Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Recomandati-mi niste role bune de freeskating / powerblading

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
chromme

chromme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.03.2013
Ok, deci a venit primavara si am zis ca trebuie sa ma pun pe cautat role, cam intr-o luna asa sa le am. Ce vreau eu: o pereche de role cu care sa merg pe strazile din Bucuresti, sa prinda vitesa si sa fie rezistente la sarituri - gen FREESKATING / POWERBLADING / URBAN SKATING. Am evitat sa folosesc termenul freeride ca am observat ca se foloseste mai mult pentru slalom-uri, ceea ce nu ma prea pasioneaza.

Ca si cerinte cred ca astea sunt:
-sina de aluminiu (sa reziste la sarituri)
-boot care sa atenueze socurile
-roti cu duritate peste 84 (sa nu le schimb odata la luna)
-frame cat mai scurt
-sa fie cat mai joase
-sa fie si usoare
-sa prind si viteza cu ele (ca normal, din viteza o sa sar)
-sa se incadreze pana in 800 de lei, cam asa
-roti in jur de 80mm

Dupa o zi intreaga de research, sunt mai confuz ca inainte , dar cel putin am variante, de unde sa aleg:
1. Tecnica Freeride Abec7 - 200 RON - nu stiu ce-i cu firma asta, dar am zis sa-i acord si lu' okazii o sansa

2. K2 Il Capo 500 RON - numai pareri bune am auzit despre el, in afara de boot care cica-i sensibil si se simte ciudat

3. Rolerblade Fusion 84 2012 - 700 RON - au roti de 84mm, deci ceva mai mari decat restu - ceea ce ma ajuta la viteza si gropi, dar nu si la sarituri, si standard SG9

4. Powerslide Metropolis vs Cell II SFK 2012 - 700 RON - din specificatii sunt exact la fel, doar ca metropolis-ul e mai urat (dupa parerea mea)

5. Rollerblade Twister - 750 RON - astea au roti de 80A, ceea ce nu-mi prea convine ca o se toceasca cam repede

6. K2 Frontman sau Fatty Paris - Astept oferte, ca nu am gasit noi

PS: Alte optiuni ar fi de pe ebay... Voi ati cumparat role din strainatate? Ce experiente ati avut? (Ma refer.., se poate intampla sa nu se potriveasca numarul.. sau sa ma stranga pe mine undeva asa aiurea.. in cazul asta se mai pot returna?)

PS2: Accept si oferte, numai sa nu fie stricate (10/10 ca functionalitate) si ca aspect & uzura 8/10.

#2
mihaitzasx

mihaitzasx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.06.2011
Si Seba e un brand de freeride foarte bun. Merita incercat !

#3
timebomb

timebomb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.03.2014
Salut. Ti-ai propus un buget bun, insa variantele alese sunt destul de slabe. Tecnica este o alegere nefericita la cei 200 lei, il Capo este o combinatie de frame scurt de freeride dar cu gheata moale, Fusion 84 are roti cam mari, de 84mm dar altfel nu este foarte rau, Frontman si Fatty Paris cred ca sunt cam vechi, Twister este de freestyle/slalom nu Freeride/Powerblading si asa mai departe. Iar Cell Fsk este tot gheata soft, Metropolis este slabut.  Dupa parerea mea o alegere foarte bune ar fi role Seba FR2 . Din cate stiu poti pune pe ele si kit agresive plus ca ai multe variante de piese. Eu mi le-am luat de la Skates.ro anul trecut si sunt foarte incantat de ele .

#4
qikz

qikz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.07.2013
Pentru freeride iti recomand Seba sau Fila. Daca ai piciorul lat, mergi pe boot-ul de la Seba, daca ai talpa mai ingusta (un picior slim) sa spun asa, mergi pe boot-ul de la Fila Nrk. Ghetele "moi" in general sunt pentru fitness / slalom. Daca vrei urban pentru saritaturi si altele atunci alege o gheata de carbon. Frame-ul, rulmenti, roti sunt consumabile ... nu tine cont de ele, oricum le vei schimba, cel mai important este sa te simti bine in gheata care o vei alege. Cel mai bine este sa probezi diferite modele / branduri din care sa iti poti alege. Succes!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate