Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Ciprul fura bani din depozite

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
429 replies to this topic

#19
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View PostLeo2006, on 16 martie 2013 - 19:48, said:

Din cate am inteles doar la depozite se umbla,salariile nu se modifica.
Foarte corect, oamenii cinstiti care lucreaza din greu nu vor fi afectati ci doar hotii care stau cu conturile pline.
Asa ar trebui facut in toata lumea.

#20
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012

View PostArkouda, on 16 martie 2013 - 19:04, said:

E opinia ta si ai dreptul la ea. Insa nu toti suntem rupti in cur. Unii mai avem si depozite bancare.

Totusi, nu prea multa lume are depozite de 100 000 euro :D.

#21
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,177
  • Înscris: 27.06.2007
Posted Image  Arkouda - tu ai ceva depozit prin Cipru !? Si sare cunva si de 100.000 de iepuroi!? Posted Image

#22
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
La urma urmei conteaza ca e 10 sau 100.000 de euro?De ce sa iei tu ca stat banii asa de-amproasta,daca noi avem un angajament,prin care tu zici ba eu iau atat dar am grija de banii tai respecta-l!Cat despre spalatul banilor,hmm..oare cum e mai bine,cu o firma cu sediu in cipru ce opereaza si la noi,sau o firma ce opereaza doar la noi si da faliment?

#23
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View Postxeleron, on 16 martie 2013 - 19:57, said:

La urma urmei conteaza ca e 10 sau 100.000 de euro?
Daca pentru tine nu conteaza, iti dau eu 10 euro si tu da-mi in schimb 100 000 euro. Facem schimbul? Acum raspunde-ti singur la intrebare, conteaza sau nu ca e 10 sau 100.000 de euro?

View Postxeleron, on 16 martie 2013 - 19:57, said:

oare cum e mai bine,cu o firma cu sediu in cipru ce opereaza (care face evaziune fiscala si spalare de bani) si la noi,sau o firma ce opereaza doar la noi si da faliment?
Daca nu poate supravietui si in acelasi timp sa respecte legea atunci acea firma nu are ce cauta pe piata.

Edited by sandu bogdan, 16 March 2013 - 20:03.


#24
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

View PostGonthar, on 16 martie 2013 - 19:34, said:

Pai iti ingropi aurul, il ascunzi ca sa nu ai vreo surpriza....Casele, terenurile, conturile din banca ti le pot lua, dar aurul daca e ascuns si nu stie nimeni de el, nu au cum sa ti-l ia!

Sigur. Il ascunzi.
La prima fasie de piele smulsa te oferi voluntar la dezgropat doar, doar hapsanii-furaciosi ofera o moarte rapida in locul uneia chinuitoare.
.............
Sau isi inchipuie cineva ca daca lotrii intrati in casa nu gasesc nimic, pleaca linistiti?
Cashu` sa fie in raza a 5m de pat si poate scapi...apoi o iei de la capat cu ...acumularea. Posted Image

#25
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,177
  • Înscris: 27.06.2007

View Postxeleron, on 16 martie 2013 - 19:57, said:

Cat despre spalatul banilor,hmm..oare cum e mai bine,cu o firma cu sediu in cipru ce opereaza si la noi,sau o firma ce opereaza doar la noi si da faliment?
sau o firma cu conturile pline in Cipru si plina de datori la noi in tara - iar cand vine statu roman sa o execute dispare fara urma... si ramane si cu conturile pline Posted Image
vb. romaneasca - prinde orbu scoate-i ochii !

Edited by STARTREK1, 16 March 2013 - 20:17.


#26
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postsandu bogdan, on 16 martie 2013 - 20:00, said:

Daca nu poate supravietui si in acelasi timp sa respecte legea atunci acea firma nu are ce cauta pe piata.
da...si asa o sa se duca draqu tot ce mai functioneaza in tara aia....bah da frustrati pot sa fie unii....daca nu pot ei sa nu poata nimeni

#27
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
stai linistit ca omenirea are mii de ani si a rezistat si fara hotia denumita banca
nu se duce draqu nimic fara banci si fara hoti, ba chiar ar fi mult mai bine

#28
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012

View Postsandu bogdan, on 16 martie 2013 - 20:00, said:

Daca pentru tine nu conteaza, iti dau eu 10 euro si tu da-mi in schimb 100 000 euro. Facem schimbul? Acum raspunde-ti singur la intrebare, conteaza sau nu ca e 10 sau 100.000 de euro?
Logic, pentru ca 10 000 de taxari pentru 10 euro ar face cat o taxare pentru 100 000 euro Posted Image.

View Postxeleron, on 16 martie 2013 - 19:57, said:

La urma urmei conteaza ca e 10 sau 100.000 de euro?De ce sa iei tu ca stat banii asa de-amproasta,daca noi avem un angajament,prin care tu zici ba eu iau atat dar am grija de banii tai respecta-l!Cat despre spalatul banilor,hmm..oare cum e mai bine,cu o firma cu sediu in cipru ce opereaza si la noi,sau o firma ce opereaza doar la noi si da faliment?

Pentru ca poti, statul poate face ce vrea el. Scuze, banca poate face ce vrea cu banii tai.

Edited by echo3, 16 March 2013 - 20:17.


#29
Berceni

Berceni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 02.04.2006

View Postecho3, on 16 martie 2013 - 19:51, said:

Totusi, nu prea multa lume are depozite de 100 000 euro Posted Image.

Totusi, nu ar fi fost prea greu sa citesti tot articolul. Se retine 6.75% din orice depozit sub 100.000 si 10% din orice depozit peste 100.000.

Edited by Berceni, 16 March 2013 - 20:32.


#30
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postcuculili, on 16 martie 2013 - 20:06, said:


Sigur. Il ascunzi.
La prima fasie de piele smulsa te oferi voluntar la dezgropat doar, doar hapsanii-furaciosi ofera o moarte rapida in locul uneia chinuitoare.
.............
Sau isi inchipuie cineva ca daca lotrii intrati in casa nu gasesc nimic, pleaca linistiti?
Cashu` sa fie in raza a 5m de pat si poate scapi...apoi o iei de la capat cu ...acumularea. Posted Image

   Traieste bine, cine se ascunde bine zicea Descartes. Daca iti afisezi peste tot bogatia s-ar putea sa fii luat in colimator si chinuit pentru aur. Ideea e sa il cumperi discret si sa il ascunzi undeva, unde nu il poate gasi nimeni. Eu mi-am ingropat aurul la ţara, la ai batrani, nici ei nu stiu ce comoara au adanc ascunsa in gradina.

#31
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Voi scapati din vedere esenta topicului.

S-a intamplat un lucru de neconceput intr-o tara din Uniunea Europeana. Adica din care fac parte si Germania, Franta, Italia, Anglia si undeva pe acolo si Romania. Cine garanteaza ca precedentul asta periculos nu este de fapt deschiderea cutiei pandorei? Unde este dreptul la proprietate?

Care-i diferenta intre a-ti lua banii din banca sau a-ti lua masina din parcare? Cine garanteaza ca Merkel nu-l va strange cu usa si pe Ponta sa faca o magarie d-asta sinistra?

Cat despre faptul ca cine are un depozit un banca trebuie sa fie obligatoriu un chiabur mafiot care spala bani, ma abtin. Trebuie sa fi avut multe deceptii in viata si sa fii trist rau ca sa judeci in felul asta. Altfel unii oameni isi pun bani albi (munciti 10-11 ore pe zi) pentru zile negre sa-si cladeasca un viitor, nu cheltuie tot ce produc ca porcinele in cluburi si in tutungerii. Iar altii pur si simplu fac un depozit intre o lichidare a unui activ si o investitie.

Edited by Arkouda, 16 March 2013 - 21:19.


#32
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Ar fi foarte bine sa se faca si la noi asa ceva, numai hotii ascund banii in banca, oamenii cinstiti abia se descruca cu datoriile.
Sa vina Robin Hood! Eu abia il astept.

Edited by sandu bogdan, 16 March 2013 - 21:17.


#33
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postsandu bogdan, on 16 martie 2013 - 19:50, said:

Foarte corect, oamenii cinstiti care lucreaza din greu nu vor fi afectati ci doar hotii care stau cu conturile pline.
Asa ar trebui facut in toata lumea.

Pai si oamenii cinstiti care muncesc din greu nu muncesc pentru bani?
Poate si aia au strans cureaua si au muncit ca sa stranga niste bani albi pentru zile negre.

#34
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
nu exista bani stransi
banii aia inseamna putere de cumparare, inseamna paine
adica paine cu care s-au putea hrani copii care mor de foame la propriu
insa unii prefera sa ascunda acea paine in banci decat sa o dea la copii
mie mi-ar fi rusine sa scund paine in banca in timp ce altii arata asa:
[ http://1.bp.blogspot.com/-CL4ENm2GJM8/T1h653hNXrI/AAAAAAAACoI/t1lp3XeNfJs/s1600/Starving-Child-Africa.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postsandu bogdan, on 16 martie 2013 - 21:17, said:

Ar fi foarte bine sa se faca si la noi asa ceva, numai hotii ascund banii in banca, oamenii cinstiti abia se descruca cu datoriile.
Sa vina Robin Hood! Eu abia il astept.

De unde gandirea asta?
Eu am muncit ani de zile si am trans ceva bani in banca, si nu am furat 1 leu in viata mea.
Nu am ipad, nu am iphone, nu am BMW, ci din munca mea am hotarat sa imi fac un depozit bancar, unde e problema?

#36
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Eu sunt convins ca tu porti niste pantofi prea scumpi si ai un telefon mobil din care ai putea hrani copii aia din poza timp de 2-3 saptamani.

Nu e nicio diferenta intre tine si unul cu 100.000 de euro in banca raportat la drama copiilor alora din africa. Du-te tu si hraneste un copil din ala. Poti s-o faci lejer cu banii de tigari.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate