Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Digi Mobil - Spania si Italia

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#73
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.04.2008
Noua oferta digi Spania.

Attached Files



#74
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
www.elespanol.com/economia/empresas/20180312/digi-cierra-acuerdo-telefonica-llevar-optica-clientes/291471754_0.html

#75
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Am o întrebare. Am cumpărat din Spania o cartela Digi mobil. Am înțeles ca ea funcționează și în România și ca va avea număr romanesc. Când voi ajunge în România ce extraoptiuni pot activa?

#76
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.04.2008
Aceleași pe care le ai și în Spania... Nu merita.

Edited by cipry022, 10 March 2019 - 21:37.


#77
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
Am o cartela de digi Spania de 10 euro, iar de la revenirea în Spania și reactivarea opțiunii, nu mai merge internetul. Am încercat cu sms la *148# dar degeaba. Știe cineva cum pot rezolva.
Am un iPhone 12 cu sim fizic de digi Spania și esim de la Orange cu nr de România

#78
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 03.04.2007
https://www.digimobi...relatii-clienti

#79
alinushi

alinushi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.05.2005

 Eagle Raider, on 14 iulie 2021 - 19:15, said:

Am o cartela de digi Spania de 10 euro, iar de la revenirea în Spania și reactivarea opțiunii, nu mai merge internetul. Am încercat cu sms la *148# dar degeaba. Știe cineva cum pot rezolva.
Am un iPhone 12 cu sim fizic de digi Spania și esim de la Orange cu nr de România

Verifica daca ai Data Roaming pe Off

#80
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.04.2008
În sfârșit au actualizat și ei opțiunile în Spania. Probabil acum au cea mai buna oferta de pe piața.
https://blog.digimob...gasmismoprecio/

#81
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Creșterea masivă a Digi în Spania sperie marii operatori, care cer la Bruxelles măsuri pentru limitarea expansiunii. Românii vor fi pe locul patru în piața de telefonie la finalul anului

Bine, articol scris la Scoala Ajutatoare de Presa, da’ ca idee…

#82
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,511
  • Înscris: 26.05.2022
Pai nu inteleg care-i de fapt stirea. Acum e locul 5 dar orange a cumparat mas movil si vor fuziona, deci tot dupa vodafone ramane ca si pana acum.

Edited by NikoroB, 21 March 2023 - 21:00.


#83
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

View PostNikoroB, on 21 martie 2023 - 21:00, said:

Pai nu inteleg care-i de fapt stirea. Acum e locul 5 dar orange a cumparat mas movil si vor fuziona, deci tot dupa vodafone ramane ca si pana acum.


Nu înțeleg cum de marii operatori din Spania s-au dus la Ue ca sa ce? Ori exista concurenta ori ba? Cand au venit in Ro sa facă bani era bine, acum cand pierd bani la ei acasă este rau.

#84
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Normal, si aici au facut la fel.

#85
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 09.10.2009
Saracii, ditamai companiile planetare au ajuns să se plângă la UE că nu îi lasă văru Zoli sa japcateasca in voie ..

#86
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006
Ieri am citit Știrea asta, probabil ca din aceasta cauza s-au activat granzii….

https://www.bursa.ro...alusia-08333940

#87
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
https://www.profit.r...opeana-21097484

#88
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 09.10.2009
După Romania incep sa afle și spaniolii ce inseamănă servicii bune la preturi corecte.
Presimt că aceeași strategie urmează în Portugalia și Belgia.
Bineînțeles că urmează alte vaicareli pe la UE ..

Edited by gestt, 18 April 2023 - 13:05.


#89
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
"Noroc" că nu au fost lasati de monopol sa intre și pe piata energiei la modul cum ar fi vrut RCS, am fi putut avea preturi normale și acolo...

Edited by KENSINGTON, 18 April 2023 - 13:11.


#90
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View PostKENSINGTON, on 18 aprilie 2023 - 13:09, said:

"Noroc" că nu au fost lasati de monopol sa intre și pe piata energiei la modul cum ar fi vrut RCS, am fi putut avea preturi normale și acolo...
E normal ce s-a întâmplat, n-ar fi fost concurenta loiala.
E mult mai ieftin sa întreții o rețea de electricitate dintr-un oraș decât o rețea dintr-o zona rurala. Cum accesul la energie electrica e de interes național și strategic companiile care se ocupa de distribuția energiei trebuie sa fie companii stabile, care sa facă fata situațiilor neprevazute, de aceea profitul distribuitorilor e reglementat. În momentul de fata tariful pentru distribuție e unul uniform pe regiuni, indiferent de mediu, rural și urban. Dacă Digi primea acceptul sa construiască rețea de distribuție a energiei electrice în Oradea și Timișoara, și o construiau, clienții din cele 2 zone primeau un preț mai mic pentru tariful de distribuție. Clienții migrau, electrica pierdea clienți. Și ce-i rău în asta, ați zice? Concurenta mai mare, preturi mai bune pentru clienți. Da, într-adevăr, asa este, dar doar pentru clienții din urban, unde rețeaua de distribuție este mai ușor de întreținut, in zona rurala singura preturile urmând sa crească. Și aici apărea discrepanta de preț rural-urban. Și nu-mi spuneți acum ca Digi ar fi construit rețea de distribuție în toate satele uitate de lumea din cele 2 județe și ca după asta ar fi oferit un preț mai mic decât distribuitorii tradiționali.

Ce ar putea sa facă Digi în domeniul asta e să-și creeze cât mai multe unități de producție a energiei electrice(panouri solare, eoliene etc) pentru a deveni producător și furnizor serios de energie electrica. Baza de date pentru clienți au de unde.

Edited by heinz, 18 April 2023 - 16:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate