Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Problema cu un URL relativ in VB6

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postelbert, on 02 septembrie 2013 - 10:40, said:

In IE8 chiar afiseaza jos DONE dar problema este ca nu se incarca niciun continut.

Tu intelegi ce inseamna
Content-Length: 0
adica lipsa continut, doresti ca browser-ul sa-ti incarce continut din burta?

Edited by MarianG, 02 September 2013 - 11:33.


#20
elbert

elbert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 31.08.2012

View PostMarianG, on 02 septembrie 2013 - 11:28, said:

Tu intelegi ce inseamna
Content-Length: 0
adica lipsa continut, doresti ca browser-ul sa-ti incarce continut din burta?

Tu ai inteles ce vreau eu de fapt?

Edited by elbert, 05 September 2013 - 10:07.


#21
nexusm

nexusm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,793
  • Înscris: 07.07.2011
nu stiu daca asta este adevarata problema dar am gasit cateva discutii pe net, in care unii explica aceste erori ca fiind caracteristice doar unor versiuni (revizii) ale IE8, pomenind si de setarile lui vs OS (probabil un complex de setari ale IE sub unele setari ale OS). repet, asta este ce-am gasit eu si nu stiu cat este de valabil.
bafta...

#22
elbert

elbert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 31.08.2012
Da, si eu am gasit pt IE8 sa fac nu stiu ce setari prin el, dar fara succes. Oricum am vorbit cu cei de la suport Microsoft Romania si mi-au confirmat beleaua asta. A ramas ca au luat la cunostinta sezizarea mea si probabil o sa apara un patch de corectare.

Si tot am auzit ca de la anu' Microsoft nu mai asigura service-packuri pentru XP, daca este adevarat.

Cred ca IE 8 v-a fi inmormantat cu acea belea cu tot.

Edited by elbert, 05 September 2013 - 13:13.


#23
nexusm

nexusm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,793
  • Înscris: 07.07.2011
la ce tzeapa si-au luat cu 8-ul si problemele legate de transportabilitatea sistemelor pe telefoanele mobile si eu inclin sa cred ca xp-ul este deja o linie moarta pentru ei.
si la cat de revolutionar a fost xp-ul la vremea lui, mai mult ca sigur ca si bug-urile au fost pe masura (cred ca detine recordul de upgrade-uri pe toate componentele posibile)
iar pt. IE8 sa nu uitam ca majoritatea upgrade-urile au tinut de securitate si nu de dezvoltare, asa ca o problema ca cea ridicata ca tine, chiar daca au sesizat-o candva, nu cred ca a facut obiectul unui studiu/remediu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate