Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Reciclare PET-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
leredeu

leredeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.04.2013
Intr-o seara, m-am plimbat cu 3 plase de pet-uri in cautarea unui container galben in care sa le arunc. Necistigator. Toate erau pline. Cei ca mine, care se preocupa de sortarea deseurilor in gospodarie, le-au lasat cu pungile linga containere. Le-am urmat exemplul, ca doar nu era sa le duc inapoi acasa. Pe drum, mi-am stors neuronul, in cautarea unei solutii. Se stie ca sticlele astea de plastic, ocupa mult loc. Inclusiv plimbatul los cu containerul dedicat este costisitoare. Ajuns acasa, am cautat o solutie pentru depozitarea pet-urilor pina le duc sa le arunc in container. A iesit ce se vede in filmuletul de mai jos. Dureaza un minut sa dezmembrez o sticla si sa o pun la pastrare. Cind se umple sticla de 6L, pindesc momentul cind se ridica containerul galben si cobor cu o plasa in care am cca 100 de pet-uri. Nu este cine stie ce descoperire, si nici nu este nimeni obligat sa-mi urmeze exemplul. Filmuletul este cu titlul de F.Y.I.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zBOENmEGNQA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate