Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#37
Sheng

Sheng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.04.2006
Am observat si eu o mica diferenta in design, E3 are culoarea spatelui pe marginile ecranului, Allview are fata neagra complet.

#38
blackcasper

blackcasper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.05.2012
Sper sa nu gresesc, dar Allview-ul spre deosebire de acel Gionee are trecut in specificatii ca filmeaza 1080p si are gorilla glass.

#39
Sheng

Sheng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.04.2006
Cand trimite primul set de comenzi? :D

#40
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
@blackcasper: unele siteuri zic ca au Gorilla Glass, unele nu. BLU Life Play nu are gorile in spinare, dar filmeaza la 1080p. Si ca versiune ar fi Gorilla Glass 2. Siteul oficial la Gionee E3 nu-l mai gasesc, foarte greu l-am gasit si prima oara. Ideea este ca exista niste diferente intre telefoane. Plus ca Allview ofera garantie 2 ani fata de 1 an la restu.

@Sheng: pe 9.07 ar incepe cica livrarile. Eu ma foarte indoiesc totusi.
Afisasera mesaj cum ca isi cer scuze ca au avut probleme cu precomenzile, pentru ca au fost foarte multe cereri. Semn bun din nou, ca o sa primeasca suport mai bun.

#41
Sheng

Sheng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.04.2006
La verzi nu se anunta ca apare? :(

#42
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Pai si daca apare ce? nu se merita abonament la tepari astia,vazusem o oferta la p5qad iar dupa dpi ani plateai mai mult de triplu telefonul.

#43
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Un review complet aici: http://next.lab501.r...v1-viper-review Merita citit!

#44
CaptainZap

CaptainZap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 01.04.2007
A luat careva telefonu ? Cum se comporta ? Cum se comporta in aplicatii/jocuri ?

#45
IrysVW

IrysVW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 17.04.2006
Am telefonul de exact 2 zile.Am renuntat sa-mi iau S3 S.H pt a lua acest telefon si nu regret pana acum.Nu are pic de lag ,foto sunt la calitate pot sa spun identica cu un Iphone 4,sistemul de operare se misca fluent fara BUG-uri (pana acum) bateria desi multi se ingrijoreaza ca are amperaj mic eu pot sa va spun ca in modeul economic activat am stat pe wifi ,facebook si alte tampeni aproximatio3 ore dintr-o zi si am ajuns acasa la 8 seara cu 27%baterie incarcata (scos la incarcat dimineata la 8).Pt mine este ok mai les ca tin si bluetoth activ 75% din timp pt ca am in masina carkit.

Deacoamdata nu-l returnez Posted Image) Fiind multumit de prestatia lui.Faza tare este ca din 10 persoane 9 zic ca e un Nexus .

Edited by IrysVW, 13 July 2013 - 20:41.


#46
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Produsele lor nu sunt asa slabe prob e ca cei de la allview nu sunt in stare sa asigure un service cum trebuie

#47
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
@IrysVW cum e sunetul in casca in convorbire?

#48
IrysVW

IrysVW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 17.04.2006
Daca cumperi un telefon gandindu-te ca serviceul e slab...ma bine renunta si cumpara altceva.Esti pesimist inseamna ca te astepti oricand sa strice Posted Image)).
Sunetul este ok se aude clar in casca.Am verificat si oe hands free si se aude super ok ,fara ,,gajaituri si distorsionari''

Edited by IrysVW, 14 July 2013 - 08:37.


#49
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
daca ar pune si ei mai multa memorie, macar 16 ar fi cel mai bun telefon dual sim produs de o companie romaneasca

Edited by bogdan074, 15 July 2013 - 00:24.


#50
JeRo

JeRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.04.2010
IrysVW, difuzorul cum se comporta, se aude bine muzica? si castile, ca care se tot laudau, la fel?

#51
IrysVW

IrysVW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 17.04.2006
Difuzorul este ok,dar este reglat cam tare...in sensul ca la anumite melodii pare ca sunt cateva armonice pe care nu le poate reproduce.Dar este o kestie extrem de simpla...se reduce sonorul putin si s-a rezolvat.Castile sunt ca aspect super misto,ca sunet....au un bas ,,simpatic" per total peste medie.Nu-mi plac insa ca-mi tot scapa din ureche asta pentru ca nu au fost livrate cu diverse adaptoare din cauciuc.Daca le ,,indes" bine sa nu mai cada sunt total ,,izolat" de lmea exterioara Posted Image))


Eu am pus un card de 16 GB si este ok.GPS am pus un Igo si este super ok face routare buna,ia semnal de la sateliti ,,la rece'' in 48-50 sec. in medie cam 5 sateliti in contact permanent.(Fata de fostul meu samsung galaxy s care nu a vrut niciodata sa functioneze pe parte de gps !) (da am ceva cu samsung ca-s niste hoti pe parte de service :))) )

Edited by IrysVW, 15 July 2013 - 21:36.


#52
Speed199

Speed199

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.07.2013

View PostCaptainZap, on 09 iulie 2013 - 18:31, said:

A luat careva telefonu ? Cum se comporta ? Cum se comporta in aplicatii/jocuri ?

un prieten si-a cumparat de curand telefonul si am avut ocazia sa il testez. este un telefon foarte bun si vreau  sa-mi cumpar si eu unul.

#53
JeRo

JeRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.04.2010
Merci pentru raspuns ;). Telefonul chiar pare interesant si pretul destul de bun, desi dupa cum ziceai si tu, cam tot pe acolo ai de ales si intre un S3, singurul lucru care ma face sa ma mai gandesc asupra alegerii este faptul ca V1 e dual sim si asta pentru mine conteaza mult. Dar bateria inca mi se pare ca e destul de slaba pentru un asemenea telefon :(.

#54
rexpopuli

rexpopuli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.09.2005
Mi-am luat si eu telefonul, si sunt foarte multumit. Legat de baterie, tine exact la fel ca si la alte smartphone-uri, eu am avut un Samsung Galaxy S2 Plus inainte, un Galaxy S, un LG Optimus, si tine la fel ca toate aceste telefoane - in functie de utilizare.
In rest, ce sa zic, sistemul de operare se misca foarte bine, deja l-am root-at (am obsesia sa scap de anumite aplicatii bagate pe gat de producatorii telefoanelor), semnalul pe Wi-Fi e foarte ok, partea de dual sim e exact ce imi doream, fotografiile sunt la fel ca cele facute de Samsung Galaxy S2 Plus, deci foarte ok.
Mi-am luat deja o husa de silicon de pe Okazii, si ma distrez de minune, toata lumea presupune ca e Samsung, HTC, Nokia si orice altceva decat Allview. Toti sunt impresionati de cum arata, cum se misca, ce ecran are, cat de subtire si usor e, etc... Desi scopul principal cand l-am achizitionat nu a fost sa atrag priviri cu el, se pare ca am primit si asta la pachet Posted Image E un telefon care arata bine, o recunosc toti, chiar si posesorii de S3 sau Note - poate tocmai pentru ca seamana foarte bine...
Am doar o saptamana cu el - sa il vedem la testele de cursa lunga... Pana acum, un raport calitate-pret-functionalitate imbatabil! Rusine Dinu Patriciu! (a se citi Samsung &Co)

Edited by rexpopuli, 17 July 2013 - 11:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate