Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ciprul fura bani din depozite

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
429 replies to this topic

#37
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Masura e cretina, pentru ca populatia va intra in panica si ii vor scoate pe ceilalti 90% din bani la care au acces din tara.

View PostArkouda, on 16 martie 2013 - 21:25, said:

Eu sunt convins ca tu porti niste pantofi prea scumpi si ai un telefon mobil din care ai putea hrani copii aia din poza timp de 2-3 saptamani.

Nu e nicio diferenta intre tine si unul cu 100.000 de euro in banca raportat la drama copiilor alora din africa. Du-te tu si hraneste un copil din ala. Poti s-o faci lejer cu banii de tigari.

Nu fumez

#38
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
problema e ca depozitul tau inseamna ca ascunzi mancarea de la copii din poza de mai sus
faptul ca pe tine nu te deranjeaza inseamna ca nu ai constiinta

#39
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostArkouda, on 16 martie 2013 - 21:14, said:

Care-i diferenta intre a-ti lua banii din banca sau a-ti lua masina din parcare? Cine garanteaza ca Merkel nu-l va strange cu usa si pe Ponta sa faca o magarie d-asta sinistra?

Sa-si dea demisia inainte sa fie prins Posted Image

#40
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postgaleo, on 16 martie 2013 - 21:26, said:

Masura e cretina, pentru ca populatia va intra in panica si ii vor scoate pe ceilalti 90% din bani la care au acces din tara.



Evident. Ciprul a fost pana azi dimineata un paradis fiscal. Adica pana sa explodeze bomba cu cacat. Rusii si Chinezii carau miliarde de (puneti aici ce valuta vreti voi) in Cipru ca sa scape de mana lunga a guvernului propriu. Iar aici li s-a tras cu ciocanul peste degete. Normal ca se vor cara inapoi de unde au venit mancand pamantul iar Ciprul va ajunge o groapa de rahat.

Atata avea Ciprul valoros: sistemul bancar.

Edited by Arkouda, 16 March 2013 - 21:29.


#41
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006

View PostArkouda, on 16 martie 2013 - 21:28, said:

Atata avea Ciprul valoros: sistemul bancar. HOTIE LEGALA
am corectat eu pentru tine, poti sa dai un like

Edited by sandu bogdan, 16 March 2013 - 21:30.


#42
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postsandu bogdan, on 16 martie 2013 - 21:26, said:

problema e ca depozitul tau inseamna ca ascunzi mancarea de la copii din poza de mai sus
faptul ca pe tine nu te deranjeaza inseamna ca nu ai constiinta
Depozitul ala e pentru mancarea copilului meu pe care nici nu mi-l permit sa-l fac acum

#43
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postsandu bogdan, on 16 martie 2013 - 21:26, said:

problema e ca depozitul tau inseamna ca ascunzi mancarea de la copii din poza de mai sus
faptul ca pe tine nu te deranjeaza inseamna ca nu ai constiinta
Acu pe bune sunt unii care vor sa-si intemeieze familii , sa stranga pt copii , dar cei care ascund bani sa le ia 100% ,

#44
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Am avut o colega care a lucrat o o perioada de timp in Cipru si imi spunea ca aproape toate bunurile erau luate pe credit: masini, case etc. Ciprul e tara unde toata lumea traia pe credit.

#45
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Cred ca trebuie facuta o diagrama explicativa pentru unii de aici. Banii confiscati din conturile deponentilor din Cipru se duc la banci, nu la copiii subnutriti din Africa, nici la creditacii din Romania.

#46
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postsandu bogdan, on 16 martie 2013 - 21:31, said:

Exact, deci nu ai copil, nu folosesti mancarea aia dar o ascunzi de altii care au nevoie.
Este cel mai egoist si inuman gest, sa lasi pe altii sa moara cand tu stai pe o gramada de mancare.

Asa cum pe mine nu m-a ajutat nimeni si nu am cerut ajutor de la nimeni, si ce am realizat am realizat doar pe forte proprii nu ma intereseaza de altii

#47
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007

View Postgaleo, on 16 martie 2013 - 21:32, said:

Am avut o colega care a lucrat o o perioada de timp in Cipru si imi spunea ca aproape toate bunurile erau luate pe credit: masini, case etc. Ciprul e tara unde toata lumea traia pe credit.
mda, seamana cu romania.

Edited by slai, 16 March 2013 - 21:35.


#48
cadillac

cadillac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 26.11.2008

View Postgaleo, on 16 martie 2013 - 21:26, said:

Masura e cretina, pentru ca populatia va intra in panica si ii vor scoate pe ceilalti 90% din bani la care au acces din tara.


Eu cred ca asa vor face in toate tarile care urmeaza sa semneze acorduri de ajutor financiar.
Ce este defapt acesta masura? Nationalizare. Specific perioadei comuniste, doar ca in loc de bunuri se confisca direct bani.Mult mai eficient si usor de administrat. UE nu mai este federatie cum ar vrea sa se proclame. Este un imperiu condus de Germania.

#49
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Mie imi place pragul ala ales de 100.000 euro. De ce nu se ia 50% dintr-un cont de 1.000.000.000 euro de exemplu. De unde au scos pragul?
Oricum televiziunile vaz ca nu-s prea afectate de treaba asta.

Edited by ParapantaFlavia, 16 March 2013 - 21:38.


#50
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007

View Postgaleo, on 16 martie 2013 - 21:35, said:


Asa cum pe mine nu m-a ajutat nimeni si nu am cerut ajutor de la nimeni, si ce am realizat am realizat doar pe forte proprii nu ma intereseaza de altii

mda, din cauza tipului asta de gandire a ajuns tara asta in halul asta...

#51
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010

View Postsandu bogdan, on 16 martie 2013 - 21:17, said:

Ar fi foarte bine sa se faca si la noi asa ceva, numai hotii ascund banii in banca, oamenii cinstiti abia se descruca cu datoriile.
Sa vina Robin Hood! Eu abia il astept.

Ar fi foarte bine sa faci si tu ceva dupa ce vi de la alea 2 ore de la scoala inafara de scrisu pe Softpedia.

Astfel ai avea toate sansela sa nu mai trabuiasca sa-l astepti pe Robin Hood. Ce zici?

#52
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007
Ciprioţii şi-au manifestat sâmbătă nemulţumirea în mai multe oraşe la scurt timp după anunţarea acordului privind ajutorul financiar internaţional care prevede reţinerea unei cote din depozitele bancare încheiate pe teritoriul cipriot, informează Bloomberg. , informează Bloomberg.

În oraşul de coastă Limassol, un om a intrat cu buldozerul înntr-o filială bancară, închisă. Cele mai mult bănci din Cipru au fost închise sâmbătă, deşi de obicei astăzi era zi lucrătoare, afişând mesajul "conform instrucţiunilor Băncii Centrale a Ciprului.

Cele mai multe bancomate erau funcţionale însă multe rămase fără bani, pe fondul retragerilor masive.

Parlamentul cipriot este aşteptat să se reunească duminică în sesiune de urgenţă pentru a aproba acordul privind ajutorul financiar internaţional prin care Ciprul va primi 10 miliarde de euro. Opozanţii politici ai actualului preşedinte Nicos Anastasiades au declarat că ar putea opta duminică fie pentru un vot în privinţa planului de ajutor financiar, fie pentru demiterea preşedintelui şi organizarea unor alegeri anticipate.

Quote


Edited by slai, 16 March 2013 - 21:40.


#53
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Dafuq, bai oamenilor care ii acuzati de furt si de infractiuni pe cei care au un depozit de 100.000 euro? Sunteti tutu? Pai la noi in 2006 de exemplu ajungea sa-si vanda unul cutia de 3-4 camere din Bucuresti si avea peste suta. De ce vi se pare asa o suma de inimaginabila?

Si, pentru cei care nu mai pot de bucurie ca-i taxeaza pe bogati, cititi rogu-va informatii complete. Poate va prindeti ca de fapt sunt taxate TOATE depozitele, nu doar cele peste suta de mii. Tu sa fii cipriot, sa pui deoparte un 30.000 de euro pentru... sa spunem facultatea copilului, si sa vina statul sa-ti ia (dintr-un depozit garantat probabil, cum e si la noi. Ha!) aproape 7%, probabil ii aplauzi si ii rogi sa-ti mai ia 1.000...

Cumva fara legatura, s-au gasit ceva depozite de gaz pe langa Cipru? Parca asa citisem Posted Image

#54
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007
„Oamenii pot sa-si retraga banii, dar nu si suma datorata de acum inainte statului, pentru ca setarea a fost deja facuta”, a spus o sursa bancara citata de agentiile straine.

deci chiar daca si-au scos banii, raman datori la banci... Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate