Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Vigrax produs bun pentru potenta?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Asadar avea aici un user cu mataranga tare ca piatra care afrirma ca sparge muci cu ea si apoi le mananca?! atentie sa nu faci pofta la alti useri, e unu aici direct interesat de fenomen. Numele lui incepe cu E si se termina cu XIT Posted Image

#74
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

View Postmediatec, on 20 ianuarie 2015 - 10:19, said:


Sunt convins ca daca e asa cum spui, EXIT e sigur in forma maxima. Dar asta el stie, eu nu-l cunosc personal.
Fugi de-aci, eu nu m-am atins de colesterol si cazeina de peste 8 ani si tot impotent sunt. Poate din cauza ca nu am citit si studiul China in paralel! Sau pentru ca nu cred in dumnezei.

#75
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Mai degrabă din cauza ca pacatuiesti cu gândul. Bine, nici n-ai citit Studiul China, iar asta e de neiertat.

#76
mediatec

mediatec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 30.10.2006

View PostEXIT, on 20 ianuarie 2015 - 14:44, said:

Fugi de-aci, eu nu m-am atins de colesterol si cazeina de peste 8 ani si tot impotent sunt. Poate din cauza ca nu am citit si studiul China in paralel! Sau pentru ca nu cred in dumnezei.

Statisticile din toate tarile civilizate arata limpede ca 95% din cazurile de disfunctii erectile sunt "canarul din mina de carbuni", semnalizand aparitia in intreg organismul a depunerilor de colesterol in cantintatile care sa genereze probleme vasculare. Adica in general, daca astazi ai probleme de potenta, daca o tii tot asa e aproape infarctul si/sau atacul cerebral.

Nu neg ca 5% din cazuri pot sa se datoreze si altor cauze. Cele mai frecvente (daca se elimina problema depunerilor de colesterol si disfunctia persista) sunt la nivel psihic, sau si boli de alta natura care sa impiedice functia erectila.

In acest caz, daca de peste 8 ani tu nu consumi niciun fel de produs de origine animala, fie ele carne, lapte sau oua (inclusiv sub-produsele derivate) si totusi ai probleme in acel departament, atunci faci parte din rarisimul 5% pomenit adineaori si te sfatuiesc sa consulti in graba un bun urolog.

Edited by mediatec, 20 January 2015 - 15:05.


#77
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Ah, eu nu ma refeream la disfunctia erectila. Ci asa la impotenta in general, de exemplu, nu pot sa mut muntii asa cum pretinde dumnezeul tau sau sa fac aplicatii pentru iOS.

#78
mediatec

mediatec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 30.10.2006

View PostEXIT, on 20 ianuarie 2015 - 15:43, said:

Ah, eu nu ma refeream la disfunctia erectila. Ci  asa la impotenta in general, de exemplu, nu pot sa mut muntii asa cum pretinde dumnezeul tau sau sa fac aplicatii pentru iOS.

Frate... pentru asa ceva iti trebuie o cu  totul altfel de pastila de putut LOL! :)

Cu toate ca si pentru asta exista solutii, iti recomand cu caldura Razboinicul Cuantic http://quantumwarrior.org/ , dar suntem offtopic grav, aia e cu totul alta poveste...

#79
jojinea

jojinea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.02.2015

View Postmediatec, on 20 ianuarie 2015 - 15:01, said:

Statisticile din toate tarile civilizate arata limpede ca 95% din cazurile de disfunctii erectile sunt "canarul din mina de carbuni", semnalizand aparitia in intreg organismul a depunerilor de colesterol in cantintatile care sa genereze probleme vasculare. Adica in general, daca astazi ai probleme de potenta, daca o tii tot asa e aproape infarctul si/sau atacul cerebral.

Nu neg ca 5% din cazuri pot sa se datoreze si altor cauze. Cele mai frecvente (daca se elimina problema depunerilor de colesterol si disfunctia persista) sunt la nivel psihic, sau si boli de alta natura care sa impiedice functia erectila.

In acest caz, daca de peste 8 ani tu nu consumi niciun fel de produs de origine animala, fie ele carne, lapte sau oua (inclusiv sub-produsele derivate) si totusi ai probleme in acel departament, atunci faci parte din rarisimul 5% pomenit adineaori si te sfatuiesc sa consulti in graba un bun urolog.

Interesant ce zici tu acolo. Dar sper ca nu sunt scoase de la tine studiile alea:)

#80
mediatec

mediatec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 30.10.2006

View Postjojinea, on 06 decembrie 2016 - 15:20, said:


Interesant ce zici tu acolo. Dar sper ca nu sunt scoase de la tine studiile alea:)

Studiez de peste 6 ani, atat multidisciplinar cat si mai nou la nivel academic (Facultatea de Nutritie si Dietetica din cadrul UMF V. Goldis din Arad), efectele alimentatiei asupra sanatatii.

Deasemenea, sustin si prezentari periodice (o data la 2~3 luni) pe aceasta tema, consiliind ulterior pe cei care isi doresc doresc stoparea si remiterea bolilor cardiovasculare, hiperglicemice si oncologice.
In acest sens poti sa urmaresti activitatea mea pe pagina de fb "Noua Paradigma Alimentara", dar si pe a mea personala...

Asadar raspunsul este evident, ceea ce sustin aici f pe scurt, este de fapt rezultatul a ani de acumulari si a fost deja fructificat prin zeci de cazuri tratate cu succes.
Sper ca raspunsul meu nu va fi considerat ca fiind reclama, mai ales ca atat prezentarile NPA cat si consilierile de nutritie pe care le ofer sunt gratuite.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate