Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

HCV... rezultat eronat?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Am o mica problema cu baietii de la Centrul de Transfuzie Sanguina.

Pana in urma cu vreo 5, poate 10 ani, donam regulat, apoi m-au chemat sa-mi zica ca am HCV. Dupa ce mi-au zis ei ca le-a aparut asta la analize, m-am dus si am facut si eu cateva ca ma gandeam deja la posibile tratamente. Am facut teste pentru anticorpi, teste cantitative (costa 500ron pe vremea aia), au iesit toate negativ. Le-am repetat in timp sa fiu sigur de rezultate.
Eu acum as vrea sa donez din nou dar nu stiu cum as putea, ca apar la ei in evidenta cu hepatita, desi toate testele pe care le-am facut de atunci infirma asta.

#2
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Faceai bani buni pe sangele ala? Cat costa?

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Nu stiu cat costa, nu de aia vreau sa donez Posted Image

#4
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Atunci vrei sa le dai virus si altora?

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Daca nu esti in tema mergi si troleaza in alte topicuri, te rog.

#6
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011

View PostSfPetru, on 08 iunie 2013 - 20:52, said:

Am o mica problema cu baietii de la Centrul de Transfuzie Sanguina.

Pana in urma cu vreo 5, poate 10 ani, donam regulat, apoi m-au chemat sa-mi zica ca am HCV. Dupa ce mi-au zis ei ca le-a aparut asta la analize, m-am dus si am facut si eu cateva ca ma gandeam deja la posibile tratamente. Am facut teste pentru anticorpi, teste cantitative (costa 500ron pe vremea aia), au iesit toate negativ. Le-am repetat in timp sa fiu sigur de rezultate.


da-i in judecata si cere-le despagubiri. ai dat degeaba banii pe analizele alea scumpe. nu mai spun de sperietura prin care ai trecut...

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
M-am gandit si la asta.
Dar n-am energia pentru asa ceva, prefer sa fac lucruri mai constructive cu timpul meu, n-am timp de procese si nici mentalitate ca o sa castig la loto intr-o zi. Si-apoi baietii de la centru au o activitate pozitiva pentru societate, nu m-as simti bine sa ii plimb prin tribunale. Dar o sa trec zilele astea pe la ei sa stam la o poveste despre cum as putea dona din nou. Si poate ii santajez acolo daca sunt incapatanati Posted Image

#8
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011

View PostSfPetru, on 09 iunie 2013 - 22:13, said:

M-am gandit si la asta.
Dar n-am energia pentru asa ceva, prefer sa fac lucruri mai constructive cu timpul meu, n-am timp de procese si nici mentalitate ca o sa castig la loto intr-o zi. Si-apoi baietii de la centru au o activitate pozitiva pentru societate, nu m-as simti bine sa ii plimb prin tribunale. Dar o sa trec zilele astea pe la ei sa stam la o poveste despre cum as putea dona din nou. Si poate ii santajez acolo daca sunt incapatanati Posted Image

mai e o problema. daca atunci cand ti-au dat rezultatele analizelor de fapt le-au incurcat cu ale altcuiva?

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Wow. Cine stie ce fac aia prin laborator!? Si din spitalul judetean am auzit tot felul de povesti, sora mea lucreaza acolo ca asistenta si prefera sa-si faca analizele la laboratoare private.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate