Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Botezul cu Duhul Sfant

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1502 replies to this topic

#55
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@husand: o scriptura care pune mai sus barbatul deasupra femeii sau invers nu e buna decat pentru un singur lucru: sa aprinda focul. Ca de sters in dos nu merge, ca-i hartie lucioasa.

Edited by SOCRATE_MMXII, 18 March 2013 - 12:50.


#56
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostSOCRATE_MMXII, on 18 martie 2013 - 12:49, said:

@husand: o scriptura care pune mai sus barbatul deasupra femeii sau invers nu e buna decat pentru un singur lucru: sa aprinda focul. Ca de sters in dos nu merge, ca-i hartie lucioasa.

Respectabile Dumnezeu e suveran absolut tu dai nainte cu democratia ta.

Edited by husand, 18 March 2013 - 13:55.


#57
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postroot_mit, on 17 martie 2013 - 20:38, said:

Stimabile, observ ca pentru tine orice n-ai face e o fapta. Daca accepti e o fapta, daca nu accepti iar e o fapta. Atunci ce sa faci? Sa atarni in neant? Nici sa te gandesti nu poti ca e o fapta - tu ai dorit sa te gandesti, sa nu te gandesti - la fel. Sa mori? Iar e o fapta.

Da, ai dreptate, orice porunceste legea este o fapta: sa alegi binele, sa crezi, sa iubesti din toata inima si din tot sufetul, sa te pocaiesti.............

#58
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Posthusand, on 18 martie 2013 - 13:55, said:

Respectabile Dumnezeu e suveran absolut tu dai nainte cu democratia ta.

Ce-are asta cu ce-am zis io?

Ce are Dumnezeu Tatal cu biblia sau cu orice alta "carte sfanta"?

De ce trebuie o carte plina de interpretari in fel si chip, cand mesajul Divin e clar si raspicat: "Iubiti-va unii pe altii asa cum va iubesc Eu." "Iubeste-ti aproapele tau ca pe tine insuti."

De ce-as avea nevoie de carti daca respect poruncile divine?
Ca sa pot rastalmaci dupa bunul plac si sa acumulez bogatie si putere si sa subjug pe cei de langa mine?

"Cine are ochi sa vada, cine are urechi sa auda."

#59
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Il astept pe mincinos sa-mi dea link-ul unde eu am spus ca e bine sa traiesti cu o femeie fara sa fii casatorit.

#60
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Degeaba faci casatorie in fata starii civile sau a popii, daca nu esti casatorit cu femeia in inima ta.

#61
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostSOCRATE_MMXII, on 19 martie 2013 - 10:47, said:

Degeaba faci casatorie in fata starii civile sau a popii, daca nu esti casatorit cu femeia in inima ta.

Stimabile, acest mincinos m-a acuzat ca am trait in pacat cu o nevasta mea. Lasa-l sa dea link-ul unde vreodata am postat eu asa ceva.
Despre casatorie, trebuie sa ascultam de oranduire atata timp cat nu contrazice Scriptura. Iar In Romani 13 avem aceasta porunca. Iar oranduirea spune, la noi, ca esti casatorit cand faci actele la Starea Civila. Nu scrie nicaieri nici in lege nici in Scriptura de iubire sau de inima ta.

Edited by zexelica, 19 March 2013 - 10:54.


#62
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postpacopaco1967, on 13 martie 2013 - 18:18, said:

Oh da cat v-au prostit popii aia (securisti  mascati ) , Harul lui D-zeu e dragostea lui pt credinciosii in Hristos , nu e incumetare sa cer ca harul LUI sa se pogoare peste tine si Duhul Lui sa fie cu tine si sa te calauzeasca in caile tale .

Sfintii Parinti care s-au nevoit prin pustietati acum 17 secole erau "popi comunisti" ? Vorbiti despre Hristos dar urmati pe diavol!

#63
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View Postzexelica, on 19 martie 2013 - 10:54, said:

Stimabile, acest mincinos m-a acuzat ca am trait in pacat cu o nevasta mea.

nu, nu asta am spus.

tu nu esti de acord cu implinirea unor fapte care contribuie in procesul mantuirii, in sensul ca demonstreaza credinta, fiind deci absolut necesare.

a ramane virgin pana in noaptea nuntii, ESTE O FAPTA, iar tu nu esti de acord cu faptele, zicand ca doar credinta, fara fapte, este suficienta pentru mantuire, deci stimabile te-ai dat de gol, nu mai este niciun secret pentru nimeni ca traiesti in felurite pacate, te-am salutat din mers !

#64
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postblueday, on 18 martie 2013 - 09:19, said:

eu il stiu pe zexelica de mai demult, si de pe alte forumuri (cum ar fi roportal); este un pacatos care zice ca a avea relatii sexuale premaritale nu e pacat
Pune link-ul, mincinos ordinar ce esti!

#65
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Gasisem odata un verset care spunea ca botezul trebuie cumva sumat , constient - ceea ce insemna ca botezul de mici ar putea sa nu fie primit sau pastrat in toate cazurile.

Daca e cineva care imi poate da localizare acelui verset indferent de versiunea biblica
_se pare ca din unele s- a scos .
si unii zic ca nu ar fi singurul ,
oficialii catolici si ortodocsi spun ca ele sint justificate in baza autoritatii de a pastori dar si ca ele sint foste adaugiri care au fost corectate .

pina la urma nu mai conteaza originalul ci doar daca ele au sorginte revelata.

#66
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View Postzexelica, on 19 martie 2013 - 13:43, said:

Pune link-ul, mincinos ordinar ce esti!

nu am link, dar asa te-ai laudat pe alte site-uri, mizerabilule.

#67
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postblueday, on 19 martie 2013 - 14:06, said:

nu am link, dar asa te-ai laudat pe alte site-uri, mizerabilule.

Arata unde, mincinosule! Asa pot sa zic si eu ca esti gay, ca asa ai zis. Esti gay?
Daca nu declari public ca esti un mincinos, sau sa arati exact unde am declarat eu vreodata asa ceva, o sa-ti spun homosexual.

Edited by zexelica, 19 March 2013 - 14:45.


#68
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Ar fi de preferat sa nu va balacariti pe forum, ca n-ajungeti nicaieri.
Nu uitati sa respectati porunca lui Iisus, caci afirmati ca sunteti crestini.
Nu conteaza daca ai avut relatii sexuale pre-maritale cu nevasta, atat timp cat ele sunt EXPRESIA IUBIRII si nu doar pofta carnii. Trebuie sa stiti sa faceti diferenta intre cele doua.

#69
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostSOCRATE_MMXII, on 19 martie 2013 - 14:45, said:

Ar fi de preferat sa nu va balacariti pe forum, ca n-ajungeti nicaieri.
Nu uitati sa respectati porunca lui Iisus, caci afirmati ca sunteti crestini.
Nu conteaza daca ai avut relatii sexuale pre-maritale cu nevasta, atat timp cat ele sunt EXPRESIA IUBIRII si nu doar pofta carnii. Trebuie sa stiti sa faceti diferenta intre cele doua.

Mai, nea', asta este un mincinos ordinar. Nu este normal sa-l demasc?

#70
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postzexelica, on 19 martie 2013 - 14:46, said:

Mai, nea', asta este un mincinos ordinar. Nu este normal sa-l demasc?
Duhul de iertare este de la Duhul Sfant , acu sa vad daca il ai . Nu este pacat ca un barbat si o femeie sa fie impreuna caci acestia sunt uniti in dragoste in fata lui D-zeu . Adam si Eva nu aveau acte si nici nunta n-au facut dar ei s-au facut un singur trup si martor a fost  D-zeu care recunoaste uniunea dintre un barbat si o femeie doar daca au dragoste unul pentru celalalt . Deci dragostea din D-zeu e ea care uneste , nu  o hartie sau o nunta , acestea sunt doar manifestari omenesti si nimic mai mult .

#71
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postzexelica, on 19 martie 2013 - 14:46, said:

Mai, nea', asta este un mincinos ordinar. Nu este normal sa-l demasc?

Nu, caci "cine judeca, cu aceeasi masura va fi judecat". Normal este sa-l ierti.

Edited by SOCRATE_MMXII, 19 March 2013 - 17:10.


#72
stanika

stanika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 13.03.2013

View Postpacopaco1967, on 19 martie 2013 - 17:04, said:

Duhul de iertare este de la Duhul Sfant , acu sa vad daca il ai . Nu este pacat ca un barbat si o femeie sa fie impreuna caci acestia sunt uniti in dragoste in fata lui D-zeu . Adam si Eva nu aveau acte si nici nunta n-au facut dar ei s-au facut un singur trup si martor a fost  D-zeu care recunoaste uniunea dintre un barbat si o femeie doar daca au dragoste unul pentru celalalt . Deci dragostea din D-zeu e ea care uneste , nu  o hartie sau o nunta , acestea sunt doar manifestari omenesti si nimic mai mult .

Si duhu sfint de unde e?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate