Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Orebic, Peninsula Peljesac

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
coco-cosmin

coco-cosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.08.2009
Salut tuturor,
In acest an mergem pentru aproximativ 10 zile in Orebic, Peninsula Peljesac si fiind o destinatie despre care nu am prea gasit informatii pe forumurile romanesti as dori sa va intreb pe voi daca ati fost in aceasta zona. As vrea sa imi spuneti cum sunt plajele, aglomeratia in mijlocul lunii August, ce recomandati sa vizitam, activitati care se pot practica, etc avand in vedere ca suntem cuplu 25-30 de ani. Multumesc anticipat!!!

#2
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008
In ce perioada ati fost si cum a fost apa ca temperatura.multumesc

#3
aylla

aylla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 26.06.2007
Am ajuns in iulie anul acesta in peninsula Peljesac fara sa ne propunem insa acest lucru de acasa , eram cazati la Neum dar odata ajunsi acolo ne-am dat seama ca aceasta statiune este frumoasa dar mult prea aglomerata in acea perioada fata de ceea ce noi ne doream ...asa ca am deschis google earth si am realizat ca exista o peninsula croata de explorat la o aruncatura de bat de Neum ...zis si facut , prima oprire a fost in Ston , foarte frumusel , se poate face un tur panoramic pe zidurile cetatii , nu era foarte aglomerat desi eram in plin sezon turistic .

Attached Files



#4
aylla

aylla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 26.06.2007
Alte poze din peninsula, daca aveti ocazia nu ezitati sa faceti un tur in zona , chiar si in plin sezon turistic aici atmosfera e un pic mai relaxata , nu e asa aglomerata ca si continentul . Noi n am reusit sa vizitam toata peninsula dar am gasit locuri foarte frumoase si am remarcat ca preturile sunt mai mici decat in locurile foarte renumite din Croatia , peninsula este cautata de polonezi si cehi , spatiile de cazare cred ca au contracte cu agentiile din aceste tari .

*

Attached Files


Edited by aylla, 18 September 2015 - 07:21.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate