi ca le las? Ia fa calculul cat ai da la altii pentru servicii similare. Am o rugaminte: eu v-am tratat civilizat, iar voi ma tratati de parca ati lucra la orange? Atunci, tineti-le partea si e ok. Este foarte bine ce fac si ii sfatuiesc s-o faca inca 100 de ani pentru ca la ceilalti au servicii integrate (Polonia, Franta, etc), iar la noi merge si asa. Si vad ca au si suport!

Edited by vio73, 04 July 2013 - 15:10.


#15
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
vio73: nu te mai agita ca te agiti degeaba...

#16
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View Postvio73, on 04 iulie 2013 - 15:00, said:

La toate serviciile cat crezi ca le las? Ia fa calculul cat ai da la altii pentru servicii similare. Am o rugaminte: eu v-am tratat civilizat, iar voi ma tratati de parca ati lucra la orange? Atunci, tineti-le partea si e ok. Este foarte bine ce fac si ii sfatuiesc s-o faca inca 100 de ani pentru ca la ceilalti au servicii integrate (Polonia, Franta, etc), iar la noi merge si asa.
Nu tin pare nimanui, incerc sa fiu realist....tu arunci niste vorbe care nu isi au locul si nici cazul...jecmanit....ti-am aratat ce inseamna asta, dar ceea ce spui tu cu ceea ce se intampla in realitate, sunt doua lucruri total diferite. Nu trebuie sa te simti atacat, ci trebuie doar sa gandestii ceea ce spui si sa incerci sa fii cat mai realist. Folosesti niste cuvinte mult prea exagerate (daca pot spune asa), te contrazici de multe ori singur si de multe ori vorbesti fara noima. repet, nu tin partesa Orange-ului si a nimanui, dar adevarul e adevar, realitatea e realitate, daca tu nu o vezi, foarte rau.

Hai sa iti dau un exemplu...sa consideram ca tu esti un profesor, elevii tai au note proaste si sunt niste golani, fara rezultate bune la materia ta. Asta ce inseamna? Ca tu jecmanesti statul roman, adica tu iti iei salariul de la stat, dar nu dai nimic la schimb? Nici pe departe, daca copii vor sa fie niste haimanale, sa fie sanatosi, dar tu iti faci datoria, iti faci job-ul, primesti bani de la stat 9leafa ta de profesorasi), in schimbul lefei dai ceva, adica orele de educatie ....asta nu se numeste jecmaneala...intelegi acum sensul acestui cuvant pe care tu l-ai aruncat aiurea???

Ma rog, am pretentii la tine ca asti baiat inteligent si stii ai capacitatea sa intelegi ceva, sper s anu ma insel.

Edited by cuculea, 04 July 2013 - 15:13.


#17
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Nu ma agit dar se pare ca astia fac asa cu noi pentru ca pot. Nu m-ar mira ca multi sa fie chiar de la orange!
@cuculea tu te referi la sensul cuvintelor, dar nu este vorba de aia. Da, poate ca exagerez cu ,,jecmaneala", dar nu asta era sensul celor spuse de mine aici. Eu ma refer ca ar trebui sa poti negocia un pachet de servicii la care sa primesti ceva reduceri ( daca ai toate serviciile de la ei) si sa vorbesti cu un singur consultant cand vorbesti de preturi, retention, etc. Sigur, punctual, poti vorbi cu ceilalti consultanti, cand ai vreo problema concreta la vreun serviciu. Mie asa mi s-ar parea corect!

Edited by vio73, 04 July 2013 - 15:22.


#18
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Atata timp cat oameni platesc si se aboneaza "incontinoare" la ei totul e ok pentru ei deci si RC face serviciu bun .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate