Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

înalt

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012
Salut.
Am 17 ani si sunt destul de inalt, peste 1.80. Problema este că în lățime nu stau foarte bine, adică sunt destul de slab, iar asta nu îmi place. M-am gandit să mă apuc de fast-food-uri, dar pur și simplu nu pot. Mancarea de acolo mi se pare grețoasă, iar eu sunt foarte pretențios la mancare. Uneori vin de la școală și nu îmi vine să mănanc. Nu știu ce să fac ca să pun ceva pe mine.
Dacă aș lua ceva vitamine pentru poftă de mancare credeți că aș rezolva ceva? Ar mai fi o soluție: să nu mai fiu așa "sensibil" la mancare. Dar nu știu cum. Cand eram hotărat să mănanc de la fast-food-uri, mă uitam în chestia comandată și cand vedeam carnea aia mi se făcea rău. Ce e cu mine?

Trebuie să mă îngraș neapărat.

Vreau niște sfaturi.

Edited by pax0xFF, 21 April 2013 - 09:59.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
E ok asa cum esti. Ai timp ulterior sa te ingrasi, nu forta acum.

#3
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Apuca-te de un sport. De orice fel de sport si mananca chestii utile tie, organismului tau. Din ce-am observat de la vitamine te ingrasi cat timp iei, apoi daca nu mai iei, iar slabesti. Asta la mine
Daca ai pofta de shaorme fa-ti acasa, stii cat de cat ce bagi in ea!

#4
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 pax0xFF, on 21 aprilie 2013 - 09:58, said:

Salut.
Am 17 ani si sunt destul de inalt, peste 1.80. Problema este că în lățime nu stau foarte bine, adică sunt destul de slab, iar asta nu îmi place. M-am gandit să mă apuc de fast-food-uri, dar pur și simplu nu pot. Mancarea de acolo mi se pare grețoasă, iar eu sunt foarte pretențios la mancare. Uneori vin de la școală și nu îmi vine să mănanc. Nu știu ce să fac ca să pun ceva pe mine.
Dacă aș lua ceva vitamine pentru poftă de mancare credeți că aș rezolva ceva? Ar mai fi o soluție: să nu mai fiu așa "sensibil" la mancare. Dar nu știu cum. Cand eram hotărat să mănanc de la fast-food-uri, mă uitam în chestia comandată și cand vedeam carnea aia mi se făcea rău. Ce e cu mine?

Trebuie să mă îngraș neapărat.

Vreau niște sfaturi.
Dute pe şhaorma si dulciuri.

#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Du-te la sala . Daca te apuci de saorme si McDonalds o sa pui pe burta si atat . Adica iti tai singur craca de sub picioare .

#6
Abkhaz

Abkhaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 19.03.2013
Uite de exemplu eu am fost la mare prin clasa a 7-a si dupa ce am venit de-acolo am inceput sa mananc mult  mai bine, am castigat vreo 5-6 kg in cateva luni.

Cred ca trebuie sa mananci mai mult, mai multe gustari pe parcursul zilei - lactate, fructe, nuci, alune, poate chiar si biscuiti, napolitane, sa nu te limitezi doar la cele 3-4 mese

Edited by Abkhaz, 21 April 2013 - 10:18.


#7
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,726
  • Înscris: 06.07.2005
E postat la " o viata sanatoasa " si se discuta despre ingrasat. Ma *** mental genul asta de topicuri : Cat timp omul nu duce lipsa de grasimea esentiala(si nu duce, ca vorbeam de alte probleme!) pur si simplu e o tampenie.

Te ingrasi, sa ce ? Sa arati mai bine ? In niciun caz, grasimea aia nu se depune pe tine armonios,sa iti ingroase bratele (ironic, la femei se intampla asta) sau in latimea umerilor.

De ce sa nu practici un sport ? De ce sa nu mergi la sala ?

#8
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012
Ok, dar sunt slab. Ce să fac ca să arăt mai solid? Nu vreau să am burtă, vreau să am ceva lățime, inclusiv la brațe.
Sală nu pot, m-aș face de ras acolo. Nu am forță deloc.

#9
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Steroizi, taica si sa vezi cum te umfli!

#10
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

 pax0xFF, on 21 aprilie 2013 - 10:37, said:

Ok, dar sunt slab.
E o simpla ecuatie: organismul cand are surplus fata de cat consuma atunci va depune. Ori consumi mai mult decat are nevoie organismul ori reduci acel necesar. Si asta o vei face ulterior prin natura meseriei (miscare mai putina daca vei sta in fata PC-ului 8 ore pe zi) s.a.m.d.

Edited by neagu_laurentiu, 21 April 2013 - 10:47.


#11
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Eu stau in fata PC-ului in medie 12h/zi si am 68 kg la 1,70 fara sport sau regimuri si alte prostii inepte. Mananc orice, oricand. Conteaza foarte mult si tipul somatic, arderile, stress-ul, etc.
Initiator, nu ai spus ce greutate ai la cei peste 1,80 ai tai... Nu cred ca ai 50 kg ci undeva la 70 - 75 kg ceea ce este mai mult decat ok. Apuca-te de baschet.

Edited by c14h3r, 21 April 2013 - 11:01.


#12
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012
Deci nu trebuie să mă apuc de fast-food-uri pentru că fac burtă. Dar sportul cu ce mă ajută? Cand faci sport, nu slăbești?
Eu nu practic sporturi, și fac foarte puțin efort fizic. Merg 10 minute pe jos pe zi, în rest stau pe scaun la școală, sau noaptea în fața calculatorui. De asta zic că ceva nu e bine...eu nu fac efort, dar cu toate astea sunt slab.

Trebuie neapărat să mai pun ceva pe mine. Sportul nu cred că ajută.
Am uitat să spun că nu am nici rezistență. Dacă alerg 20 de metri sunt mort.

 c14h3r, on 21 aprilie 2013 - 11:00, said:

Eu stau in fata PC-ului in medie 12h/zi si am 68 kg la 1,70 fara sport sau regimuri si alte prostii inepte. Mananc orice, oricand. Conteaza foarte mult si tipul somatic, arderile, stress-ul, etc.
Initiator, nu ai spus ce greutate ai la cei peste 1,80 ai tai... Nu cred ca ai 50 kg ci undeva la 70 - 75 kg ceea ce este mai mult decat ok. Apuca-te de baschet.
Am aproape 60 de kilograme.

Edited by pax0xFF, 21 April 2013 - 11:11.


#13
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,726
  • Înscris: 06.07.2005

 pax0xFF, on 21 aprilie 2013 - 10:37, said:

Sală nu pot, m-aș face de ras acolo. Nu am forță deloc.

Nu gandesti deloc bine pentru tine. Daca rade vreun cocalar de tine, ce, incepi sa plangi ? Din experienta mea iti spun ca astia care stau de mistocareala ieftina merg la sala doar pentru impresie. Oamenii cu vechime si ceva in cap, nu vor rade de tine, ba chiar te vor ajuta.
Indivizii de la sala cei mai determinati, au plecat de la niste starpituri. Cand m-am apucat de sala aveam sub 55 kg si acum am 75. Mi-a luat 7 ani, nu am avut experienta sau un indrumator, am avut o alimentatie haotica mult timp si un program tampit.

Edited by vimann, 21 April 2013 - 11:07.


#14
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Ai sa reusesti prin sala, dar dureaza. Mananca carne mai uscata, la gratar, daca altfel nu tolerezi, incepi cu piept de pui si treci la porc apoi. La ce spui tu acolo pe tine dulciurile nu o sa te ajute, dimpotriva, ciocolata o sa actioneze ca un excitant si o sa-ti taie pofta de mancare si mai mult. Pofta de mancare o sa vina cu cat stai mai mult la aer. Mergi si bate 2-3 covoare in aer liber sa vezi ca ti se face foame.

#15
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012

 pax0xFF, on 21 aprilie 2013 - 10:37, said:

Ok, dar sunt slab. Ce să fac ca să arăt mai solid? Nu vreau să am burtă, vreau să am ceva lățime, inclusiv la brațe.
Sală nu pot, m-aș face de ras acolo. Nu am forță deloc.
N-ai cum sa te faci de ras . Toti aia cat usa de pe acolo au plecat de la 30j de kile uzi si cu frigideru-n spate . Si aia care or sa rada ( daca o fi si vreun dobitoc d-asta pe acolo ) nu conteaza . Sunt niste agarici si trebuie sa ti se rupa de parerea lor . Te duci acolo sa muncesti si sa te antrenezi , nu sa le faci lor impresie buna . Eu m-am apucat acum vreo 6 ani acasa cu un set de gantere\haltera si m-am antrenat cam haotic . Am plecat de la 68 de kg cu un pic de burta si am ajuns la 76 fara . Pe cantar nu e diferenta mare da' in oglinda e altceva . M-am latit in umeri si din lateral efectiv m-am dublat . Bine , tot mi se pare ca sunt cam subtire in talie dar la modu' general sunt pe plus . Autodisciplina , asta e tot , ca de facut o poate face oricine . Si prefer asa decat sa stau la televizor cu saorma in mana in ideea ca "ma ingras" . Crede-ma , nu sa "te ingrasi" vrei .

Edited by jeffy86able, 21 April 2013 - 11:16.


#16
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
lasa drac statul la pc toata noaptea. Respecta minim 8 ore de somn, fii mai exigent cu tine nu cu mancarea. Daca mergi ep ideea ca lumea rade de tine, incuie-te in casa si nu mai iesi deloc... Ce drac!! La 17 ani rupeam faleza in doua si ma durea in paispe de cum arat sau ce spune lumea...

#17
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
La varsta aia is toti cu hormonii ridicati la maxim, creier putin, si e care mai de care mai smecher, in loc sa fie competitivi la scoala si la sporturi. Asta aduce satisfactie nu vrajeala de 2 lei de la poarta scolii si in pauze.

#18
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012
Îmi place fotbalul, cu toate că nu am jucat pană acum. La orele de sport stau cu laptopul în brațe. Dacă mă apuc serios, 2 ore pe zi, credeți că ajută?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate