Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Rent a car in Portugalia (Lisabona)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
idneo

idneo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.03.2006
Salutare,
Cu acordul gazdei ,propun sa deschidem un thread nou referitor la acest subiect in care sa impatim si sa centralizam impresii legate de inchirierea masinilor in Lisabona si de ce nu si in alte orase din Portugalia .

Am citit tot felul de intamplari nefericite ale unor turisti ce au apelat la firme chiar si celebre in domeniul inchirierilor auto.
Voi cu ce ati mers, ce "surprize" ati intampinat ?
multumesc,

#2
torres_23

torres_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.01.2006
In perioada 25 Jul 2013 - 1Aug 2013 am fost in Lisabona. Am inchiriat pentru 3 zile un Chevrolet Spark cu 35E/zi de la Rupauto.
Primirea/ predarea a avut loc in parcarea hotelului in care am stat. Am fost multumit de serviciilor lor.

www.rupauto.pt

Edited by torres_23, 27 August 2013 - 19:29.


#3
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postidneo, on 09 iunie 2013 - 16:29, said:

Salutare,
Cu acordul gazdei ,propun sa deschidem un thread nou referitor la acest subiect in care sa impatim si sa centralizam impresii legate de inchirierea masinilor in Lisabona si de ce nu si in alte orase din Portugalia .

Am citit tot felul de intamplari nefericite ale unor turisti ce au apelat la firme chiar si celebre in domeniul inchirierilor auto.
Voi cu ce ati mers, ce "surprize" ati intampinat ?
multumesc,

Ca de obicei de cand am prins si gustul explorarilor cu masina, eu inchiriez de la AVIS pentru ca nu cer depozit, au preturi rezonabile si masini foarte bune.

Anul trecut in septembrie am inchiriat un Mitsubishi Colt in Lisabona, pentru 4 zile, si l-am predat in aeroportul Faro. Totul ok, numai sa ai grija sa nu uiti de plata taxelor de autostrada in caz ca mergi in sudul Portugaliei! Nu au ghisee, ci camere deasupra drumului si este preferabil ca la inchirierea masinii sa faci si o deschidere de card pentru ca banii de taxe sa-ti fie luati automat, altfel trebuie sa alergi aiurea la iesirea din autostrada..... Noi nu am stiut de chestia asta si am avut noroc ca cei de la AVIS ne-au intrebat daca vrem sa platim cu cardul cu care am platit rezervarea.

Masina a fost foarte ok, kilometraj mic, totul functional, nu am avut nici o problema. Nu mai stiu pretul, dar cu cat mai multe zile ai, cu atat scade pretul pe zi.

Edited by fly_dream, 28 August 2013 - 11:02.


#4
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
Rog o recomandare pentru închiriere mașină clasă compactă . în Spania am închiriat de la Hyper si am fost foarte mulțumiți - am luat și asigurare suplimentară ca să nu am probleme cu orice zgârietură nedescoperită la preluarea mașinii
din păcate in Portugalia am văzut că nu există Hyper având ca opțiuni ceva firme locale low cost (riscant as zice) si cele internaționale care au ajuns sa ceara 70 euro /zi pentru un Clio
Mulțumesc


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate