Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Produse resigilate Emag.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 12.01.2007
Cand mai cumparati produse resigilate va recomand sa le desfaceti in fata la curier  acum 3 ore am luat mare teapa cu un produs resigilat de la emag.ro , este vorba de o tableta allview ax 2 (http://www.emag.ro/t...y/pd/EVD9NBBBM/ ), la descriere pe site era trebut Stare perfecta - Ambalaj original desfacut, am dat 500ron pe ea.
Am sunat la service am explicat situatia ca am primit tableta defecta si tipu de acolo mi-a inchis telefonul , asta dupa ce am stat sa astept 40minute .

Am atasat 2  poze cu produsul sa vedeti ce defect are, pacat ca nu sunt in bucuresti si a trebuit sa vina produsul la 80km de bucuresti dar nu e problema maine ma duc peste ei,am facut cerere de retur am ales sa ridice azi coletul de la mine dar inca nu am primit nici un semn de la curier.


Acum sper sa nu imi dea replica de genu : Stiti noi am trimis produsul bun iar dumneavoastra l-ati stricat.
Attached File  Imagine0916.jpg   69.8K   621 downloads
Attached File  Imagine0917.jpg   54.86K   582 downloads

Edited by mario_bros, 27 May 2013 - 14:51.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi ca mai era un ditamai topicul despre EMAG - au mai fost probleme de genul asta si s-au remediat.
Am patit-o si eu cu un produs cu carcasa sparta -ce-i drept eu cumparasem produs nou, sigilat si am primit desigilat si spart. S-a rezolvat cu pick-up and return.

#3
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Imi cer scuze de intrebare... Care-i defectul? Poate nu mai vad eu bine.

#4
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 12.01.2007
Pei chiar nu vezi bine : ECRANUL ESTE DEFECT!

eiffel: am mai cumparat prodse resigilate si nu am avut probleme , dar acum este nesimtire la ce am patit , produsele astea inainte sa fie repuse in vanzare sunt trecute pe la service sa le verifice deci este vina lor pt ce am patit ca au pus produsul defect la vanzare.

Si culmea tot azi am returnat un telefon la ei ( allview a4 all) .

Edited by mario_bros, 27 May 2013 - 15:02.


#5
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Oricum ti-o rezolva ca e in garantie.
Mai bine ca nu e sparta carcasa sau ecranul ca existau sanse sa zica ca ai scapat-o tu pe jos.Asa cu o problema tehnica trebuie sa ti-o repare/schimbe fara discutii.

Edited by ionut_blue, 27 May 2013 - 15:03.


#6
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 12.01.2007
Am ales sa imi returneze banii pe ambele produse, momentan pot sa zic ca am blocati la emag 830ron.
Telefonul are 3 zile si tableta cateva ore :lol: deci ma incadrez in alea 10 zile de retur.

Edited by mario_bros, 27 May 2013 - 15:05.


#7
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Ghinion ca sa nu zic incompetenta.
Vezi ca au o perioada max in care trebuie sa-ti returneze banii.Daca intarzie apeleaza cu incredere la OPC, am avut si eu o situatie din asta si au luat masuri.Bafta!

#8
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
În general e mai rentabil ca, în loc să cumperi produsul ăla resigilat, cu mici imperfecțiuni și cu un preț redus  nesemnificativ, să cumperi produsul ăla folosit și cu garanție rămasă de la diverse persoane. Așa ai și parte de garanție, de preț mic dar și de posibilitatea de a-l testa!

Exemplu: vechitura asta se vinde la emag 1600 de lei, preț imens pentru un produs cu zgârieturi și care are și 6 luni garanție. De banii ăia poți găsi super laptop cu cel puțin 1 an de garanție rămasă și cu procesor și mai bun dar și mai nou!

Quote


RESIGILAT: Laptop HP Pavilion G6-1212SQ cu procesor Intel® CoreTM i3-370M 2.4GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 520M 1GB, FreeDOS, Gri

Bulk, prezinta zgarieturi pe suprafetele lucioase, si urme de utilizare, usor prafuitProdusul beneficiaza de garantie 6 luni

Pret: 1 599 Lei Discount 400 Lei


Emag = jegoși!

Alt exemplu: cică au reducere 43% la un  telefon Galaxy R, de la 1850 lei la 1150 lei. Când a fost ăla, înainte de a fi redus pentru că este stricat și jerpelit, 1850 de lei? Păi de banii ăia iei super telefon, nu jegul ăla.

P.S.: tableta ca aia, nouă, costă la chinezi: http://www.geekbuying.com/item/Q8S--7--Capacitive-Touch-Screen-1024-600-Android-4-1-Tablet-PC-RK3066-1-6GHz-Cortex-A9-Dual-Core-RAM-512M-ROM-4G-White-314961.html

Edited by albastru, 27 May 2013 - 15:17.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Au avut foarte multe probleme in ultimul timp pe tema asta, nu stiu ce s-a intamplat cu ei, probabil prea mult volum de munca.
Dar asta nu e o scuza, ptr inmultirea problemelor pe care le creeaza la clienti. Cata vreme au avut patroni romani, parca a mers mai bine, problemele s-au inmultit de cand au fost cumparati de africani.
Pana la urma o sa-si mai piarda din clientela. Eu unul nu mai cumpar nici 50% din cat cumparam inainte - si ptr ca au crescut preturile dar si ptr ca marind gama de produse au scazut ca numar de sortimente la produsele deja existente.

#10
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Nu există nici o scuză. Reducerile pentru jerpeliturile alea sunt bătaie de joc ( vezi exemplele din mesajul meu de mai sus)! Exemplul inițiatorului acestui subiect este mai mult decât elocvent!

#11
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007

 mario_bros, on 27 mai 2013 - 15:00, said:

Pei chiar nu vezi bine : ECRANUL ESTE DEFECT!

eiffel: am mai cumparat prodse resigilate si nu am avut probleme , dar acum este nesimtire la ce am patit , produsele astea inainte sa fie repuse in vanzare sunt trecute pe la service sa le verifice deci este vina lor pt ce am patit ca au pus produsul defect la vanzare.

Si culmea tot azi am returnat un telefon la ei ( allview a4 all) .
Multumesc pt precizare. Am vazut si eu acum.

#12
m1rceaor

m1rceaor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 16.05.2013

 albastru, on 27 mai 2013 - 15:19, said:

Nu există nici o scuză. Reducerile pentru jerpeliturile alea sunt bătaie de joc ( vezi exemplele din mesajul meu de mai sus)! Exemplul inițiatorului acestui subiect este mai mult decât elocvent!

Intr-adevar nu merita



In plus, ca sa discutam punctual, am vazut tableta aceasta la alte magazine nou-nouta la un pret  sub 600 ron.

#13
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
În plus, gândește-te la un lucru! Tableta aia a fost returnată stricată iar emag nu a trimis-o la service la olviu, marele brand românesc care face concurență Apple . Oare de ce? Cumva din cauză că olviu e doar vinde tablete chinezești ce poartă  numele lor și un adaos sănătos și pe care nu au cum să le repare decât, eventual, schimbându-le cu alta adusă din China? Am tot întrebat pe acest forum: ce primești pentru sumele fantasmagorice cerute de olviu pe produsele lor deluxs? Se vede, încă o dată, că serviciile oferite nu își merită prețul uriaș!

Edited by albastru, 27 May 2013 - 15:37.


#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003

 mario_bros, on 27 mai 2013 - 14:48, said:

Cand mai cumparati produse resigilate va recomand sa le desfaceti in fata la curier
Pana nu platesti nici nu ti-l desface asa ca... daca nu vrei probleme ridici din magazin unde probezi.

#15
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 12.01.2007
Iti dai sema ca asa faceam daca aveau reprezentanta in Giurgiu.Dar asa ca fapt divers as fi vrut sa vada si cei de la curier starea produsului , am ridicat produsul de la sediu fancourier .Acum inca astept sa vina sa il ridice de la mine pt retur.

#16
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Eu am comandat aceeasi tableta de la emag. Cand am fost sa o iau mi-au dat produsul intr-o cutie - nesigilata, pur si simplu cutia produsului, cu capac si ata. Nici tableta nu era sigilata in vreun fel in interior ci doar intr-o punga din aia de plastic foarte subtire. Doar accesoriile erau sigilate. Este normal? Mi-au spus ca asa vin de la producator.

#17
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012
la real una d-asta e 230 ron. atat am vazut eu. sau 299 cu husa cu tot.
bine, n-aveau gps, ca nu am cautat special cu gps... poate cu gps cu tot sa coste inca 100 ron.
preturi asemenea sunt la toate supermarcheturile mari.
si vormai scadea sigur.

smecherii cumpara de la emag.ro

#18
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 albastru, on 27 mai 2013 - 15:09, said:

P.S.: tableta ca aia, nouă, costă la chinezi: http://www.geekbuyin...ite-314961.html
Wow, free shipping, e pe bune site-ul ? :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate