Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

Vaccinurile, preventie sau boala?

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 08.03.2007
Nu zic ca nu o fi asa, mi-ar place sa am suficiente informatii ca sa pot zice clar ca da sau ba.
Dar urmatoarele nu au nici un rol?
-introducerea unor reguli de igiena
-sisteme de distributie a apei si de tratare/dezinfectare a ei
-controlarea focarelor de infectie din mediile aglomerate (gestionarea gunoaielor, a reziduurilor umane, eliminarea daunatorilor)

#20
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postcspot, on 12 martie 2013 - 11:14, said:

Rahat. Acum 200 de ani, speranta de viata era undeva in jur de 40 de ani.
Adica, daca ajungeai la 40 de ani erai un caz fericit.
Din 9 copii nascuti, daca supravietuiau 2 pana la varsta de 10 ani.
Medicina moderna a facut ca rata de supravietuire sa ajunga la 90%, iar media de viata sa creasca de la 40 de ani la 80 de ani.
Nu stiu ce carti cititi voi si nu ma intereseaza. Poate ar mai bine sa incepeti sa cititi tratate de medicina in loc sa cititi cretinisme.
De unde ideile astea ca medicina e cea care prelungeste viata ? Daca sunt batrani 90 -100 de ani si nu si-au facut niciodata vaccinuri , fara medicamente nici macar o banala aspirina n-au luat inseamna ca e datorita medicinii ? Hai ma lasati povestile astea , de curand am vazut pe un post crestin un batran 98 ani vorbea coerent , sanatos (afirmatia lui ) spunea ca in viata lui n-a luat un medicament si fara vaccinuri si nu a fost bolnav vreodata .Voi atribuiti medicinii actuale prea multa incredere , nu contest situatiile in caz de accidentari dar de acum incolo medicina se duce pe exterminarea lenta a omenirii si nu prelungirea vietii .

#21
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postcspot, on 12 martie 2013 - 11:14, said:

Rahat. Acum 200 de ani, speranta de viata era undeva in jur de 40 de ani.
Adica, daca ajungeai la 40 de ani erai un caz fericit.
Din 9 copii nascuti, daca supravietuiau 2 pana la varsta de 10 ani.
Medicina moderna a facut ca rata de supravietuire sa ajunga la 90%, iar media de viata sa creasca de la 40 de ani la 80 de ani.
Nu stiu ce carti cititi voi si nu ma intereseaza. Poate ar mai bine sa incepeti sa cititi tratate de medicina in loc sa cititi cretinisme.
Luati bucati din ce spune cite cineva.
Vezi ca eu spun ca vaccinurile salveaza vieti.
Dar medicina nu te caleste, ci tu ca individ.
Mai cititi COMPLET  ce scrie cite cineva, ca ajungeti de contraziceti pe cei ce spun exact ca voi, sau va contraziceti singuri.

Noi nu traim datorita medicinii, ci medicina ajuta. Medicina nu a marit durata de viata, numai ea, ci a ajutat pe fiecare om in parte sa traiasca mai mult.


Ciroze, infarcturi, cancere incurabile, Revenirea infectiilor mortale. Toate astea traite in familie si cunoscuti. Si lasate cu decese. Iti spune ceva asta? Oameni ce au facuut razboiul, f caliti, carora medicina nu le-a dat nici o sansa. Iar cind eu spun ca i-am facut tatalui meu o energizare, de era sa pic eu, medicii spun ca ei nu se ocupa cu vrajitoria.
Tatal meu era in picioare dupa ceva f grav. La 82 de ani. Apoi a intrat pe tratament medical fiindca eram deja in spital. La ce avea intra in lesin daca nu-i faceam energizare.
Daca ma lasam pe ajutorul medical, venit dupa o faza superacuta numai, acum nu mai era.

Si sa o iau pe partea cealalta.
Si alta problema.....BANII...mori cu zile daca nu-i ai.
Deci cum e cu marirea duratei de viata? Cind nu ai banii de operatie, sau un tratament mai scump.
Iti spun eu....CIMITIRUL....si asta ptr orice virsta.
Asta ne rezerva noua medicina oficiala.
Deci vezi ca am argumente si contra. Asta am spus-o fiindca m-ai atacat in conditiile in care am adus argumente provaccinuri si medicina in general.
Deci fii atent pe cine mai ataci.

Un tratament medical este eficient daca mai ai energie vitala. Daca nu mai ai la orice afectiune acuta, chiar nemortala, e posibil sa intri pe aparate, in aceleasi conditii de tratament medical .
Se cunosc oameni cu creierul sau inima strapunse de diverse solide, si unii traiesc altii nu. In aceleasi conditii de tratament.
Asta e diferenta intre un om ce inca mai are energie vitala, sau e calit, si unul ce nu.
Decit sa tot creati sciziuni intre diversele aspecte ale vietii, ce converg in aceeasi directie, mai bine faceti unificarea lor in interiorul vostru.
Medicina moderna cu cea a energizarilor, cu calirea organismului, cu mentinerea vitalitatii de-a lungul vietii, cu o viata sanatoasa toate converg spre un om sanatos si longeviv.

#22
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Medicina alpata este o afacere in cea mai mare parte a ei! Si de la inceputurile ei au avut un interes in a submina medicina naturista.....care este mult mai eficienta!

Cum va explicati ca marile concerne farmaceutice sunt cele mai bune "afaceri"? De ce ar avea ei interes sa ne vindece? Ei stiind foarte bine ca o vindecare totala a pacientilor le-ar reduce cifra de afaceri? Tu ca si patron ce ai alge? Sanatatea pacientilor sau afacerea ta? Sunt uni care nu ii prea intereseaza de omenire! Si din pacate sunt cei care controleaza aceste concerne farmaceutice!

Un exenplu concret despre vaccine!  Franta a cumparat 100 000 000 vaccine, in conditiile in care sunt doar 60 000 000 locuitori!!! Cine a aprobat asta si de ce? Nu mai spunem ca mare parte din aceste vaccinuri sunt aruncate acum!

#23
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
In afara de cele facute la nastere si vaccinul care s-a facut la scoala in clasa I, n-am mai facut nici un vaccin toata viata, fuck the system.
Mi se rupe daca previne sau provoaca ceva, daca mor, mor din prostia mea si aia e.

Sunt curios daca in 20 de ani veti mai avea incredere in vaccinuri, stiţi ca populatia lumii trebuie sa scada, nu-i asa ? Posted Image
Sau crede cineva ca gripa porcina / aviara / si ce mai urmeaza nu sunt facute tot in laborator ? :lol:

Edited by Gh3r0m, 12 March 2013 - 16:51.


#24
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

View PostGh3r0m, on 12 martie 2013 - 16:48, said:

Sau crede cineva ca gripa porcina / aviara / si ce mai urmeaza nu sunt facute tot in laborator ? Posted Image

e bine ca ai venit tu sa ne iluminezi.
Ceva poze cu laboratorul se poate?

#25
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostGh3r0m, on 12 martie 2013 - 16:48, said:

Sunt curios daca in 20 de ani veti mai avea incredere in vaccinuri
Vaccinuri exista de prin anii 1700, ce nu s-a intimplat in 200+ ani dar se va intimpla in urmatorii 20 de ani ca sa ne schimbe parerea?

#26
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

View PostSirius_B, on 12 martie 2013 - 17:04, said:

e bine ca ai venit tu sa ne iluminezi.
Ceva poze cu laboratorul se poate?
N-am avut aparatul la mine, dar sa zicem ca gresec.
De unde au aparut brusc gripele astea ?


View Postf300, on 12 martie 2013 - 17:26, said:

Vaccinuri exista de prin anii 1700, ce nu s-a intimplat in 200+ ani dar se va intimpla in urmatorii 20 de ani ca sa ne schimbe parerea?

Poate nu se intampla nimic, dar o populatie peste 10 miliarde dauneaza grav guvernelor. Posted Image

Edited by Gh3r0m, 12 March 2013 - 18:06.


#27
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostGh3r0m, on 12 martie 2013 - 17:57, said:

Poate nu se intampla nimic, dar o populatie peste 10 miliarde dauneaza grav guvernelor. Posted Image
O populatie in crestere exponentiala o sa fie stopata la un moment dat. Ca o sa fie o masura politica precum la chinezi (max un copil) sau ca o sa ajunga speranta de viata inapoi la 30 si ceva de ani sau ca o sa fie niste epidemii fantastice sau razboaie sau altceva numai timpul va spune. Asta nu inseamna ca nu-s bune vaccinurile, dimpotriva, sint prea bune din punctul asta de vedere.

#28
ryco0984

ryco0984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 16.08.2009

View Postf300, on 12 martie 2013 - 18:08, said:

Asta nu inseamna ca nu-s bune vaccinurile, dimpotriva, sint prea bune din punctul asta de vedere.

Faza e ca tu iti faci vaccin si te imunizezi impotriva a ceva iar corpul isi scade imunitatea impotriva la altceva, si daca la anu nu te vaccinezi iar o sa fie mai rau ca atunci cand nu erai vaccinat, asta au spus-o mai multi doctori, in discutii private.

#29
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostNASTYPRIMUL, on 12 martie 2013 - 14:14, said:


Noi nu traim datorita medicinii, ci medicina ajuta. Medicina nu a marit durata de viata, numai ea, ci a ajutat pe fiecare om in parte sa traiasca mai mult.
        Ha ha ha ! Ce gandire logica ai ! Daca o tii tot asa, o sa ajungi profesor universitar, sau poate chiar presedintele Romaniei. Ai insa putina grija, pentru ca ai obiceiul sa te contrazici singur intr-o singura fraza.
Daca reusesti sa recitesti singur si sa pricepi ce ai scris o sa vezi ca asa este. Daca nu-ti iese din prima, nu te da batut. Citeste de mai multe ori.



#30
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Eu va pot spune adevaruri statistice privind medicina veterinara non-intensiva, cu exceptia anti-rabicului la animalele mari ce pot turba, alt vaccin nu prea am mai facut, si s-a observat o scadere a ratei mortalitatii, dar asta nu poate fi datorita vaccinului ci:

1. Veterinarul, plimba aceiasi sosoni prin rahatii din mai multe curti, de la mine, de la vecinul, de la vecinul
2. Folosesc acelasi ac, ce-i drept intre animalele mele, dar tot acelasi ac ramane.
3. Putin mai multa largime pasarilor, protectie marita fata de pasarile cerului si alte animale, si nu au nevoie puii de pasare de nici un tratament, exceptie deparazitarile atunci cand e cazul, intern si extern!
........
Referitor la oameni, in cazul bebelusilor sunt vaccinuri pt boli mortale, care au scazut mortalitatea infantila enorm, daca vrei ca copilul tau sa ajunga materie prima pentru experimentele din spitale, esti liber sa nu-l faci.
Vaccinul anti-hepatic nu stiu cat de util mai e pentru o boala ce devine main-stream, 10% din populatie fiind purtatoare de virusi hepatici.

Vaccinurile noi, precum cel anti-cancer, sigur, decizia e a parintelui, dar daca, daca acum alegi sa nu vaccinezi copilul, si peste 10-15 ani in floarea varstei e curatat de un cancer prodigios, care nu ar fi aparut daca vaccinarea ar fi fost facuta, ce te faci? Eu aleg prima varianta, cu vaccinarea acum.

Ca si adult, trebuie sa fii diliu sa te vaccinezi de gripa, sunt studii mii si mii care avertizeaza impotriva protejarii excesive, de la utilizarea de produse anti-bacteriene si contactarea Hep A si TBC, pana la infofolirea excesiva. Recent stiu un caz, amator de Antinevralgic ca face bine la inima, barbat la 50 de ani, ce umbla cu creierul prin spitale, in afara unei dureri continue, arsuri la ochi cand priveste, si stare de ameteala inca nu a primit un diagnostic. Ce legatura are cu Antinevralgicul folosit intenziv: Sa speram ca nici una!

#31
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

View PostGh3r0m, on 12 martie 2013 - 17:57, said:

N-am avut aparatul la mine, dar sa zicem ca gresec.
De unde au aparut brusc gripele astea ?

Nu au 'aparut' de nicaieri.
De-a lungul istoriei au fost mai multe pandemii gripale.
Se banuieste ca o astfel de pandemie a nimic intreaga populatie a Antilelor cand i-a descoperit Columb in 1492, bastinasii neavand contact pana atunci cu virusul.
Au fost pandemii in secolele 18 si 19, apoi marea gripa spaniola din 1918 care a ucis peste 50 de milioane de oameni intr-o lume deja slabita de un razboi mondial si care a fost intr-adevar globala. Mai recent, au fost pandemiile din '57 si '68 (gripa Hong Kong) care, desi mai reduse, au produs si ele milioane de morti.
Virusurile gripale sunt de mai multe tipuri , singur tipul A are potential pandemic din cauza mutatiilor frecvente. Acest tip poate trece de la porci, pasari etc. la om, in conditii de expunere excesiva. Nu e greu de inteles ca de exemplu in Thailanda unde pasarile si alte animale sunt tinute in custi in numar imens si cei care se ocupa de ele intra in contact zilnic cu ele, se poate realiza o mutatie prin care virusul sa treaca de la ani ale la om. In functie de caracteristicile acestuia, poate determina simptome mai atenuate sau mai severe, cum a fost cu SARS-ul care detemrina insuficienta respiratorie acuta in cateva ore parca.
Ca mass-media a profitat de asta? Da. ca companiile farmaceutice au profitat de asta? Da. Dar pericolul a fost real si a existat, o dovedes sutele/miile de cazuri ce au existat si analizele efectuate consecutiv.
Sigur, daca esti paranoic poti sa crezi ca OMS, ONU, FDA, mass-media si inca nu stiu cati au pus totul la cale sa faca bani. Dar in lipsa unor dovezi convingatoare, pandemiile respective, porcine, aviare etc, au aparut doar prin 'simple' mutatii specifice tulpinilor respective, chiar daca nu s-au putut descoperi locurile exacte ale primelor cazuri.

Edited by Sirius_B, 12 March 2013 - 20:30.


#32
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
Un medic pediatru care si-a schimbat opinia la 180 de grade despre vaccinuri dupa ce a a fost afectat propriul copil.

Dr. Ofelia Lugojan Ghenciu despre vaccinuri, antibiotice, antitermice, lapte praf

Bine, nu sunt de acord cu tot ce zice p-acolo, dar asta e partea a doua. Laptele de vacă deja e alt subiect.

Iar in articolul asta sunt date cartile pe fata, ce sa mai umblam cu cioara vopsita.
Gluten+caseina+vaccinuri= AUTISM.

#33
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Toti cei care sunt atat de revoltati de politica OMS (si a celorlalte institutii din domeniu) de a impune sau recomanda anumite vaccine,sa mai citeasca odata principiul selectiei naturale.

#34
ryco0984

ryco0984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 16.08.2009

View Postxeleron, on 12 martie 2013 - 22:30, said:

Toti cei care sunt atat de revoltati de politica OMS (si a celorlalte institutii din domeniu) de a impune sau recomanda anumite vaccine,sa mai citeasca odata principiul selectiei naturale.


Da, dar acum este o selectie naturala intr-un mediu sintetic si nu doar in Romania, peste tot in lume.

#35
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postxeleron, on 12 martie 2013 - 22:30, said:

Toti cei care sunt atat de revoltati de politica OMS (si a celorlalte institutii din domeniu) de a impune sau recomanda anumite vaccine,sa mai citeasca odata principiul selectiei naturale.   "Anul 2 Medicina Veterinara Cluj...aia fac."
Poate cand vei avea copii si toti cand vor face vaccinuri si or ajunge "leguma" atunci sa te aud ce parere ai despre vaccinare .

Edited by pacopaco1967, 12 March 2013 - 23:07.


#36
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
N-am inteles ce vrei sa spui,extinde putin ideea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate