Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

pc=greata:((HELP

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
thatsmyname

thatsmyname

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.02.2013
Salut, marti si miercuri am stat de dimineata pana seara si m-am jucat la pc, m-am jucat metin2(un joc online) si spre seara a inceput sa-mi vina o greata, astazi am zis sa nu mai deschid pc pana diseara si degeaba, am deschis pc acum, la ora 8 seara, am intrat in metin si iar a inceput sa mi se faca rau, am iesti putin afara la aer curat, mi-a trecut si cand am ajuns la pc iar mi-a venti rau. Va rog ajutati-ma...ca mor fara pc...credeti ca o pauza de cateva zile are ajuta?De acum incolo n-o sa mai stau niciodata mult la pc:D, dar fara el nu pot....acum aveam in plan sa incep sa invat web development,photoshop, after effects si sa termin toate call of duty:D...si desigur, sa fac level maxim pe metin. Desigur, n-o sa mai stau mai mult de 3-4 ore/zii. Multumesc anticipat!

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Control la ochi.

#3
thatsmyname

thatsmyname

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.02.2013
Dar nu ma ustura ochii...

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
In 3-4 ore nu ai timp sa faci tot ce ai enumerat. Acuma fara gluma, las-o mai moale cu pc-ul ca te vei distruge complet, anii trec nici nu iti dai seama cand te ramolesti din cauza statului la pc.

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

View PostYOUR_GOD, on 02 mai 2013 - 19:18, said:

Control la ochi.
Si eventual la cap, serios

Quote

marti si miercuri am stat de dimineata pana seara si m-am jucat la pc, m-am jucat metin2(un joc online)
de pauza *(de masa) si diversitate ai auzit?
Daca vrei sa inveti te lasi de MMORPG-uri.

* - nu mai manca junk food

#6
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
E de la Metin. Sterge-l si o sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.

#7
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007
Subscriu la faza cu controlul la ochi. Aveam dureri de cap fenomenale acum 2 veri, după ce am început să port ochelari ele au dispărut aproape complet.

Monitorul este ok, refresh bun, contrast suficient? Ai draperii suficient de groase pentru când bate soarele înauntru? Păstrezi o distanţă corectă faţă de ecran?  Mai sunt şi alte precauţii normale pentru zilele călduroase care au început - vezi să fie camera aerisită, să ai ventilator dacă-i cazul, să bei lichide şi să porţi haine care nu-ţi stresează pielea, şamd.

#8
omsuparatpeviata

omsuparatpeviata

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 616
  • Înscris: 14.06.2011
Fa pauze intre timp si daca nu-ti revii,baga capu in chiuveta si dai drumu la apa,ori iti revii,ori ne vedem pe lumea ailalata.

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

View PostPS2RO, on 02 mai 2013 - 19:26, said:

E de la Metin. Sterge-l si o sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.
CSI: Crime Scene Investigation Hitting for the Cycle

#10
Abkhaz

Abkhaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 19.03.2013
mai, mie unuia mi-a fost rau de cateva ori dupa sex, dar probabil ca din cauza efortului, nu eram in forma

de metin nu stiu ce sa zic

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cati ani ai?

#12
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Metinul dauneaza grav sanatatii :lol:



Nu-mi dati ban :(

#13
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
Poate fi din cauza ochilor. Cand stai mult la pc incearca sa clipesti cat mai des si sa te mai uiti si in alta parte, sa nu stai numai cu privirea in monitor, sa ti mai arunci privire si in alta parte, pc ul si jocurile mai ales iti strica f mult vederea. Una e cand citesti ceva pe net si alta e cand te joci ceva. Da ti si cu apa rece pe fata si ia pauze cat mai dese. Cel mai indicat este sa stai cat mai putin la pc.

Edited by alin62, 02 May 2013 - 19:54.


#14
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Cred ca jocul ala te deprima fara sa-ti dai seama :)). Da-l dracu de calculator si vezi ce inseamna viata, traieste-o ca alta nu ai.

#15
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Ochealri!

#16
Jo3y

Jo3y

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 09.08.2007
Trist... parca imi descriu copilaria.
Cand o sa te faci mai mare , o sa iti para rau , dar rau de tot.

ON : Probabil e din cauza ochilor , cum au spus si altii mai sus. Succes si sper sa-ti vina mintea sa te apuci de altceva.

P.S. : Probabil nu ma crezi , nici eu nu credeam. Posted Image

#17
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
=))=))=))=))....ce-am mai ras.......bun topicul........

o sa-ncepi sa faci si hemoroizi......prietena o sa ti-o desenezi in paint, si tu o sa ajungi un schilod sau un burtos (depinde cat mananci)....

ce sa mai....esti un adevarat sobolan cibernetic.......

ti-e rau probabil de la ochi (monitorul are o luminozitate si-un contrast foarte ridicat, sau e unul vechi pe tub....)

sau mananci rar...si de aici iti vine acea greata.....

sau mai bine ti-ai aerisi naibi camera......

altceva, chiar nu stiu.....dar limiteaza-te la 2 ore dimineata si 2 seara...

la mine, desi mi-am schimbat configuratia la pc si ma pot juca orice, dupa 30 de minute ma plictisesc....n-am stare......bine, am si-o varsta, dar tot pasionat de it.....deci...

#18
thatsmyname

thatsmyname

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.02.2013
am 15 ani si am monitor cu tub catodic...deci trebuie sa dau vina pe tata ca-i zarcit. Daca as avea o configuratie a pc-ului mai buna nu as mai juca metin ci alte jocuri singleplayer mai noi...si probabil mai putin timp.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate