Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Muscle Mass Gainer de la power-tech păreri.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
1marius1

1marius1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 29.03.2012
Salut!
Vreau sa îmi cumpăr Muscle Mass Gainer de la power-tech și vreau sa știu dacă este bun. Dacă la mai folosit cineva, să-mi spună și mie ce părere are despre produs.

#2
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Prea scump pentru ce ofera. Exista oferte mai bune de la alte firme. GFX-8 de la Pronutrition e mai bun, de exemplu.

#3
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
De ce naiba ai da bani pe o chestie pe care scrie ca contine:
15% proteine, 75% carbohidrati, 2% fats si restu de 8% ce e??? aer???
Daca vrei ceva bun ia-ti niste proteine la 100 lei/kg,dar sa fie numai proteina. Cacaturile astea ieftine sunt basini, te pisi pe ele, nu-s bune de nimic, plus ca daca raportezi cantitate de proteina pe care o contin la pret sunt scumpe , mai bine iti iei niste carne pe banii astia.

Edited by echo3, 30 June 2013 - 10:55.


#4
1marius1

1marius1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 29.03.2012

View Postecho3, on 30 iunie 2013 - 10:53, said:

De ce naiba ai da bani pe o chestie pe care scrie ca contine:
15% proteine, 75% carbohidrati, 2% fats si restu de 8% ce e??? aer???
Daca vrei ceva bun ia-ti niste proteine la 100 lei/kg,dar sa fie numai proteina. Cacaturile astea ieftine sunt basini, te pisi pe ele, nu-s bune de nimic, plus ca daca raportezi cantitate de proteina pe care o contin la pret sunt scumpe , mai bine iti iei niste carne pe banii astia.
Ce îmi recomanzi?

De Whey Protein Isolate tot de la power tech ce spuneți?

Edited by 1marius1, 30 June 2013 - 11:35.


#5
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Ia concentat proteic din zer wpc 80. Fara arome, fara indulcitori ! Asta daca vrei sa platesti continutul si nu o eticheta colorata.

#6
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
N-ai nevoie de suplimente atata timp cat mananci bine si n-ai 2-3 ani de sala seriosi la activ... sunt pierdere de bani.
Trebuie sa-ti fortezi corpul sa creascafara suplimente, macar la inceput... daca la inceput nu poti sa faci sala fara suplimente... peste 2-3 ani ce faci??? Bagi in tine 10 suplimente diferite pe zi>?

Edited by echo3, 30 June 2013 - 11:41.


#7
1marius1

1marius1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 29.03.2012

View PostC0Bu, on 30 iunie 2013 - 11:36, said:

Ia concentat proteic din zer wpc 80. Fara arome, fara indulcitori ! Asta daca vrei sa platesti continutul si nu o eticheta colorata.
Caută te rog produsul Whey Protein Isolate de la power-tech și spunem ce părere ai.


View Postecho3, on 30 iunie 2013 - 11:39, said:

N-ai nevoie de suplimente atata timp cat mananci bine si n-ai 2-3 ani de sala seriosi la activ... sunt pierdere de bani.
Trebuie sa-ti fortezi corpul sa creascafara suplimente, macar la inceput... daca la inceput nu poti sa faci sala fara suplimente... peste 2-3 ani ce faci??? Bagi in tine 10 suplimente diferite pe zi>?
Am 2 ani de sala!

Edited by 1marius1, 30 June 2013 - 11:42.


#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

View Post1marius1, on 30 iunie 2013 - 11:31, said:

Ce îmi recomanzi?

De Whey Protein Isolate tot de la power tech ce spuneți?

Offff, cand va vad... Posted Image

Tu esti in mare confuzie si nu doar tu...

Mai intai intrebi despre un produs tip ,,gainer '', apoi brusc sari la un produs proteic, doar ca fiecare face altceva,

se consuma in alte perioade ale zilei, se consuma cantitati diferite, etc...

In orice caz, eu iti propun sa dai ignor celor care iti recomanda fripturi, mici si bere in loc de un supliment, sau poti sa

dai raport la moderator, aici se vorbeste despre suplimente pentru sportivi, nu despre masa traditionala la romani...


Bafta.

Edited by crisstonne, 30 June 2013 - 11:46.


#9
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Atunci daca ai doi ani de sala ar trebui sa folosesti doar:
1. Proteina dinz zer fara carbohidrati, dupa antrenament, dar de asemenea sa mananci si un carbohidrat rapid, dar nu din suplimente ca aia sunt zahar imputit, iti trebuie un carbohidrat rapid sanatos, de exemplu fructe.
2. Ceva pentru incheieturi si ligamente, eu iti recomand animal flex, dupa doi ani ridici greutati serioase si te doar umerii, incheieturile, iar suplimentul asta te ajuta foarte mult. Pentru mine e unul dintre cele mai importante.
3. Vitamine, zinc, magneziu, vitamine B6 si B12
Atat ai nevoie.

Edited by echo3, 30 June 2013 - 11:50.


#10
1marius1

1marius1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 29.03.2012

View Postecho3, on 30 iunie 2013 - 11:46, said:

Atunci daca ai doi ani de sala ar trebui sa folosesti doar:
1. Proteina dinz zer fara carbohidrati, dupa antrenament, dar de asemenea sa mananci si un carbohidrat rapid, dar nu din suplimente ca aia sunt zahar imputit, iti trebuie un carbohidrat rapid sanatos, de exemplu fructe.
2. Ceva pentru incheieturi si ligamente, eu iti recomand animal flex, dupa doi ani ridici greutati serioase si te doar umerii, incheieturile, iar suplimentul asta te ajuta foarte mult. Pentru mine e unul dintre cele mai importante.
3. Vitamine, zinc, magneziu, vitamine B6 si B12
Atat ai nevoie.
Spune-mi și mie un produs de la o  anumită firmă....

#11
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006

View Postecho3, on 30 iunie 2013 - 11:46, said:

Atunci daca ai doi ani de sala ar trebui sa folosesti doar:
1. Proteina dinz zer fara carbohidrati, dupa antrenament, dar de asemenea sa mananci si un carbohidrat rapid, dar nu din suplimente ca aia sunt zahar imputit, iti trebuie un carbohidrat rapid sanatos, de exemplu fructe.
2. Ceva pentru incheieturi si ligamente, eu iti recomand animal flex, dupa doi ani ridici greutati serioase si te doar umerii, incheieturile, iar suplimentul asta te ajuta foarte mult. Pentru mine e unul dintre cele mai importante.
3. Vitamine, zinc, magneziu, vitamine B6 si B12
Atat ai nevoie.

Animal Flex este renumit, insa nu trebuie sa-l iei in continuu, contine curcuma (curcumin)  in dozare nepublicata. Acest sofran  este una din cele mai controversate plante, si ca in multe alte capitole din nutritia moleculara mai e mult pana se va determina exact cum actioneaza. Ce este cert pana acum este ca este atat anti-cancericen cat si cancerigen; anti-oxidant si oxidant in acelasi timp, in functie de cantitatea folosita si de asocierea cu alte substante. Cu alte cuvinte actioneaza in asa numita curba in J, unde initial se pare ca actioneaza la prevenirea si chiar combaterea celulelor coanceroase, insa dupa o folositre indelungata or in corelatie cu alte elemente devine o arma cu doua taisuri si are efecte cancerigene.

Pentru siguranta ar trebui sa il folosesti intr-un raport  de 1:2 cu perioadele de pauza. Daca este prea mult, atunci incearca sa nu-l iei mai mult de trei luni fara o pauza serioasa.  In pauza poti lua elementele real active in mod individual, glucozamina, colagen, condroitina, vezi si tu netul este plin.

#12
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Pentru proteina poti incerca Pro Whey de la PN, vezi cum iti place la gust si cum il tolereaza stomacul.

Vitamine: Daily Formula de Universal Nutrition. Astea au doze mici, asa ca de oameni normali, nesportivi, poti lua 2-3 pe zi, insa alternand cu una pe zi sau cu pauze. Contine si vitamina D, parca 100% din doza zilnica, prea multa s-ar putea sa iti dauneze si va trebui sa reduci doza. La fel, daca vei observa ca urina e prea colorata, va trebui sa reduci doza. Inseamna ca bagi prea multe si corpul elimina excesul.

Magneziu Forte produs de Biofarm, e in niste cutii albastre. De fapt e magneziu + vitamina B6. Eu il folosesc de multi ani si am observat ca e mai bun decat toate alte produse similare, chiar si decat unele amestecuri mult laudate, produse in USA. Ia-l seara imediat inainte de culcare cu multa apa ( magneziul te va face sa elimini apa, posibil sa vezi muschii mai separati, vene mai proeminente). Merge bine cu Tribulus adaugat separat sau tribulus cu magneziu si B6, vandut ca ZMA...dar poate e prea devreme si poate sa fie o prostie. Posted Image

Probabil ca ai nevoie si de niste calciu, ia ceva cu doze cat mai mari, Ozone, Alevia, Walmark, luat dupa antrenament si seara la culcare. De obicei dieta pentru culturism, in special cea de definire nu contine multe branzeturi sau lapte.

#13
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
De curand am incercat si eu proteina de la PowerTech, eram chiar curios de ce e asa ieftina si e prezentata atat de "bine". Din start am observat ca informatiile de pe eticheta sunt extrem de putine si sunt doar in limba engleza, ceea ce contravine cu legile acestei tari. Pe site-ul lor vazusem ca au foarte multe certificari care lipsesc cu desavarsire de pe eticheta! Adica, de ce sa nu le pui si pe eticheta daca tot le ai?! Asta te face sa crezi ca defapt nu le au deloc. Deasemenea, nu spune cine este producatorul, doar ca e produs in Belgia. Pot sa spuna ca e facut si in Zimbabwe daca nu o demonstreaza. De ce nu pune si producatorul pe eticheta asa cum fac alte firme?!
Dar sa trecem peste aspectele acestea si sa trecem la partea cu testatul. Gustul este incredibil de gretos, un dulce exagerat. 30 gr de produs a trebuit sa-l dizolv in 700ml de lapte ca sa pot sa-l beau. In apa a fost nevoie de "doar" 500ml. Pe langa asta, proteina nu da consistenta lichidului, ai senzatia ca ai pus doar zahar si s-a dizolvat, efectiv nu simti ca ai pus ceva in lichid. Si nu vorbesc de cantitatea pe care am pus-o eu, vorbesc de 100-150 ml de lichid, in care nu se simte ca ai adaugat proteina, decat un indulcitor extrem. De la gustul lor am avut usoare dureri in gat (poate si pentru ca nu-mi plac dulciurile in general) si m-am deranjat si la stomac. Initial am zis ca e o coincidenta dar a avut aceleasi efecte de 3 ori la rand. Le-am dat si unor prieteni, in ideea in care am crezut ca doar eu am ceva. Nici lor nu le-a placut si nu au tolerat-o prea bine.
Am consumat suplimente de la multe alte firme si niciodata nu am avut probleme de acest gen dar e bine de stiut si de catre altii.
Asa ca aveti grija ce cumparati si de la cine, pe piata din Romania mai sunt si alte marci dubioase, cumparati de la producatori consacrati si nu de la firme aparute peste noapte si care nu-ti spune clar pe ce dai banii. Si cititi bine eticheta, daca aveti dubii, orientati-va catre alta marca!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate