Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

pc=greata:((HELP

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Daaaaaa si marmota invelea ciocolata.

#20
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
schimba monitorul. Cat il mai tii pe asta incearca sa treci cu refreshu de 80 Hz(daca suporta). Nu vei mai avea asa mari ameteli.

#21
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View Postthatsmyname, on 02 mai 2013 - 20:25, said:

am 15 ani si ....
Daca mai ai un prieten scoate-l afara,cumparati o minge si jucati tenis de picior, daca mai vine un al treilea puneti-o de-o miuta,daca mai vine un al patrulea faceti un tenis de picior la dublu si uite asa pana va strangeti de-o partida de fotbal,sa moara mama daca o sa mai ai greturi sau dureri de ochi.O sa ai o febra musculara dar iti va trece in 2-3 zile apoi du-te si te joaca de-a "mama si de-a tata" cu o fata,o sa mai vrea sa se mai joace cu tine, jur!:))

#22
----

----

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 08.03.2013

View Postthatsmyname, on 02 mai 2013 - 19:09, said:

Salut, marti si miercuri am stat de dimineata pana seara si m-am jucat la pc, m-am jucat metin2(un joc online) si spre seara a inceput sa-mi vina o greata, astazi am zis sa nu mai deschid pc pana diseara si degeaba, am deschis pc acum, la ora 8 seara, am intrat in metin si iar a inceput sa mi se faca rau, am iesti putin afara la aer curat, mi-a trecut si cand am ajuns la pc iar mi-a venti rau. Va rog ajutati-ma...ca mor fara pc...credeti ca o pauza de cateva zile are ajuta?De acum incolo n-o sa mai stau niciodata mult la pc:D, dar fara el nu pot....acum aveam in plan sa incep sa invat web development,photoshop, after effects si sa termin toate call of duty:D...si desigur, sa fac level maxim pe metin. Desigur, n-o sa mai stau mai mult de 3-4 ore/zii. Multumesc anticipat!
Probabil este vorba de vreun spatiu inchis: Eu pateam la: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4nt0SBLrimQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.gamespot....nquer-renegade/
Doar la nivelele închise.
Când a apărut crysis - Nivelul pe Vapor, submarin: Trebuia să găseşti ieşirea şi de la atâta urcat/coborât/spaţiu închis: Îmi venea să vomit, am trecut nivelul ăsta după Youtube: Am avut greaţă tot nivelul.
Îmi plac jocurile pe câmpie, oraş, teren deschis, urăsc nivelele în care eşti într-o clădire şi cauţi că tâmpitul o ieşire.
claustrofob nu cred că sunt, nici nu prea mă plimb cu liftul, sau să stau închis undeva: Îmi place la pădure, parc, concerte etc...

Diverse: Initial am zis ca este de la Monitor: Am schimbat monitorul, calculatorul, am trecut pe laptop: Tot asa patesc.
Bag Crysis - Ajung la nivelul ala - Imi este rau!

Tot asa si la serious sam: Jucam, ma distram: Piramida: Pac imi venea rau
La jocul de mai sus imi venea rau cam in 5-10 minute, chiar si mai devreme.

F...
[ http://static.giantbomb.com/uploads/original/0/4757/297648-00005170.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ----, 03 May 2013 - 08:52.


#23
GabryNane

GabryNane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 24.08.2012
Iesi afara din casa.Bea,fwte,distreaza`te ca o viata ai,timpul pierdut nu ti`l mai da nimeni inapoi.;)

#24
NexT20

NexT20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.09.2012
Esti obsedat de pc!

#25
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
acel tub catodic este nasol....eu mi-am stricat ochii in el....acum mi-am luat un minitor led, care are o luminozitate si-un contrast foarte mare.....le-am dat pe ECO, si asa nu mai am probleme...

dar secretul este sa nu stai 1 zi intreaga in fata pc-ului.....paxim 4 ore/zi...2 dimineata, si 2 seara.....atat..

#26
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postthatsmyname, on 02 mai 2013 - 20:25, said:

am 15 ani si am monitor cu tub catodic...deci trebuie sa dau vina pe tata ca-i zarcit. Daca as avea o configuratie a pc-ului mai buna nu as mai juca metin ci alte jocuri singleplayer mai noi...si probabil mai putin timp.
vrei personal computer pentru jocuri, la munca ba!

#27
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006

View PostGabryNane, on 03 mai 2013 - 10:35, said:

Iesi afara din casa.Bea,fwte,distreaza`te ca o viata ai,timpul pierdut nu ti`l mai da nimeni inapoi.

View PostNexT20, on 03 mai 2013 - 12:00, said:

Esti obsedat de pc!

Altii de sex da' stiu ei cum sa nu piarda timpul ;)

#28
thatsmyname

thatsmyname

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.02.2013
As iesi afara la un fotbal, ceva, dar prietenii mei stau si ei toata ziua la pc...am stat vreo 2 zile fara tv si pc(doar 2 ore seara de la 8 la 10) si nu mai am probleme. Si nu o sa-mi desenez prietena in paint...o s-o desenez in photoshop, ca nu degeaba incerc sa-l invat. Acum mai am o intrebare: De ce seara, cand vin de la scoala imi sunt obositi ochii, chiar daca nu citesc prea mult in ziua aia (maxim o pagina)?Multumesc pentru raspunsuri.

#29
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postthatsmyname, on 04 mai 2013 - 07:39, said:

De ce seara, cand vin de la scoala imi sunt obositi ochii, chiar daca nu citesc prea mult in ziua aia (maxim o pagina)?
pentru ca esti obosit, pentru ca lumina (nefiltrata a)  soarelui dauneaza nervului optic, iar in final pentru ca nu ti-ai antrenat ochii destul cu cititul.

#30
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006

View Postthatsmyname, on 04 mai 2013 - 07:39, said:

As iesi afara la un fotbal, ceva, dar prietenii mei stau si ei toata ziua la pc...am stat vreo 2 zile fara tv si pc(doar 2 ore seara de la 8 la 10) si nu mai am probleme. Si nu o sa-mi desenez prietena in paint...o s-o desenez in photoshop, ca nu degeaba incerc sa-l invat. Acum mai am o intrebare: De ce seara, cand vin de la scoala imi sunt obositi ochii, chiar daca nu citesc prea mult in ziua aia (maxim o pagina)?Multumesc pentru raspunsuri.
Cauta-ti prieteni care fac sport si nu joaca fifa pe calculator. Peste ani o sa te feliciti :) Pt ochi, daca vrei iti pot trimite niste exercitii de relaxare, dureaza 10-15 minute, si 20 daca le faci cu simtul raspunderii, dar o sa te simti f bine dupa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate