Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

preluarea si prelucrarea imaginilor TV

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
sonyHi8

sonyHi8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.05.2013
help...
buna...vin si eu cu o problema destul de urgenta...daca ar avea cineva timp sa-mi explice ar fi suuuper..
am de facut un proiect destul de important si timpul ma preseaza...proiectul asta trebuia sa-l dau acum ceva timp in urma dar din diferite motive a tot tb sa aman si acum nu sunt in tara...Am folosit o camera sony CCD-TRV78E Hi8 pt a face un mic filmulet...Cum totul a tb filmat pe caseta, trebuia transferat pe PC...stiam ca trebuia sa rezolv asta printr-un convertor analog-digital,neparat si cum nu ma pricep prea bine la chestii de genu, am fost la un studio fujifilm,parca..am intrebat daca imi poate copia de pe caseta pe dvd si a zis ca se rezolva (filmul cu pricina trebuia prelucrat dupa aia si am ales Pinnacle pt asta si i-am zis si la nene ce tre sa fac cu filmul ala si a zis ca am facut bine ca am specificat ca trebuie editat dupa aia pentru ca....nu mai stiu motivul zis de el). Dupa ce a copiat totul, am fost sa-mi iau DVD-ul si l-am rugat pe nenea de acolo sa-mi explice care a fost tot procesul pentru ca eu tre sa explic cu lux de amanunte cum am transferat imaginile video de pe caseta pe DVD. Domnul de acolo a fost amabil si mi-a explicat, dar cum a trecut ceva timp de atunci si nu gasesc notitele...nu-mi mai amintesc ce a zis.
Acum, marea mea rugaminte este: IMI POATE EXPLICA CINEVA TOT PROCESUL (ca la prosti)?   ce a mai folosit in afara convertorului AD? ce face acest convertor mai exact? tre sa scriu totul amanuntit..sper sa ma ajute cineva....mersi

titlul subiectului e tema proiectului...help plss...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate