Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Are cineva un Knoppix 3.2 LiveCD ?

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011

View Postxxvirusxx, on 01 mai 2013 - 18:57, said:

Cum doar versiunea aia o vrei, atunci nu are rost sa descarc KNOPPIX_v3.2-2003-07-26-EN....ca tot m-ai enervat.
KNOPPIX_v3.2-2003-07-26-EN...am dat-o si eu jos..pastreaza-ti nervii,respectul meu si sucul meu le ai asigurate..mai bine ambitioneaza-te,eu nu am reusit sa mai gasesc distributia asta,m-a declar invins de google.

#38
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Daca doar pe google stii sa cauti e clar....
Pastreaza-ti sucul, momentan beau bere.

#39
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011

View Postxxvirusxx, on 01 mai 2013 - 20:03, said:

Daca doar pe google stii sa cauti e clar....
Pastreaza-ti sucul, momentan beau bere.
  Google,FTP,HTTP:/,EMULE,ARES,DC_++..si tot ce vrei...tot nervos esti,fa-o prin fapte.
Am trimis si ceva email la knopperi,sa vad daca primesc ceva.

#40
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Nu am de ce sa fiu nervos :lol:

#41
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
E de persici sucu' care zici ca-l oferi?

Edited by popascu, 01 May 2013 - 20:35.


#42
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006

View Postalinasd, on 01 mai 2013 - 17:31, said:

DOAR Distribution Release: Knoppix 3.2-2003-07-24 !!!!!Nu altceva.
* V3.2-2003-07-24 - lots of package updates (KDE, koffice) - knoppix-install from Fabian Franz - switched to cloop V1.0 kernel module and file format - Kernel 2.4.21
Vezi ca Fabian este in continuare activ pe forum. Ia legatura cu el sa-ti trimita fisierul.

#43
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Eu nu inteleg de ce nu foloseste el -26, daca tot are imaginea...

V3.2-2003-07-24
- lots of package updates (KDE, koffice)
- knoppix-install from Fabian Franz
- switched to cloop V1.0 kernel module and file format
- Kernel 2.4.21


V3.2-2003-07-26
- Bugfix: downgraded pppconfig from 2.2 to 2.1 to fix DNS problem with DSL
- Use 12pt font in mozilla
- latex-ttf-fonts for lyx-qt
- added another audigy PCI ID -> emu10k1 driver
- changed keyboard layout in XFree to pc105 to for better german keyboard
support in non-KDE desktops

Edited by xxvirusxx, 01 May 2013 - 21:03.


#44
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006

View Postxxvirusxx, on 01 mai 2013 - 21:03, said:

Eu nu inteleg de ce nu foloseste el -26, daca tot are imaginea...
Pesemne ca foloseste un P2/P3 si versiunea aceea i-a recunoscut tot hardware-le.

#45
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Nu as crede ca sunt mari diferente intre ele.....

#46
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006
In postul #12 spune ca este vorba de un laptop. Daca este un Armada iti cam rogi moartea pana gasesti drivere.

#47
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011

View Postedgrimex, on 01 mai 2013 - 21:17, said:

Pesemne ca foloseste un P2/P3 si versiunea aceea i-a recunoscut tot hardware-le.

..........si postul 46 al tau...imi dai buna dispozitie...ai reusit sa ma inveselesti si chiar rad la modul serios...eee acum stau bn cu hardware-ul..laptop..2 cpu..3 giga rami cum zice romanu'..arhisuficient..Mai,nu vreau sa fiu imposibil si nici sa par prost desi se vede ca si voi stati bine cu configuratia "cenusie"..macar mai invat si cate ceva,ma si destind cu voi,imi fac si prieteniPosted Image Am deci un fix cu distributia asta,deja si eu incep sa cred ca din cauza ca nu e de gasit pe reteaua internautica..+ ca vreau sa refac un cd care nu-l mai pot recupera.Am facut si o scrisoare catre d-l FabianFranz,poate imi trimite o "ciocolata" din germania.

#48
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Dar knopixu e roling? Daca nu atunci ce browser ar merge pe un SO din 2003?

Daca ai un fix cu disto aia pune umarul la ea si poate te vei gasi specificat apoi printre autori, sponsori, imbunatatitori.

#49
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Cu asa laptop tu vrei sa folosesti o versiune veche???

Apropo ce model este laptopul?

Edited by xxvirusxx, 01 May 2013 - 21:54.


#50
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
E o versiune modificata de el sigur.  Eu nici Ubuntu 9.10 nu as pune daramite ala din 2001 care nu cred ca vede nici multicore nici x64, nici peste 1GB RAM.O fi topicul la misto facut

Edited by popascu, 01 May 2013 - 21:58.


#51
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011
Topicul este cat se poate de real,cat si cautarea mea..knoppix-ul ala e extrem de bn facut,a mers pe 'enspe zeci de configuratii si pc-uri incepand cu P1 ,pana la Pentium 4,NOTEBOOK..Etc,nu are rost sa intru in  detalii..l-am folosit de foarte multe ori cu succes,in diverse problemute..Aport si nasul bagat in Knoppix in mod special,nu am si nici nu imi doresc,sunt fan Xp Pro Sp2 sau Sp3 de o viata si ceva incoace..si bineinteles,interfata clasica fara zorzoane si spintecat la maxim,atat cat sa faca ce am eu nevoie.Knoppix am folosit cu precadere pt diagnostic si interfata dar cat si mai ales pt a trece de configuratiile "greoaie",hardware,de-a lungul vremii.
Aa..ca tot ma intrebase xxvirusxx..DELL Latitude D620,il am de vre-o 3 ani si merge f bine.

Apropo baieti,un clasament Linux ca si recunoastere hardware,rapiditate si stabilitate,se poate?sper ca nu si aici aveti parerile inpartite in 1000 de fire!!Posted Image Un top 3 sa vedem,hai ca unii din voi aveti  ca si mine o varsta,o pregatire,o experienta si a-ti testat,modificat,schimbat ,multe vrute si nevrute intr-ale Linuxul-ui..Sii un top 3 varianta pe 1 CD va rog.

Edited by alinasd, 01 May 2013 - 22:18.


#52
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Intai trebuie sa zici tu ce linux ai vrea adica sa fie cu suport sau fara

Cu suport pe CD e Ubuntu, bodhi, wattos, Debian si inca vreo cateva, restul vor dvd
Fara suport ai TOATE incepand din 1998 inclusiv knopix

La stabilitate si recunoastere depinde de pc. La rapiditate depinde de interfata folosita si de nr de programe instalate si rulate

Pe ce pentium 1 ti-a mers knopix? adica KDE merge pe placa video slot pci de 2MB? Nu mai spune ca-l caut sa0l pun si eu pe pc-uri


Ai mai incercat alte distro pe d620? O sa fi uimit sa vezi progres in 10 ani. Nu recomand nimic ca nu vreau sa supar fanii diverselor distro si nu am nici experience cu toate distro, dar cam poti vedea ce se foloseste in alte topice linux.

Iti pot spune ca de exemplu eu am pe un laptop mai rau ca al tau un LM12 cu 2 DE -uri pus de un an (deja e fara suport-dar nu ma afecteaza) cu programe cu tot ce-mi trebuie si practic ma poate substitui 98% de windows

Edited by popascu, 01 May 2013 - 22:58.


#53
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011
Am primit un raspuns de la unul din membrii de marca de pe site-ul knoppix:
I googled for this long and hard.
Although googled showed old links to the
iso, those links were invalid (non-extant).

The only person who can help you is
Klaus himself.

Good luck,
Deci mai sapam...si sa vad cum il contactez pe senior "Klaus himself".Posted Image

View Postpopascu, on 01 mai 2013 - 22:55, said:

Intai trebuie sa zici tu ce linux ai vrea adica sa fie cu suport sau fara

Cu suport pe CD e Ubuntu, bodhi, wattos, Debian si inca vreo cateva, restul vor dvd
Fara suport ai TOATE incepand din 1998 inclusiv knopix

La stabilitate si recunoastere depinde de pc. La rapiditate depinde de interfata folosita si de nr de programe instalate si rulate

Pe ce pentium 1 ti-a mers knopix? adica KDE merge pe placa video slot pci de 2MB? Nu mai spune ca-l caut sa0l pun si eu pe pc-uri


Ai mai incercat alte distro pe d620? O sa fi uimit sa vezi progres in 10 ani. Nu recomand nimic ca nu vreau sa supar fanii diverselor distro si nu am nici experience cu toate distro, dar cam poti vedea ce se foloseste in alte topice linux.

Iti pot spune ca de exemplu eu am pe un laptop mai rau ca al tau un LM12 cu 2 DE -uri pus de un an (deja e fara suport-dar nu ma afecteaza) cu programe cu tot ce-mi trebuie si practic ma poate substitui 98% de windows

Da am folosit,au mers fara de repros ,mai putin evident pe partea de hardware ..functie de pc si configuratia la care lucram..Nu am inteles ce distributie folosesti mneata..LM12 cu 2 DE -uri ?

Edited by alinasd, 01 May 2013 - 23:41.


#54
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
LM12 = Linux Mint versiunea 12

Daca vrei sa testezi, ia frumos top 10 de aici si testeaza http://distrowatch.c...php?dataspan=52

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate