Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

lucrul cu baze de date

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Cristu97

Cristu97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 28.01.2012
Salutare tuturor....
In acest topic as vrea sa imi explicati si mie cateva lucruri....
Am facut o baza de date in Acces...care are urm campuri: id;intrebare;ra;rb;rc;rd....tabelul se numeste "intrebari"...
Acum vreau si eu sa imi spuneti cum ma conectez la baza de date(cu toate ca partea asta o stiu) ....am un textbox in care introduc id si apoi as vtlrea sa preiau in 5 variabile datele din campurile respective acelui id.... Am tot citit peste tot si nu am vazut decat acea metoda in care trag acel tabel in form si imi apar datele mura in gura....eu vreau sa le preiau in variabile in functie de id...Multumesc

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,571
  • Înscris: 30.07.2003
E plin netul de documentatie si tutoriale despre ADO.NET si astfel vei gasi ce vrei tu. Lasa povestile cu trasul pe forma si scrie cod sanatos (din ce te invata ADO.NET).

#3
Cristu97

Cristu97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 28.01.2012
Multumesc

#4
Cristu97

Cristu97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 28.01.2012
Puteti sa imi spuneti si mie cum sa pun datele de pe fiecare coloana in variabila separata?...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate