Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Apartamente Iasi-Casa Noua Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
PaulStefan

PaulStefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.07.2013
Salutare,
Am vizionat un apartament in complexul Casa Noua Iasi . Nu stiu inca daca sa achizitionez un apartament nou sau unul vechi.Astept parerile voastre.Voi ce ati ales sau ce ati alege ? A cumparat cineva apartamente in acest complex? Mie mi se pare ca oferta lor este chiar mai buna decat la apartamentele vechi .In plus mi-au zis ca mi-l dau gata mobilat.

#2
hotshoted

hotshoted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.07.2013
Eu am ales apartament in bloc nou. Motivele mele:
-totul este nou si in afara apartamentului (scara, lift, etc)
-compartimentarea este diferita, mai moderna fata de blocurile vechi
-centrala termica si aer conditionat
-este deja renovat
-vecini tineri si educati (prima casa e pana in 35 de ani)
-instalatii de curent, gaz, apa noi (fara tevi sparte, probleme la curent)
-pt cei care iau credit: peste 30 de ani nu vor sta intr-un bloc vechi de 60 de ani

Ce tip de apartament ai ales si la ce pret?

#3
hotshoted

hotshoted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.07.2013
Putin cam micut la 50 mp dar la banii aia daca arata bine si e si mobilat...ce poti sa mai ceri...pret de criza.

#4
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013
Unde e blocul asta?

#5
hotshoted

hotshoted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.07.2013
PaulStefan ne ajuti? ti-au dat o oferta ceva?

#6
unomdebine2013

unomdebine2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.08.2012

 PaulStefan, on 01 iulie 2013 - 14:34, said:

Salutare,
Am vizionat un apartament in complexul Casa Noua Iasi . Nu stiu inca daca sa achizitionez un apartament nou sau unul vechi.Astept parerile voastre.Voi ce ati ales sau ce ati alege ? A cumparat cineva apartamente in acest complex? Mie mi se pare ca oferta lor este chiar mai buna decat la apartamentele vechi .In plus mi-au zis ca mi-l dau gata mobilat.

te sfatuiesc sa nu cumperi este teparul de la Art Residence, Onix Residence si acum Casa noua, citeste articolul de mai jos http://www.bzi.ro/ac...lor-foto-367223

Nu cumparati , o sa va lungeasca ani de zile pina va mutati, dezvoltatorul este un tepar de Piatra Neamt

 sparklessme, on 15 iulie 2013 - 17:01, said:

Buna! Eu deja am contractat un apartament in acest bloc si abia astept sa ma mut. Am preferat sa imi iau apartament aici in primul rand pentru ca e o zona linistita, foarte frumoasa si e si destul de aproape de strada principala. Pana acum totul a fost ok. Daca mai ai nelamuriri iti raspund cu placere!

Vezi ca multe apartamente din blocul ala sunt vindute de 2 sau 3 ori

#7
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013
draga iulia- reclama macar ne spui si nou unde e blocul asta?

#8
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013
ai incercat vreodata sa ajungi la 7 dimineata de acolo pe independentei? cam cat timp iti ia?

#9
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,666
  • Înscris: 01.09.2006
@PaulStefan

Te rog sa mentionezi toti userii pe care ii mai folosesti pe acest forum pentru a fi banati si pastrezi un singur user.
In caz contrar, topicul dispare in totalitate.
Banuiesc ca aproape toate posturile din acest topic sunt scrise de catre dezvoltator ...

#10
hotshoted

hotshoted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.07.2013

 Anca_Zaharia, on 02 august 2013 - 14:23, said:

Am achizitionat si noi prin prima casa un apartament. Am si asteptat ce-i drept, dar a meritat din ce am vazut!

Buna Anca!
Cat a durat la tine tot procesul?

 sparklessme, on 15 iulie 2013 - 17:01, said:

Buna! Eu deja am contractat un apartament in acest bloc si abia astept sa ma mut. Am preferat sa imi iau apartament aici in primul rand pentru ca e o zona linistita, foarte frumoasa si e si destul de aproape de strada principala. Pana acum totul a fost ok. Daca mai ai nelamuriri iti raspund cu placere!
Salut! Ai facut cu prima casa? Cat a durat? Merci anticipat,

#11
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,666
  • Înscris: 01.09.2006

 sparklessme, on 05 august 2013 - 12:46, said:

@hotshoted
Da, am facut cu prima casa..era cea mai buna solutie pt mine.A durat cam 2 luni jumate..pana mi-au aprobat dosarul a durat ceva, am stat cu emotii plus ca a mai fost o mica intarziere pt ca am vrut sa-mi faca finisajele ca lumea. Mai erau niste chestii care trebuiau remediate si cand te gandesti ca dupa aia platesti rate 30 de ani parca ai vrea sa fie totul cat mai bine Posted Image

Preferi acest user in loc de PaulStefan ?

#12
unomdebine2013

unomdebine2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.08.2012

 sparklessme, on 05 august 2013 - 12:46, said:

@hotshoted
Da, am facut cu prima casa..era cea mai buna solutie pt mine.A durat cam 2 luni jumate..pana mi-au aprobat dosarul a durat ceva, am stat cu emotii plus ca a mai fost o mica intarziere pt ca am vrut sa-mi faca finisajele ca lumea. Mai erau niste chestii care trebuiau remediate si cand te gandesti ca dupa aia platesti rate 30 de ani parca ai vrea sa fie totul cat mai bine Posted Image

Nu stiu cum prosteste oamenii acest escroc, tot blocul e gajat la banca, cred ca vinde fara acordul Libra Internet Bank

 hotshoted, on 05 august 2013 - 09:20, said:


Buna Anca!
Cat a durat la tine tot procesul?


Salut! Ai facut cu prima casa? Cat a durat? Merci anticipat,

stai linistit ca nu o sa-ti raspunda; doamna, asteapta de aproape 2 ani si jumatate. intrebati-o pe dama Budeanu

 Amalia_82, on 02 august 2013 - 12:07, said:

Verisoara mea si-a cumparat acum 3 luni un apartament de 2 camere in complexul "Casa Noua Iasi", prin Programul Prima Casa. Ea a fost multumita de cum au decurs discutiile, mai ales ca banca cerea tot felul de acte de la proprietarii imobilului. La inceputul anului eram decisa sa imi cumpar si eu un apt., dar in bloc vechi. De cand am vazut locuinta ei, am inceput sa ma gandesc tot mai serios la aceasta varianta, mai ales ca este inclus si mobilierul. Nu ma pricep foarte mult la domeniul constructiilor, dar voua cum vi s-au parut finisajele? Sunt de calitate?

I-au murit laudatorii lui Filip, ,marketing, marketing, de ce ati schimbat numele din Onix Residence in Casa Noua?

#13
PaulStefan

PaulStefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.07.2013
scuze nu am mai postat de ceva vreme. se pare ca am agitat apele si au inceput sa posteze tot felul de oameni. am incercat sa fac credit prima casa si nu mai sunt fonduri in euro, asadar iau o pauza ca si asa m-am stresat destul. Pt. administratorii forumului: verificati mai bine ca eu nu am timp sa postez dintr-un cont daramite din 2! succes tuturor!

#14
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,666
  • Înscris: 01.09.2006

 PaulStefan, on 06 august 2013 - 09:07, said:

Pt. administratorii forumului: verificati mai bine ca eu nu am timp sa postez dintr-un cont daramite din 2! succes tuturor!
Ti-am banat ieri vreo 5-6 clone, sper ca nu-ti mai faci altele.
Nu te mai da drept cumparator, ca nu pacalesti pe nimeni, mai bine aduci ceva informatii din partea dezvoltatorului despre ansamblu ...

#15
hotshoted

hotshoted

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.07.2013
A mai reusit cineva de curand sa ia apartament cu Prima Casa?

#16
Bianca2014

Bianca2014

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.02.2015
Am vazut ca au inceput din nou sa construiasca. Sugerati sa nu luam de la ei?

#17
c_c_c

c_c_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.01.2010
Nu stiu daca e cazul sa postez dar va pot ajuta ...cel putin in privinta structurii constructiei va spun sa stati linistiti , omul a mai construit chiar eu era sa cad la intelegere la un moment dat la blocul ala din Nicolina...nu stiu cum se numea proiectul , nu stiu sa va spun cat de serios/neserios este omul dar constructiile facute de dumnealui sunt trainice si bune raportand desigur la destuii "dezvoltatori" care sa nu mai zic cum am vazut/auzit ca"dezvolta".Fiti atenti la cum intocmiti contractele/intelegerile si atunci veti avea probleme minime , de finalizat si nerespectat termene mi se intampla si mie , se pare ca "asa fac toti".

Edited by c_c_c, 06 January 2016 - 15:37.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate